Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fusion
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-02-2021, 08:24   #21
arturek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar arturek
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Skąd: Kraków
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5L EcoBoost /150KM
Rocznik: 2019
Postów: 7,510
Domyślnie Odp: Mnogość modeli - jakie różnice Calero, Style, Black Magic itp.

Witam

chyba w żadnym fordowskim Sony nie ma fabrycznej opcji wyboru koloru
(poprzez menu)

Sony pierwszej generacji ma zielone podswietlenie

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Sony drugiej generacji ma czerwone podświetlenie

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.



poniższe Sony ma rózny kolor w róznych modelach

np.Fiesta mk7 przed liftem - czerowne, Fiesta mk7 po lifcie - niebieskie
w wiekszości modeli Forda - niebieskie
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

pozdrawiam
Arturek

__________________
------------------------------------------------------------------
INSTRUKCJE.pdf / nowy eTIS / chemia_Forda /

Ostatnio edytowane przez arturek ; 07-02-2021 o 10:00
arturek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2021, 19:17   #22
baybus
ford::beginner
 
Imię: Bartosz
Zarejestrowany: 02-09-2020
Skąd: Poznań
Model: Ford Focus MK2 Lift
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 19
Domyślnie Odp: Mnogość modeli - jakie różnice Calero, Style, Black Magic itp.

Cytat:
Napisał kubaw20055 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja zmieniłem 6000 na Sony 2 generacji i jest spora różnica nawet na standardowych głośnikach, w Sony jest korektor i można dźwięk dostosować do swoich potrzeb.
Kubaw, zrobisz zdjęcie jak to wygląda?
baybus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2021, 19:32   #23
kubaw20055
ford::expert
 
Avatar kubaw20055
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 29-08-2008
Skąd: Nowy Sącz
Model: Fiesta mk4 i pół/Fusion FL/ Focus mk3.0/ Fiesta mk7
Silnik: 1.3/1.4 Duratec/ 1.6 TDCI/ 1,25
Rocznik: 2000/2006/2011/2010
Postów: 2,547
Domyślnie Odp: Mnogość modeli - jakie różnice Calero, Style, Black Magic itp.

Post 175 i 177

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
S P R Z E D A M :
Wyprzedaż garażowa, posiadam trochę części do różnych modeli Forda:
https://forum.fordclubpolska.org/sho...38#post3446638

Ostatnio edytowane przez kubaw20055 ; 07-02-2021 o 19:37
kubaw20055 jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2021, 19:41   #24
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,480
Domyślnie Odp: Mnogość modeli - jakie różnice Calero, Style, Black Magic itp.

Cytat:
Napisał baybus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zrobisz zdjęcie jak to wygląda?
#10 post w tym temacie...
Antej jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-02-2021, 09:26   #25
baybus
ford::beginner
 
Imię: Bartosz
Zarejestrowany: 02-09-2020
Skąd: Poznań
Model: Ford Focus MK2 Lift
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 19
Domyślnie Odp: Mnogość modeli - jakie różnice Calero, Style, Black Magic itp.

Dzięki
baybus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-02-2021, 18:45   #26
GonzoGT
ford::beginner
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 10-01-2021
Skąd: Łódź
Model: Fusion
Silnik: 1.4
Rocznik: 2009
Postów: 16
Domyślnie Odp: Mnogość modeli - jakie różnice Calero, Style, Black Magic itp.

Dzięki Arturek mam zamiar szukać jakiegoś radia do Fusiona 2009
Więc wiele możliwości nie ma, bo z tego co piszesz, to tylko Sony 1 gen. ma zielony kolor.
Dopiero potem zrobię coś z głośnikami. Chyba że faktycznie poprawi się jakość dźwięku jakoś znacznie.
Dzięki Pozdrawiam.

Ostatnio edytowane przez GonzoGT ; 17-02-2021 o 18:48
GonzoGT jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2021, 15:11   #27
pl_studi
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 19-02-2021
Skąd: Warszawa
Model: Fusion Calero
Silnik: 1.6 16V
Rocznik: 2007
Postów: 8
Domyślnie Odp: Mnogość modeli - jakie różnice Calero, Style, Black Magic itp.

Dzień dobry,
jestem nowym posiadaczem Fusiona w wersji Calero (model poliftowy ze stycznia 2007) i mam w związku z nim kilka pytań/wątpliwości.

W poście #2 kubaw20055 stwierdził Calero to nic innego jak wersja "+" w surowym wydaniu - co miałeś na myśli pisząc surowe, czy to oznacza, że jest ubogim golasem jak Ambiente, wliczając to brak niektórych instalacji.

Mój egzemplarz jest z mechanicznymi lusterkami, jedno z nich wymieniałem bo miało uszkodzony mechanizm i miałem cichą nadzieję, że skoro to odmiana wersji +, a dodatkowo ma centralny zamek z podwójnym zamykaniem z pilota oraz elektryczne szyby z podwójnym klawiszem otwierania szyby kierowcy, to będzie miało od razu wiązki do elektrycznych lusterek i sobie przerobie dokupując lusterka oraz manipulator - może ma ale schowane do wnętrza boczków, całych drzwi nie rozbierałem

Kolejne "rozczarowanie" to brak wiązki do BT/VC, które chciałem sobie doinstalować, myślałem, że tylko zakup modułu i mikrofonu, a tu trzeba całą wiązkę dokupić (jak rozumiem pasuje ta z Fiesty mk6), wyjąłem schowek i przeszukałem całą przestrzeń pod nim, nigdzie nie ma luźnej wtyczki do modułu, nie wiem jak wygląda sprawa od strony radia bo wyjmaki będę miał dopiero w tygodniu.

