Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-07-2015, 07:28   #451
main91
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-04-2011
Skąd: Toruń
Model: Mondeo MK IV, mondeo MK V
Silnik: 2.0 TDCI 140KM, 2.0 TDCI 180KM,
Rocznik: 2007, 2015
Postów: 21
Domyślnie Odp: Wrażenia, opinie, uwagi użytkowników

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

sam z siebie zrobiłeś przegląd przy 5 tyś ?

Ja mam właśnie 5 pytałem czy po "tak zwanym dotarciu" robi się przegląd i wymienia olej - usłyszałem, że nie ma takiej potrzeby

Jednak pojawił się u mnie ostatnio pewien problem w środę miałem montowany hak - auto cały dzień w serwisie po odebraniu auta schowane do garażu. Do pracy śmigam mk4 więc mk5 stoi w garażu czekając na trasę. W piątek po pracy chce wyjechać a tu cisza auto nie chce się otworzyć zdejmuję klamkę otwieram awaryjnie auto i nic nie działa... telefon do assistance przyjechał serwis forda odpalili auto na kable i tyle pytam o przyczynę - "musiał Pan zostawić coś włączonego w aucie" mówię, że to raczej niemożliwe no ale każdemu może się zdarzyć więc odpuściłem temat pojechałem 100 km załatwiłem co miałem załatwić wracam do domu auto odpaliło bez problemu wróciłem kolejne 100 km schowałem auto dziś rano idę do garażu i taka sama sytuacja auto zero życia tak jakby znów akumulator rozładowany :/

Możliwe aby przy montażu haka coś zostało źle podłączone? jakieś przebicie i gdzieś ucieka prąd ?

main91 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-07-2015, 07:29   #452
Pulse
ford::professional
 
Avatar Pulse
 
Zarejestrowany: 08-04-2006
Skąd: Wilda
Model: Mondeo/Titanium
Silnik: 1,5 Ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 1,020
Domyślnie Odp: Wrażenia, opinie, uwagi użytkowników

W weekend zanurkowałem pod auto i ze zdziwieniem odkryłem, że 1,5 Ecoboost ma dwie rury wydechowe. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pulse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-07-2015, 08:07   #453
wojt_opole
ford::average
 
Avatar wojt_opole
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 12-08-2005
Skąd: Opole
Model: Mondeo MK5
Silnik: 1.5 EB 160KM AT6
Rocznik: 2015
Postów: 136
Domyślnie Odp: Wrażenia, opinie, uwagi użytkowników

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Na androidach niestety ten temat nie przejdzie. Zamiast Siri/Cortany włącza się ekran google now Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wygląda na to że jednak trzeba będzie się przeprosić z "jabłkiem"

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
przegląd/nie-przegląd po dotarciu był u nas zaleceniem. polegał jedynie na wymianie oleju i filtra - dla pewności że jakby coś tam miało się "powycierać" jeszcze to wtedy 100% pewności że olej wypłucze i się wymieni. Takie wymiany zalecane są w przedziale 1500-5000km. Koszt ca 300 netto
Potem można już dociskać do czerwonego pola Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

jeżeli chodzi o Twój hak i akumulator. Miejmy nadzieję że problem tkwi tylko w błędzie w montażu i coś (wiązka/gniazdo elektryczne do przyczepy) ma przebicie i wyładowuje akumulator. Gorszą, ale realną perspektywą jest też to, że komputer auta wykrywa niekompatybilną (niezaprogramowaną) rzecz w aucie i np próbuje ją "utrzymać przy życiu" zasilając ją na siłę... chyba serwis z dobrym elektrykiem będzie konieczny (chociaż ja spróbowałbym na początek wrócić do montażystów haka aby sprawdzili wszystko jeszcze raz bo w końcu odpowiadają za ten temat)

