Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-07-2020, 17:02   #11
TAMSp
ford::beginner
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 12-08-2019
Skąd: Bielsko Biała
Model: Focus mk4 STline
Silnik: 1,5 diesel
Rocznik: 2018
Postów: 41
Domyślnie Odp: dołożenie oświetlenia nóg

Rozbierał ktoś panel środkowy w mk4. Gdzie zaczepy, ewentualne śruby i inne mocowania oraz kolejność elementów to byłbym wdzięczny. Bo nie mając schematów chyba nie mam innej drogi jak spróbować to samodzielnie ustalić.

TAMSp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-07-2020, 18:08   #12
TAMSp
ford::beginner
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 12-08-2019
Skąd: Bielsko Biała
Model: Focus mk4 STline
Silnik: 1,5 diesel
Rocznik: 2018
Postów: 41
Post Odp: dołożenie oświetlenia nóg

Nie poddaję się Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. dorwałem schematy mk4 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i ... nowe detale zmieniły mi nieco koncepcje. Zgodnie diagramem podłączenia lampek oświetlających nogi przewody powinny wyjść z kostki C210 (4pin) - schemat 1.

Zdjąłem schowek i w plątaninie kabli, dołożonego alarmu i innych wiązek, trochę trudno mi się połapać która z dwóch kostek jest pożądaną C210 - zdjęcie nr 2 (Mile widziana podpowiedź z Waszej strony Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)

Po analizie schematów wydaje się to najlepszym rozwiązaniem, chociaż patrząc szerzej są dwie alternatywy:
1. wpiąć się w kostkę C320 (pin 7/17;6/16) (w konsoli środkowej),
2. wpiąć się w kostkę C326 (pin 1) podświetlający schowek przy zapaniczce).

Które rozwiązanie rekomendujecie, no i jak najlepiej wpiąć się w wybraną kostkę?
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 22FDADF2-F22D-4C2D-A110-E0B96D8846A2.jpg (18.5 KB, 106 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 0244CEBA-76FD-481F-81DD-DCA5A78AF264.jpg (22.1 KB, 100 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 784BD003-019B-471E-BEB5-B7D46659E509.jpg (20.5 KB, 100 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg Zrzut ekranu 2020-07-21 o 19.14.37.jpg (20.6 KB, 104 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez TAMSp ; 21-07-2020 o 18:15
TAMSp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-07-2020, 21:36   #13
TAMSp
ford::beginner
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 12-08-2019
Skąd: Bielsko Biała
Model: Focus mk4 STline
Silnik: 1,5 diesel
Rocznik: 2018
Postów: 41
Post Odp: dołożenie oświetlenia nóg

step by step ... wygląda na to że czarna kostka to C210 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pytanie czy dobrze czytam schemat, że należy się wpiąć w 4 pin (patrz zdjęcie i schemat)?

Z góry dzięki za jakąkolwiek podpowiedź
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG_8066.jpg (11.9 KB, 89 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg Wtyczka C210.jpg (81.7 KB, 77 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg schemat 1.jpg (84.0 KB, 65 wyświetleń)
TAMSp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-07-2020, 14:07   #14
rusugxg
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 08-07-2020
Model: ford focus mk4
Silnik: 1.0
Rocznik: 2020
Postów: 7
Domyślnie Odp: dołożenie oświetlenia nóg

Przepraszam za używanie Tłumacza Google (jestem z Rumunii)

PL: Jak czytałem na innych forach Forda (.de i .ru), istnieją dwie różne implementacje światła otoczenia (w tym światła stopy):
- jednokolorowy (lampa posiada tylko piny 1 i 2 dla + i - iw zależności od polaryzacji kolor jest czerwony lub niebieski). Kupiłem już takie lampy i chcę je zamontować.
- wielokolorowy (lampa posiada piny 1, 2 i 3 dla +, LIN i - (GND). Twój zamieszczony schemat jest najprawdopodobniej tylko dla wariantu wielokolorowego i tylko dla połączeń LIN (pin nr 2) .Jak czytam gdzie indziej, aby działać, konieczne jest dodanie kontrolera oświetlenia otoczenia lub innego BCM jak w przypadku sprzętu wysokiego poziomu (Viginale).
Może znajdziesz schemat połączeń dla sprzętu niskiego lub średniego poziomu (linia Trend lub ST) i opublikujesz tutaj. Tam może być możliwe wdrożenie jednokolorowego światła z fabryki.

