Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-08-2019, 10:06   #381
zygert
ford::average
 
Zarejestrowany: 03-07-2015
Model: Focus mk3
Silnik: 1,5 ecoboost 150
Rocznik: 2015
Postów: 51
Domyślnie Odp: Akcja serwisowa - sprzęgło 18S07

Cytat:
Napisał grzechu913 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Grzegorz z Tuneforce mowil ,ze chip nadpisuje sie na program z aso. Poprostu to co mialem przed akcja serwisowa wgraja,a to z aso idzie do kosza

Wysłane z mojego JDN-L01 przy użyciu Tapatalka
Ja mam informacje od TuneForce:
Auto po akcji serwisowej więc zostanie zmodyfikowane na tej mapie już z akcji (jeżeli z przed był mod to na nowo trzeba stroić).
Majac w ogole nieautoryzowane mody wszystko idzie na standard z przed modow. Po prostu dziala to tak, ze soft wykrywa sobie czy mielismy wersje 150 czy 182KM i nadgrywa (czyli tez kasuje wczesniejszy) dokladnie ten sam tylko z dodanymi funkcjami odnosnie tej wlasnie akcji (czyli wykrywanie slizgania).
Wiec majac 150KM czy 182KM standard, wgrywaja dokladnie ten sam soft, ale z modyfikacjami. Więc jezeli ktoś miał 150KM i wgrany oryginalny soft 182KM system wykryje ten soft i dokalnie taki wgra z modem. Wiec niczego te osoby nie utraca. Natomiast osoby z dlubnietym softem oczywiscie, ze beda mialy powrot do standardu bo jest to analogiczny proces. Komp wykryje ze jest wersja 150KM (nie widzi, ze parametry mapy sa pozmieniane) i taka nadpisze. Wiec jezeli ktos mial 200KM to bedzie mial 150KM z wykrywaniem uslizgu i z lekko inna mapa.

Co do roznic. Wszyscy tu dewaguja, albo ze czuja ze jest lepiej, a inni ze jest gorzej. Czy nie prosciej jest pojechac na hamownie przed i po akcji??!!
Kurde bedziecie wisiec mi chyba skrzynie browcow bo jako jedyny to uczynilem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i jest już wszystko czarno na białym.

Ja tak uczynilem i powiem wam tyle. A moze jeszcze nie.
Odczucia MOJE po zmianie byly takie:
1) Wow auto przestalo szarpac po zmianie z 1 na 2 i z 2 na 3 - po dluzszej chwili okazalo sie, ze dalej wystepuje, ale w mniejszym stopniu.
2) Plynniej zaczelo ruszac tak jakby lepiej przyśpieszało z dołu.
3) Spalanie jakby wzroslo ;(
4) Kontrolka odnośnie wykrywanie poślizgu dużo mniej się zapala przy ostrzejszym butowaniu.
Więc takie były moje odczucia.

Co do hamowni podam w kolejnym watku bo nie mam teraz pod reka. Powiem tylko, że różnica jest, ale czy na minus - zalezy jak kto jeździ.

zygert jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-08-2019, 15:42   #382
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: Akcja serwisowa - sprzęgło 18S07

Cytat:
Napisał zygert Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Spalanie jakby wzroslo ;(
Unormuje Ci się po kilku tankowaniach. Też mi więcej spalał zaraz po, nawet powyżej 10l, ale teraz mam już tyle co wcześniej.
Za to z plusów to dokładniej pokazuje dystans do tankowania od zapalenia rezerwy. Teraz jak mam 60 km do 0, to po 50km mam nadal ok 10km. Wcześniej było to od kilku km 0 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Ty nie masz w takim razie softu do wykrywania poślizgu, ale masz 200 koni.
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-08-2019, 16:08   #383
zygert
ford::average
 
Zarejestrowany: 03-07-2015
Model: Focus mk3
Silnik: 1,5 ecoboost 150
Rocznik: 2015
Postów: 51
Domyślnie Odp: Akcja serwisowa - sprzęgło 18S07