Ostatnio edytowane przez wojt_opole ; 27-07-2015 o 08:14
wojt_opole jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-07-2015, 08:26   #454
main91
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-04-2011
Skąd: Toruń
Model: Mondeo MK IV, mondeo MK V
Silnik: 2.0 TDCI 140KM, 2.0 TDCI 180KM,
Rocznik: 2007, 2015
Postów: 21
Domyślnie Odp: Wrażenia, opinie, uwagi użytkowników

Ok dziś niestety odpalenie na kable i jadę do serwisu zobaczymy co powie elektryk który montował wiązkę

Czy ktoś jeszcze wymieniał olej i filtr ? Bo aż dziwne ze strony mojego dealera że będę musiał się prosić o wykonanie wymiany skoro jest to zalecane
main91 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-07-2015, 09:00   #455
wojt_opole
ford::average
 
Avatar wojt_opole
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 12-08-2005
Skąd: Opole
Model: Mondeo MK5
Silnik: 1.5 EB 160KM AT6
Rocznik: 2015
Postów: 136
Domyślnie Odp: Wrażenia, opinie, uwagi użytkowników

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Ale żeby było jasne - nie ma takiego obowiązku ani nie jest to wpisane w książkę jako konieczne. Nie mniej jednak wielu kolegów z forum taką wymianę robiło proforma.
wojt_opole jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-07-2015, 09:34   #456
main91
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-04-2011
Skąd: Toruń
Model: Mondeo MK IV, mondeo MK V
Silnik: 2.0 TDCI 140KM, 2.0 TDCI 180KM,
Rocznik: 2007, 2015
Postów: 21
Domyślnie Odp: Wrażenia, opinie, uwagi użytkowników

oczywiście rozumiem jednak jest to zysk dla serwisu więc dziwię się że bardziej zniechęcają niż zachęcają
main91 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-07-2015, 09:45   #457
wojt_opole
ford::average
 
Avatar wojt_opole
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 12-08-2005
Skąd: Opole
Model: Mondeo MK5
Silnik: 1.5 EB 160KM AT6
Rocznik: 2015
Postów: 136
Domyślnie Odp: Wrażenia, opinie, uwagi użytkowników

a może właśnie są uczciwi i nie naciągają na niepotrzebne koszta ? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wojt_opole jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-07-2015, 09:56   #458
SRS
Moderator
 
Avatar SRS
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 17-02-2004
Skąd: Lubelskie
Model: Fiesta
Silnik: 1.4L Duratec 16V PFI
Rocznik: 3/2012 / 4/2011
Postów: 3,985
Domyślnie Odp: Wrażenia, opinie, uwagi użytkowników

Cytat:
Napisał main91 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
oczywiście rozumiem jednak jest to zysk dla serwisu więc dziwię się że bardziej zniechęcają niż zachęcają
Cytat:
Napisał wojt_opole Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a może właśnie są uczciwi i nie naciągają na niepotrzebne koszta ?
i tak żle i tak nie dobrze weź dogódź Polakowi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
SRS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-07-2015, 10:23   #459
wojt_opole
ford::average
 
Avatar wojt_opole
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 12-08-2005
Skąd: Opole
Model: Mondeo MK5
Silnik: 1.5 EB 160KM AT6
Rocznik: 2015
Postów: 136
Domyślnie Odp: Wrażenia, opinie, uwagi użytkowników

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] oplułem monitor Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.))) trafiłeś w punkt!!
wojt_opole jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-07-2015, 11:36   #460
main91
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-04-2011
Skąd: Toruń
Model: Mondeo MK IV, mondeo MK V
Silnik: 2.0 TDCI 140KM, 2.0 TDCI 180KM,
Rocznik: 2007, 2015
Postów: 21
Domyślnie Odp: Wrażenia, opinie, uwagi użytkowników

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] podsumował Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ja już na dziś umówiony do serwisu. Elektryk, który montował hak sprawdzi przyczynę nagłego rozładowania akumulatora zobaczymy co z tego wyjdzie
main91 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:49.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.