I am sorry for using Google translate (I’m from Romania)

EN: As I read on other Ford forums (.de and .ru), there are two different implementation of ambient light (including footlight):
- single color (the lamp has only pins 1 and 2 for + and – and depending on the polarity the color is red or blue). I already bought such lamps and I want to install them.
- multiple color (the lamp has pins 1, 2 and 3 for +, LIN and – (GND). Your posted diagram is most probably only for multicolor variant and only for LIN connections (pin no. 2). As I read elsewhere, in order to work, it is necessary to have either add an ambient light controller or to have a different BCM as for high level equipment (Viginale).
Maybe you can find the wiring diagram for low or mid level equipment (Trend or ST line) and post here. There it may be possible to implement single color light as from factory.
rusugxg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-07-2020, 16:54   #15
chojrak888
ford::beginner
 
Avatar chojrak888
 
Zarejestrowany: 23-02-2013
Model: MK4 Vignale
Silnik: 1.5 150KM A8
Rocznik: 2019
Postów: 34
Domyślnie Odp: dołożenie oświetlenia nóg

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Pin zasilający oświetlenie konsoli środkowej ze złącza C320 to PIN 16 (kolor GN-RD czyli zielono-czerwony).

Złącze C209 oraz C266 to oryginalne podłączenie lampek oświetlenia nóg (na schematach opisane jako oświetlenie progu).

Najłatwiej było by ci się wpiąć, w zielono-czerwony kabel aby pożyczyć sobie prąd na zasilanie lampek.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 89-11.jpg (84.6 KB, 413 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 89-12.jpg (78.3 KB, 408 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg C320.jpg (83.5 KB, 412 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 151-26.jpg (91.1 KB, 403 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 151-24.jpg (91.6 KB, 405 wyświetleń)
chojrak888 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-07-2020, 18:02   #16
TAMSp
ford::beginner
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 12-08-2019
Skąd: Bielsko Biała
Model: Focus mk4 STline
Silnik: 1,5 diesel
Rocznik: 2018
Postów: 41
Domyślnie Odp: dołożenie oświetlenia nóg

Niestety w mojej kostce C320 PIN 16 to kolor pomarańczowo-biały (patrz zdjęcie dołączone) a nie zielono-czerwony, niemniej jednak sprawdziłem zasilanie jest pomino innych kolorów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wpiąłem zatem testowo lampkę pod pomarańczowo biały (PIN 16) i brązowy (PIN 17) elegancko świeci, niestety ... cały czas - nawet po wyłączeniu samochodu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wpiąłem się zatem testowo pod oświetlenie ambient ze schowka przy zapalniczce i załącza się przy otwarciu drzwi oraz gdy włączają się światła po zmroku. Gaśnie przy światłach jazdy dziennej i co najważniejsze gaśnie przy wyłączeniu samochodu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wygląda zatem że tak mogłoby być docelowo. Czekam jeszcze na lampki, bo zamówione iceblue, są bardziej niebieskie (patrz zdjęcie). Czy ktoś zna gdzie można kupić żarówki wpasowujące się w oświetlenie ambient?

pozdr
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG_3213.jpg (20.4 KB, 83 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg IMG_1137.jpg (90.3 KB, 91 wyświetleń)
TAMSp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-07-2020, 08:25   #17
rusugxg
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 08-07-2020
Model: ford focus mk4
Silnik: 1.0
Rocznik: 2020
Postów: 7
Domyślnie Odp: dołożenie oświetlenia nóg