W ogóle ten model wyposażenia jest taki właśnie pełen sprzeczności - elektryczne szyby i centralny zamek a mechaniczne lusterka, radio z pilotem przy kierownicy a bez wiązki do BT/VC, ogrzewana przednia szyba, podłokietnik, 6 poduszek (przednie, boczne, kurtyny) a np. nie ma komputera tylko te najprostsze liczniki, brak ESP, ma chromowane dodatki wewnątrz np. obudowa centralnej konsoli, czy skórzana kierownica i gałka zmiany biegów, ale kierownica bez chromowanego paska na dole. No i stoi na 16" alusach

Nie są to oczywiście problemy powodujące niefunkcjonalność auta ale taki trochę "dysonans poznawczy".

Wracając do tematu, czy jest możliwość rozbudowy wiązki drzwiowej samodzielnie o przewody niezbędne do elektrycznych lusterek, czy do BT/VC wystarczy zakupić wiązkę od fiesty mk6 no i oczywiście sam moduł i mikrofon i system będzie działać (zależy mi na zestawie do telefonu, a nie o VC), czy trzeba będzie prowadzić jakieś modyfikacje w konfiguracji GEM czy raczej zadziała wszystko P&P, obecnie w radiu CD6000 (kwadratowe z pojedynczym przyciskiem słuchawki w dolnym rogu) nie widać nawet opcji BT.

Dziękuję za wyrozumiałość.
pl_studi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2021, 15:49   #28
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,480
Domyślnie Odp: Mnogość modeli - jakie różnice Calero, Style, Black Magic itp.

Cytat:
Napisał pl_studi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wersja "+" w surowym wydaniu
fusion + jest bogatą wersją a calero gdzieś pomiędzy

Cytat:
Napisał pl_studi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wiązki do elektrycznych lusterek i sobie przerobie dokupując lusterka oraz manipulator
dokładałem elektryczne lusterka, wiązka ma inny numer.
Były wersje tylko z el. szybami.
Zrobienie tego nie jest trudne ale trochę roboty jest.
Cytat:
Napisał pl_studi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
brak wiązki do BT/VC,
To akurat było chyba nawet fabrycznie jako wpinka.

Można włożyć leniucha- trójnik w istniejącą wiązkę i dołożyć mikrofon oraz odpowiedni BT.
Przy radio sony II generacji zadziała również BT Audio i obsługa USB
ba0409ed6dd6dbe90ac4aa31fee5dbbc_orig.jpg

Licznik na wersję z komputerem też można wymienić.
Manetka, licznik, programowanie kluczy i działa.
Antej jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2021, 17:29   #29
pl_studi
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 19-02-2021
Skąd: Warszawa
Model: Fusion Calero
Silnik: 1.6 16V
Rocznik: 2007
Postów: 8
Domyślnie Odp: Mnogość modeli - jakie różnice Calero, Style, Black Magic itp.

Cytat:
Napisał Antej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dokładałem elektryczne lusterka ... Zrobienie tego nie jest trudne ale trochę roboty jest.
Nie obawiam się trudności z dorabianiem kabli, akurat takie umiejętności mam od dziecka
Cytat:
Napisał Antej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cytat:
Napisał pl_studi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
brak wiązki do BT/VC,
To akurat było chyba nawet fabrycznie jako wpinka.
Tak, znalazłem nawet na ford.7zap.com odpowiednią, ale na razie nie namierzyłem ani na portalu na a, ani na o Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cytat:
Napisał Antej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Można włożyć leniucha
Widziałem archiwalne aukcje na portalu na a, ale nie widziałem aktualnych, muszę się odezwać do sprzedającego
Cytat:
Napisał Antej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przy radio sony II generacji zadziała również BT Audio i obsługa USB
akurat nie są to opcje, które są dla mnie podstawową potrzebą
Cytat:
Napisał Antej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Licznik na wersję z komputerem też można wymienić.
Manetka, licznik, programowanie kluczy i działa.
I tu mam pytanie, bo w firmowym Yarisie, czy nawet w posiadanym przeze mnie motocyklu Suzuki stan przebiegu zapisywany jest w komputerze - sterowniku silnika, a tutaj jeśli dobrze zrozumiałem to co przeczytałem na forum fiesty mk6 to stan zapisywany jest w samym liczniku i po jego wymianie należało by skorygować wyświetlany przebieg, dodatkowo oczywiście programowanie i aktywacja funkcji.
pl_studi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2021, 17:42   #30
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,480
Domyślnie Odp: Mnogość modeli - jakie różnice Calero, Style, Black Magic itp.

Z tego co pamiętam to Fusion miał tylko BT mono
szkoda się w to bawić, chociaż nie pamiętam czy zielone 6000CD radzi sobie z nowszymi modułami
poliftowe owalne tak, ale to historia z innych modeli

nie chce mi się wyciągać wersji mono, 6000CD i łączyć tego na stole, a już na pewno nie czuję potrzeby lepić leniucha mono

Zdjęcie wiązki i BT jest z moich zasobów części

Komercyjny leniuch kosztuje 300zł

Przebieg jest w liczniku, trzeba go zapisać zgodnie ze stanem starego licznika, dlatego wskazany jest zakup licznika z niższym przebiegiem, lub spotkanie z kimś dla kogo stan przywiezionego drogomierza nie ma znaczenia (ważne żeby po montażu oba stany były zgodne).
Antej jest online   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:17.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.