Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-04-2019, 19:05   #1
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Zalety, wady i usterki

Witam.
Jak w temacie.

__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2019, 20:06   #2
potraff
ford::advanced
 
Avatar potraff
 
Imię: Wiktor
Zarejestrowany: 01-04-2014
Skąd: Sosnowiec
Model: Focus cztery z kartonem mleka a był mondeusz cztery
Silnik: EB
Rocznik: 2018
Postów: 445
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał bidżej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ok, w ASO jednak znaleźli kawał węża o takiej samej średnicy, od jakiegoś Transita chyba, docięli 15mm więcej i złożyli na nowo.
Rozumiem, że to problem 2,0 tdci?
potraff jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2019, 20:40   #3
bidżej
ford::professional
 
Avatar bidżej
 
Zarejestrowany: 01-08-2006
Skąd: Stuttgart
Model: Focus MK4
Silnik: 2.0 EcoBlue + A8
Rocznik: 2018
Postów: 1,416
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

wady z którym i spotkałem się do tej pory (14kkm przebiegu w 3 miesiące)

- za krótki wąż gumowy pomiędzy turbiną i kolektorem dolotowym w silniku 2.0 EcoBlue, przez co wąż spada z króćca na kolektorze. Utrata mocy, po dłuższym odcinku lampka check engine. U mnie przez 14kkm spadł 3 razy, przy czym 2 razy w przeciągu 150km. ASO wymieniło wąż na ~1.5cm-2 dłuższy, wycięty z węża chyba od Transita. Testy trwają Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

- szarpanie skrzyni A8 przy redukcji z 8 na 6 bieg przy prędkości ok. 80-90km/h. Szarpnięcie jest na prawdę mocne, jak uderzenie solidnym młotem w podłogę. Sprawa wisi u Forda w Kolonii, ale jest podejrzenie, że jest związana ze zbyt krótkim, zsuwającym się powoli wężem z punktu powyżej, co powoduje niewielką nieszczelność wpływającą na reakcję silnika i "niezgranie" że skrzynią. Testy trwają.

EDIT:
co do szarpania skrzyni - nie ma to związku z wężem. Problem pojawia się kiedy skrzynia jest mocno rozgrzana. Wtedy nie tylko zdarza jej się szarpnąć (a szarpnięcie widać nawet po obrotomierzu), ale w dodatku przy łagodnym dodawaniu i odejmowaniu gazu słychać jakby luz osiowy gdzieś w układzie napędowym (dość głośne puknięcia).

Ostatnio edytowane przez bidżej ; 17-04-2019 o 13:24
bidżej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2019, 23:06   #4
bidżej
ford::professional
 
Avatar bidżej
 
Zarejestrowany: 01-08-2006
Skąd: Stuttgart
Model: Focus MK4
Silnik: 2.0 EcoBlue + A8
Rocznik: 2018
Postów: 1,416
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał potraff Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Rozumiem, że to problem 2,0 tdci?
tak wygląda (tzn. 2.0 Ecoblue).
2.0 ma kompletnie inny rozkład osprzętu niż 1.5 (kolektor wydechowy z tyłu vs. kolektor wydechowy z przodu), węże są całkowicie inne i w 1.5 część gumowa jest znacznie dłuższa i ma więcej swobody.

Nie wiem jak tu przez telefon wstawić zdjęcia, ale jakby ktoś był zainteresowany, to mam, cyknąłem dzisiaj w czasie wizyty w ASO.
bidżej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2019, 11:31   #5
mareqm
ford::beginner
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 16-02-2015
Skąd: Mazowsze
Model: Focus
Silnik: 1,0 125 KM
Rocznik: 2018
Postów: 35
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

Jak dla mnie wadą jest oprogramowanie telefonu w Sync 3. Muszę ręcznie zmieniać, który telefon jest obsługiwany. Jest to upierdliwe w przypadku korzystania z auta przez kilka osób. Teraz przed jazdą muszę sprawdzać, który telefon będzie działał i przełączyć na właściwy.
W starym Focusie Mk3 aktywny był ten, który znajdował się aktualnie w samochodzie.
mareqm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2019, 13:10   #6
stew66
ford::advanced
 
Avatar stew66
 
Imię: WR
Zarejestrowany: 09-04-2008
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Model: Ford Focus ST-Line
Silnik: 1.5 EcoBoost 150>195KM 340Nm
Rocznik: 2018/2019
Postów: 243
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

Ja mam wprowadzone dwa telefony, swoj i żony, moj dodałem jako Ulubiony, natomiast żony normalnie. Podczas jazdy we dwoje jest widoczny mój telefon jako główny, natomiast jak jedzie sama żona, Sync widzi jej telefon i nie mamy z tym problemu.
stew66 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2019, 15:19   #7
bidżej
ford::professional
 
Avatar bidżej
 
Zarejestrowany: 01-08-2006
Skąd: Stuttgart
Model: Focus MK4
Silnik: 2.0 EcoBlue + A8
Rocznik: 2018
Postów: 1,416
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał mareqm Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak dla mnie wadą jest oprogramowanie telefonu w Sync 3. Muszę ręcznie zmieniać, który telefon jest obsługiwany. Jest to upierdliwe w przypadku korzystania z auta przez kilka osób. Teraz przed jazdą muszę sprawdzać, który telefon będzie działał i przełączyć na właściwy.
W starym Focusie Mk3 aktywny był ten, który znajdował się aktualnie w samochodzie.
to nie wada, to niewłaściwa obsługa. Sam jeżdżę z 2 albo i 3 telefonami i zawsze łączy się właściwy. Kwestia ustawień ulubionego urządzenia.
bidżej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2019, 16:07   #8
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

Dokładnie, dziś wsiadłem do focusa żony i telefon połączył się normalnie ,bez żadnej ingerencji z mojej strony.
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2019, 18:58   #9
lookmal
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 03-12-2011
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Model: Focus Mk4
Silnik: 1.0 125KM (zmierzone 130KM i 210 Nm)
Rocznik: 2018
Postów: 18
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

Cześć,
11200 km przejechane, 1.0 125 KM.
1. Odłączanie cylindra powoduje drgania - to główna wada bo w zakresie 2200-3000 obr/min przy małym obciążeniu silnik trzęsie się jak ratlerek na mrozie. Na dłuższą metę mnie to coraz bardziej wku... znaczy denerwuje.
2. Sztywność karoserii - hmm, w zasadzie to jej wiotkość. Auto pracuje jak najedziesz jednym kołem na wysoki krawężnik. Tego się nie spodziewałem w aucie z 2018 roku.... A chwalą się że zwiększyli sztywność o ileś tam procent... Gdzie?

Nie potwierdzam problemów z telefonami w SYNC 3.2 które posiadam. Nie wiem jak w późniejszych wersjach "downgradeowanych" do 2.5....

Pozdro
lookmal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2019, 15:26   #10
Matti_k
ford::average
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 19-01-2017
Skąd: Kalety
Model: Ford Custom, Focus MK4,Transit MK8
Silnik: 2.0 Ecoblue 170 , 1.5 EB 182, 2.0 Ecoblue
Rocznik: 2017, 2019,2018
Postów: 87
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

Mnie (raczej żonę bo akurat ona jechała) dziś dopadła pierwsza usterka przebieg 3200 km a mianowicie coś się stało z czunkikami parkowania. Dźwięk nie wydobywa się z głośników tylko tak jakby z licznika jest całkiem inny. Nie wiem o co chodzi. Błędu na liczniku żadnego nie wyświetlił odległość pokazuje a dźwięk inny.
Matti_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:36.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.