PL:
Czy masz kod oryginalnych złączy lamp lub ich odpowiedników?
EN:
Did you have any code for the original lamp connectors or equivalent?
rusugxg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-07-2020, 09:18   #18
rusugxg
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 08-07-2020
Model: ford focus mk4
Silnik: 1.0
Rocznik: 2020
Postów: 7
Domyślnie Odp: dołożenie oświetlenia nóg

Wykorzystując 2-drożny przekaźnik 12V, tworzę mały moduł do zmiany koloru lampki na nogi. Przy włączonym silniku kolor jest niebieski, a gdy jest wyłączony - czerwony. Do niebieskiego używam napięcia z bezpiecznika 25.
Czerwony musi być podłączony do lampy sufitowej (która świeci się po otwarciu drzwi).
Czy ktoś znał do tego odpowiednie złącze i pin w obszarze na nogi w przejściu?
Wielkie dzięki.

(EN: By using 2 ways 12V relay, I create a small module for changing color of the footwell lamp. With the engine on, the color is blue and when off is red. For the blue, I use the voltage from fuse 25.
The red must be connected to ceiling light (which illuminate when open door).
Did anybody know the right connector and pin in the passage footwell area for this?
Many thanks.)
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg blue.jpg (78.9 KB, 83 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg red.jpg (31.7 KB, 62 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg modul1.jpg (80.6 KB, 51 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg modul2.jpg (83.5 KB, 46 wyświetleń)
rusugxg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2021, 20:57   #19
TAMSp
ford::beginner
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 12-08-2019
Skąd: Bielsko Biała
Model: Focus mk4 STline
Silnik: 1,5 diesel
Rocznik: 2018
Postów: 41
Domyślnie Odp: dołożenie oświetlenia nóg

Mówiłem, że jestem uparty i nie odpuszczę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Trochę to trwało ale znalazłem rozwiązanie, które się sprawdziło i dało pożądany efekt. Dwie lampki oraz stworzona dedykowana wiązka, pozwalająca wpiąć się bezinwazyjnie pod oświetlenie kubków (plug&play). Wszystko działa super i jestem bardzo zadowolony z efektu końcowego - lampki zapalają się, gdy się otwierają drzwi oraz gdy jest ciemno. Na załączonych zdjęcia można zobaczyć efekt końcowym, schemat podłączenia oraz wykorzystany zestaw.

Jeżeli ktoś chciałby swoją fokę doświetlić to mogę pomóc, mam kilka lampek i wiązek ready to install Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Footwell - final efect.jpg (57.6 KB, 113 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg Footwell - opis podłącznia .jpg (58.2 KB, 108 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg Footwell - cały zestaw.jpg (61.7 KB, 90 wyświetleń)
TAMSp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2021, 21:33   #20
tombalt
ford::professional
 
Avatar tombalt
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 31-08-2011
Skąd: Gliwice
Model: S-MAX / Focus Active
Silnik: 2.0 TDCI PS AWD / 1.5 EB
Rocznik: 2017 / 2020
Postów: 1,488
Domyślnie Odp: dołożenie oświetlenia nóg

Rozumiem że kolega dokładał podświetlenie nóg tylko w pierwszym rzędzie...na razie bez klamek?
Jakie koszta?

Cytat:
Napisał TAMSp Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mam kilka lampek
Lampki oryginalne dedykowane do mk4?
__________________
S-MAX: Sync3.4 /DAB+ /ACC /PCA /HUD /BLIS /CTA /FrontCAM /AmbientLED /AntySS /TCU /BOX
FOCUS: FullAmbientLED /TSR /DAS /AHB /BLIS /CTA /iACC /PCA /AntySS /NAVI / Alarm z czujnikami /BOX /FrontCAM /hak

Ostatnio edytowane przez tombalt ; 12-04-2021 o 22:00
tombalt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:13.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.