Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Strefy klubowe > strefa|mazowiecka

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-08-2014, 23:13   #1
michsred
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 21-04-2014
Model: Focus C-max
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 0
Domyślnie Cieknąca woda z klimatyzacji - gdzie naprawić w Warszawie?

Witam,

Cieknie mi woda z klimatyzacji pod nogi pasażera. Jestem po wizycie w serwisie klimatyzacji na Górczewskiej 146. Bez większego rozbierania wnętrza powiedzieli, że woda nadmiernie skrapla się w okolicach parownika i spływa na podłogę pasażera. Niestety odmówili mi pomocy tłumacząc się szczytem sezonu, zbyt czasochłonną rozbiórką wnętrza i brakiem dostępu do części. Mam już dosyć okładania miejsca, w którym woda spływa na podłogę pasażera papierowymi ręcznikami i chciałbym pozbyć się problemu. Czy znacie jakiś warsztat w Warszawie, który wykonałby solidnie taką naprawę i któremu można bez obaw powierzyć auto do rozbiórki wnętrza? Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.

michsred jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2014, 08:40   #2
jacekkecaj
ford::amateur
 
Avatar jacekkecaj
 
Imię: jacek
Zarejestrowany: 05-11-2013
Skąd: stolica
Model: transit connect
Silnik: 1,8
Rocznik: 2007
Postów: 5
Domyślnie Odp: Cieknąca woda z klimatyzacji - gdzie naprawić w Warszawie?

Sprawdz filtr powietrza sasysanego do kabiny i w komoze silnika jest odplyw skroplin moze byc zapchany. Objawy na to wskazuja .
jacekkecaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2014, 09:25   #3
michsred
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 21-04-2014
Model: Focus C-max
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 0
Domyślnie Odp: Cieknąca woda z klimatyzacji - gdzie naprawić w Warszawie?

Cytat:
Napisał jacekkecaj Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sprawdz filtr powietrza sasysanego do kabiny i w komoze silnika jest odplyw skroplin moze byc zapchany. Objawy na to wskazuja .
Dzięki za odpowiedź.

Odpływ skroplin (ten, który odprowadza wodę pod autem) był czyszczony w ASO i nic to nie pomogło - woda ładnie tamtędy kapie. Chyba, że jest jeszcze jakiś inny odpływ, o którym nie wiem.

Pod jakim kątem sprawdzić filtr powietrza? Był wymieniany jakieś 3 miesiące temu.
michsred jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-08-2014, 07:36   #4
faraon31
ford::average
 
Imię: paweł
Zarejestrowany: 10-10-2008
Skąd: warszawa Ursus
Model: FOCUS
Silnik: 1,6
Rocznik: 2004
Postów: 84
Domyślnie Odp: Cieknąca woda z klimatyzacji - gdzie naprawić w Warszawie?

czy ci kapie jakaś woda pod samochodem jak jest włączona klima jak nie to masz zapchaną rurkę odprowadzającą skropliny mogę to naprawić ale w czwartek (694715600)
faraon31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-08-2014, 11:01   #5
michsred
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 21-04-2014
Model: Focus C-max
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 0
Domyślnie Odp: Cieknąca woda z klimatyzacji - gdzie naprawić w Warszawie?

Walczę z tym problemem już od ponad dwóch miesięcy i zanim stworzyłem tego posta to przeszukałem to forum i inne internety w poszukiwaniu rozwiązania. Wykluczyłem przecieki z podszybia i przednią szybę (była wymieniana w międzyczasie) oraz przecieki z otworów w podłodze. Woda pojawia się (gołym okiem widać kapiące krople z obudowy klimatyzacji pod konsolą środkową) tylko gdy działa klima - testowałem w trakcie upalnej, bezdeszczowej pogody. Jak już pisałem, odpływ pod autem był czyszczony w ASO (na Bielanach) i woda kapie tamtędy w sporych ilościach.

Wracając do tematu - czy ktoś może polecić warsztat w Warszawie lub okolicach gdzie można śmiało pojechać i usunąć problem.
michsred jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-09-2019, 10:36   #6
barshchoo
ford::amateur
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 08-05-2017
Skąd: Warszawa
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 2000
Rocznik: 2013
Postów: 1
Domyślnie Odp: Cieknąca woda z klimatyzacji - gdzie naprawić w Warszawie?

Hej i co z tym zrobiłeś? Mam podobnie :/
barshchoo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-09-2019, 10:58   #7
michsred
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 21-04-2014
Model: Focus C-max
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 0
Domyślnie Odp: Cieknąca woda z klimatyzacji - gdzie naprawić w Warszawie?

Po długich poszukiwaniach przyczyn na własną rękę (żaden specjalista w ogóle nie próbował nawet zrozumieć sedna problemu, tylko od razu chciał wymieniać wszystko co nie wymagało wymiany i kasować pieniądze) okazało się, że ujście zbiornika odprowadzającego wodę jest zatykane przez najprawdopodobniej małą śrubkę/gwóźdź który z niewiadomych przyczyn znalazł się w tym zbiorniku pod konsolą centralną w kabinie. Mogłem ten zator przedmuchać przez gumową rurkę łączącą ujście zbiornika z otworem w podłodze, ale po niedługim czasie jazdy ta "śrubka" opadała spowrotem do ujścia ze zbiornika i znowu go zatykała. Rozwiązaniem okazało się wprowadzenie do otworu i pozostawienie w nim krótkiej sprężyny która wystając do wnętrza zbiornika powoduje, że wspomniana śruba nie zatyka otworu tylko zatrzymuje się na wystającej sprężynie. Rozwiązanie banalnie proste, błyskawiczne i nie wymagające żadnego rozbierania kabiny poza zdjęciem gumowej rurki łączącej ujście zbiornika z otworem w podłodze.

Sugeruję w Twoim przypadku sprawdzenie drożności tego odprowadzenia przez przedmuchanie tego ujścia od strony kabiny (na lewo od nóg pasażera) w dwóch kierunkach: w dół przez podłogę i w górę w kierunku zbiornika na skropliny. Jeśli ten odpływ jest drożny, to szukałbym przyczyny gdzieś indziej.
michsred jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
klimatyzacja , woda w środku , wyciek


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:14.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.