Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-06-2016, 19:29   #3231
qlszef
ford::average
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 29-01-2009
Skąd: Katowice
Model: Lexus ES. Był Mondeo MKIV 1.8TDCI oraz Mondeo MKV Hybrid
Silnik: hybrid
Rocznik: 2021
Postów: 54
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

dziś oficjalnie FORD Polska odpowiedział mi w kwestii suba. Otóż w pojęciu FP, ja mam dwa głośniki 6x9 które pełnią rolę suba. Zaproponowałem aby wszystkie samochody zamiast airbag"ów miały na wyposażeniu puchową pierzynę, która będzie pełnić rolę poduszek powietrznych w razie wypadku.

Generalnie proszę kogoś z Hybrydą lub jakimkolwiek sedanem Vignale, które mają Connectivity lub samo SONY Premium. Mam zamiar "pojechać" z FP

Bump: ps. z BLISem, nadal nie potrafią nic konkretnego odpowiedzieć

qlszef jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-06-2016, 20:24   #3232
stefanb
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 08-05-2016
Model: Ford Mondeo
Silnik: 1.5 EB
Rocznik: 2015
Postów: 394
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Zrobiłem mały "research" (tak się teraz po polsku mówi) odnośnie tych niepokojących dźwięków w 1.5 EB i w sumie trudno powiedzieć co o tym myśleć. Z jednej strony nie jest to (chyba) problem tak powszechny jak różne akcje z silnikami TSI VW, ale z drugiej strony coś jednak jest na rzeczy. Piszą o tym Niemcy:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
i Angole:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
ale ostateczny werdykt trudno na podstawie tych informacji wydać. Niektórzy potwierdzają, że otrzymali z serwisu info, że faktycznie jest to jakiś znany problem, jeden z niemieckich użytkowników twierdzi, że to problem z jakimś zaworem w turbo, ale generalnie nie wiadomo, czy grozi to jakąś awarią w krótkim czasie, czy będzie na to jakaś akcja serwisowa, itp., itd...

Pzdr
Stefan
stefanb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-06-2016, 20:31   #3233
dobo
ford::beginner
 
Avatar dobo
 
Zarejestrowany: 15-05-2012
Skąd: Krk
Model: Mondeo Mk5 Titanium
Silnik: 1.5 EB AT
Rocznik: 2016
Postów: 45
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Cytat:
Napisał stefanb Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zrobiłem mały "research" (tak się teraz po polsku mówi) odnośnie tych niepokojących dźwięków w 1.5 EB i w sumie trudno powiedzieć co o tym myśleć. Z jednej strony nie jest to (chyba) problem tak powszechny jak różne akcje z silnikami TSI VW, ale z drugiej strony coś jednak jest na rzeczy. Piszą o tym Niemcy:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
i Angole:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
ale ostateczny werdykt trudno na podstawie tych informacji wydać. Niektórzy potwierdzają, że otrzymali z serwisu info, że faktycznie jest to jakiś znany problem, jeden z niemieckich użytkowników twierdzi, że to problem z jakimś zaworem w turbo, ale generalnie nie wiadomo, czy grozi to jakąś awarią w krótkim czasie, czy będzie na to jakaś akcja serwisowa, itp., itd...

Pzdr
Stefan
Dzięki za info. Trzeba więc uderzać do serwisu. Im więcej ludzi to zgłosi tym lepiej
dobo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2016, 17:19   #3234
Malenstwo8
ford::advanced
 
Avatar Malenstwo8
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 30-01-2016
Skąd: Zgierz
Model: Mondeo MK5 Kombi Titanium X/Fiesta Mk7
Silnik: 1,5 EB/1.25
Rocznik: 2016/2009
Postów: 387
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Serwis w Polsce rozkłada ręce. Mam to przerobione.
Malenstwo8 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2016, 17:28   #3235
biner
ford::professional
 
Imię: slawek
Zarejestrowany: 18-01-2015
Skąd: gdansk
Model: MK5
Silnik: był 2,0 EB 203 AT=> 240 by mm32
Rocznik: 2015
Postów: 1,035
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

To niech szmal oddają a nie rozkladaja rece
biner jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2016, 17:32   #3236
pedroso
ford::advanced
 
Avatar pedroso
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 04-04-2015
Skąd: Jaworze
Model: MkV
Silnik: 2.0 203KM ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 302
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] podjedź do Bielska albo skontaktuj sie wczesniej telefonicznie z serwisem raczej są pomocni. Możesz na prive napisać do mnie albo prześlij kontakt jak dam radę to pomogę ci w kontakcie z kim trzeba.
pedroso jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2016, 19:05   #3237
Malenstwo8
ford::advanced
 
Avatar Malenstwo8
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 30-01-2016
Skąd: Zgierz
Model: Mondeo MK5 Kombi Titanium X/Fiesta Mk7
Silnik: 1,5 EB/1.25
Rocznik: 2016/2009
Postów: 387
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Cytat:
Napisał biner Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To niech szmal oddają a nie rozkladaja rece
No, żeby to tak łatwo szło...
Malenstwo8 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2016, 19:17   #3238
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Przyglądam się tej wymianie zdań dotyczących "dziwnych" głośniejszych dżwięków przy rozruchu zimnego 1.5 EB i zastanawiam się w czym jest problem. Przeciez zimny diesel też głośniej chodzi jak silnik rozgrzany. Czy to zasługuje na reklamacje - jakie sa naprawdę negatywne konsekwencje?
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2016, 19:38   #3239
dobo
ford::beginner
 
Avatar dobo
 
Zarejestrowany: 15-05-2012
Skąd: Krk
Model: Mondeo Mk5 Titanium
Silnik: 1.5 EB AT
Rocznik: 2016
Postów: 45
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Cytat:
Napisał kaan1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przyglądam się tej wymianie zdań dotyczących "dziwnych" głośniejszych dżwięków przy rozruchu zimnego 1.5 EB i zastanawiam się w czym jest problem. Przeciez zimny diesel też głośniej chodzi jak silnik rozgrzany. Czy to zasługuje na reklamacje - jakie sa naprawdę negatywne konsekwencje?
Wg mnie jest to dźwięk, którego nie powinno być. Nie chodzi o głośność, tylko ewidentnie słuchać "nienaturalne" odgłosy. A dodatkowo skoro niektórzy to mają, a niektórzy nie to chyba coś jest nie tak
dobo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2016, 19:39   #3240
przemoxx
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-10-2009
Skąd: Elbląg
Model: Mondeo/Custom
Silnik: 1.5 EB AT/2.2 TDCI
Rocznik: 2015/2014
Postów: 38
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Cytat:
Napisał dobo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wg mnie jest to dźwięk, którego nie powinno być. Nie chodzi o głośność, tylko ewidentnie słuchać "nienaturalne" odgłosy. A dodatkowo skoro niektórzy to mają, a niektórzy nie to chyba coś jest nie tak
Ostatnio się przysluchalem i też to mam.
przemoxx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:35.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.