OK, mam już więc proszę bardzo miłej lektury Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


U "Zibisoft" Przed akcją serwisową i po (klikajac na obrazek -> wiekszy format).
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przed wykres bardziej liniowy (cieńsze kreski), a po akcji widac, ze nastapilo przyciecie i spadek Nm i KM przy 5tys. obr/min Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

U "TuneForce" Po akcji serwisowej - dla porównania jakie wystąpić mogą różnice między hamowniami i temperaturą (klikajac na obrazek -> wiekszy format).
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Jak widać praktycznie w mocy nie ma różnicy, trochę jest mniej, ale niewielka różnica, natomiast na plus dodali większy moment, dzięki temu autem trochę przyjemniej się jedzie z dolu (turbo wczesniej wstaje). Natomiast dużo niedobrego dzieje się później. Gdy ktoś lubi kręcić do końca, a było można śmiało wcześniej do 5800obr/min. to tu niestety przycieli i przy 5000obr/min już jest gwałtowny spadek w momęcie i mocy. U TuneForce spadek wystąpił nawet jeszcze wcześniej (może wysoka temperatura to spowodowała).
W pomiarach przyśpieszeń z zegarów, auto minimalnie też gorzej przyśpiesza po akcji serwisowej. Przed osiągałem średnią 9,5s, a po akcji 10s. Auto słabo przyśpiesza z uwagi zapewne przez to sprzęgło, mam wrażenie, że silnik czy przed czy po modzie jest dławiony na 1, na 2 ciut lepiej i tak jakby wszystko nie szło na koła (specjalnie dałem szersze opony, aby nie było uślizgu - nie pomogło). Dopiero rozwija skrzydła na 3ce.
Mam wrażenie,*że u mnie pomogła by wymiana sprzegła i docisku (szarpanie jak było tak jest tyle, że trochę mniejsze) - choroba delikatnie zaleczona, aż pacjent padnie jak w naszej służbie zdrowia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Niestety takie praktyki też robiło Subaru bawiąc się softem i zapraszając ludzi na szkolenia z obsługi sprzęgła/skrzyni biegów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. zamiast wymienić sprzęgło. Dla mnie to dno w przypadku takich dużych koncernów.

A jeszcze jedno mi się przypomniało. Akcja serwisowa trwa po wieki. Nie musi być gwarancja. Tutaj wgrywają soft, ale w autach bez start-stop wymnienią w aucie nawet po gwarancji bo sprzedali bubel i gwarancja nie ma tu nic do tego, chyba, że stwierdzą, że zajechaliśmy sprzęgło/docisk i nie jest to już kwestia wady fabrycznej. W hondzie np. gdy była akcja serwisowa podusze powietrznych wymienili mi 2 poduchy pomimo, że auto miało 12 lat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Więc na to nie patrzcie, a jak chcą kasę to do innego ASO, albo postraszyć rzecznikiem praw konsumenta. To jest wada fabryczna zagrażająca po części życiu więc jeżeli "specjalista" twierdzi, że soft zaradzi zapeleniu auta to może tak zrobić i na to nie mamy wpływu. Ale jeżeli stwierdzi, że trzeba wymienić, ale chce kasę to nie zgadzać się. Jest to akcja serwisowa i nie maja prawa brać $.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg zibi_akcja_serwisowa-mini.jpg (36.8 KB, 69 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg tuneforce_seria_akcja_serwisowa-mini.jpg (21.3 KB, 63 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez zygert ; 02-08-2019 o 09:37
zygert jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-08-2019, 16:19   #384
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,367
Domyślnie Odp: Akcja serwisowa - sprzęgło 18S07

usun .html bo wrzucasz odnosnik do strony, nie do obrazka
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-08-2019, 09:33   #385
zygert
ford::average
 
Zarejestrowany: 03-07-2015
Model: Focus mk3
Silnik: 1,5 ecoboost 150
Rocznik: 2015
Postów: 51
Domyślnie Odp: Akcja serwisowa - sprzęgło 18S07

Cytat:
Napisał edmun Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
usun .html bo wrzucasz odnosnik do strony, nie do obrazka
tez nie chcialo dzialac, ale obczailem jak jest na zapodaj.net - trzeba najpierw otworzyc ten ich link, a nastepnie skopiowac zrodlo obrazka (zupelnie inna nazwa pliku jpg byla niz jak wycinalem .html'a) i smiga Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Dzieki za podpowiedz!


