Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Fotorelacje z napraw
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-02-2011, 12:41   #1
grubasq
ford::average
 
Avatar grubasq
 
Zarejestrowany: 15-04-2008
Model: MKIII
Silnik: 2.0
Rocznik: 2001
Postów: 76
Domyślnie Montaż czujników parkowania w MKII kombi bez zdejmowania zderzaka

Witam

W tym foto poradniku zajmiemy się montażem czujników parkowania w MKII kombi bez zdejmowania zderzaka. Osoba która to montowała to Jacek (Ojciec wszystkich ojców dyrektorów ) i ja czyli grubasq.

1. Co nam jest potrzebne.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

2. Wyznaczamy linie pozioma (my użyliśmy taśmy stolarskiej) do zaznaczenia środka i punktów wiercenia a także jest to ochrona przed popękaniem zderzaka które czasem się zdarza.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.



3. Linia środkowa od której zaczynamy pomiary punktów wiercenia.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


4. Jak już jesteśmy pewni pomiarów zaczynamy wiercić powoli. Trzeba także wywiercić na wylot piankę o ile się da i o ile ktoś ja ma. Resztę pianki wystarczy długim śrubokrętem wyjąc.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


5. Przystępujemy do przewlekania przewodów od czujek. Z dwoma skrajnymi nie ma problemu, gorzej z dwoma czujkami na środku trzeba z wyczuciem i powoli wyciągać żeby ich nie uszkodzić.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wygląd i wymiary są na zdjęciu, a od podłoża to już jak kto chce, ja mam ustawione na 50 cm.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

6. Jak już wszystkie kable przeciągniemy , przystępujemy do montażu centralki od czujek. W moim przypadku centralka znajduje się z prawej strony kolo lampy. Kable przeprowadziliśmy pod prawa lampa a odkręcenie lampy jest proste cztery nakrętki i tu uwaga trzeba mieć ze sobą gumowy młotek ponieważ uszczelka dosłownie przykleja się do karoserii. Montujemy kable zasilające od centralki u mnie na szybko-złączki standardowo czerwony to "+" czarny to "-".Podpinamy się pod lampę cofania.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

7.Montujemy (jak ktoś ma) wyświetlacz. Mój jest specyficzny bo lustrzany czyli widać wskazania kiedy patrzy się przez lusterko wsteczne.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

8.Teraz najważniejsze próba czujników, jak coś jest źle z ustawieniem względem podłoża to przy cofaniu będą się cały czas odzywały reagując np; na krawężniki lub co gorsza nie poinformują ze coś jest z tylu i bummm.... U mnie jest wszytko wpożądku.


Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.



Dziękuje za uwagę i pozdrawiam.
źródło: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

__________________
Ford Mondeo MkIII Kombi 2.0 Pb +LPG
www.grupa-plock.pl/forum

Ostatnio edytowane przez grubasq ; 30-12-2013 o 21:23
grubasq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2011, 15:42   #2
mouzes
ford::advanced
 
Avatar mouzes
 
Zarejestrowany: 03-03-2007
Skąd: Łódź
Model: 525, Smart 600 turbo brabus
Silnik: 2,5l. m51b25, 600ccm turbo75KM
Rocznik: 1995, 1999
Postów: 341
Domyślnie Odp: Montaż czujników parkowania w MKII kombi bez zdejmowania zderzaka

z tym wyświetlaczem wstecznym jest o tyle dobrze, że nie trzeba ciągnąc kabli przez całe auto. Pytanie tylko czy w mondeo kombi, które jest dość długim autem, widać to jakoś w miarę wyraźnie? Czy nie trzeba poświęcić odczytowi zbyt dużo uwagi?

P.S.
Jacek ojciec wszystkich ojców? Kogo dokładniej masz na myśli?

Ostatnio edytowane przez mouzes ; 03-02-2011 o 17:39
mouzes jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2011, 16:24   #3
grubasq
ford::average
 
Avatar grubasq
 
Zarejestrowany: 15-04-2008
Model: MKIII
Silnik: 2.0
Rocznik: 2001
Postów: 76
Domyślnie Odp: Montaż czujników parkowania w MKII kombi bez zdejmowania zderzaka

Cytat:
Napisał mouzes Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tóe jest dość długim autem, widać to jakoś w iarę wyraźnie?
widać w sam raz tez się balem o to ale wszystko jest ok
Cytat:
Napisał mouzes Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
P.S.
Jacek ojciec wszystkich ojców? Kogo dokładniej masz na myśli?
za dużo by tłumaczyć
__________________
Ford Mondeo MkIII Kombi 2.0 Pb +LPG
www.grupa-plock.pl/forum
grubasq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2011, 17:41   #4
mouzes
ford::advanced
 
Avatar mouzes
 
Zarejestrowany: 03-03-2007
Skąd: Łódź
Model: 525, Smart 600 turbo brabus
Silnik: 2,5l. m51b25, 600ccm turbo75KM
Rocznik: 1995, 1999
Postów: 341
Domyślnie Odp: Montaż czujników parkowania w MKII kombi bez zdejmowania zderzaka

tutaj piszącjacek, szef wszystkich szefów, wszyscy mają na myśli jednego, jedynego Jacka szefa wszystkich szefów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mouzes jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2011, 08:49   #5
grubasq
ford::average
 
Avatar grubasq
 
Zarejestrowany: 15-04-2008
Model: MKIII
Silnik: 2.0
Rocznik: 2001
Postów: 76
Domyślnie Odp: Montaż czujników parkowania w MKII kombi bez zdejmowania zderzaka

Cytat:
Napisał mouzes Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tutaj piszącjacek, szef wszystkich szefów
ale ja napisałem Jacek (Ojciec wszystkich ojców dyrektorów ) a to różnica
__________________
Ford Mondeo MkIII Kombi 2.0 Pb +LPG
www.grupa-plock.pl/forum
grubasq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:16.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.