To teraz macie chłopcy i dziewczyny wszystko czarno na białym Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Uważam osobiście, że przy normalnej jeździe człowiek nie czuje różnic, a nawet jest ciut lepiej. Ale niestety już nie idzie tak ładnie jakby go mocno wkręcać. Ciekawe czy wynika to z tego, że komp. wykrywa właśnie ten uślizg i obniża Nm/KM czy po prostu jest to tak zaszyte w sofcie. U TuneForce spadek ten występuje trochę w innym miejscu więc albo różnica hamowni/temperatury, albo faktycznie wynika to z analizy i u TuneForce uślizg wcześniej wystąpił. A zapomniałem o jednej ważnej rzeczy. Na pierwszej hamowni było paliwo 95 Shell, a u TuneForce 98 GP (miałem wrażenie, że auto trochę straciło wigoru na 98 ). Ale wykresy do tego spadku są prawie identyczne (różnica 5KM i 7Nm). Przed akcją serwisową cały przebieg wykresu był słabszy, dopiero przy 4400obr/min przed modem zaczęła pojawiać się minimalna przewaga, a później za sprawą akcji już widać wyraźnie co się dzieje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Więc w moim odczuciu ogólnie akcja serwisowa jest na plus (czułem, że auto przyjemniej jeździ i mniej szarpie - ale szarpać i tak szarpało więc widać, że to nie rozwiązuje definitywnie problemu), a w głowie kołacze się ten spadek - zrobili prawie takiego dieselka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A i jeszcze jedno. Zgłaszałem to szarpanie w 3 ASO, gdy auto ledwo miało nalatane 5-8tyś. i zawsze odpowiedź dostawałem "ten typ tak ma". A jednak nie ma jak zrobili akcję serwisową. Więc teraz jak tak powiedzą przy jakiś niedomaganiach to nie typ tak ma tylko jest coś skopane Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez zygert ; 02-08-2019 o 10:05
zygert jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-08-2019, 11:27   #386
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: Akcja serwisowa - sprzęgło 18S07

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] dla mnie poza tym dziwnym spadkiem tylko wykresie z pierwszej hamowni, to przedstawia on typową 150. Spadek momentu powyżej 4000 obrotów jest normalny dla tej wersji, jedynie wcześniej był on inny, ale zawsze był. Mniej więcej tak jak na wykresie z Tuneforce. Jak dla mnie nic dziwnego tam nie ma. Co innego wersja 182, gdzie moment jest płaski do ponad 5000 obrotów.
Ogólnie z pierwszej hamowni wartości są takie jak dla 180, a nie 150, więc...

A to, że moment jest obniżony na 1 i 2 to wiadomo od zawsze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-08-2019, 12:48   #387
zygert
ford::average
 
Zarejestrowany: 03-07-2015
Model: Focus mk3
Silnik: 1,5 ecoboost 150
Rocznik: 2015
Postów: 51
Domyślnie Odp: Akcja serwisowa - sprzęgło 18S07

Cytat:
Napisał boncio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] dla mnie poza tym dziwnym spadkiem tylko wykresie z pierwszej hamowni, to przedstawia on typową 150. Spadek momentu powyżej 4000 obrotów jest normalny dla tej wersji, jedynie wcześniej był on inny, ale zawsze był. Mniej więcej tak jak na wykresie z Tuneforce. Jak dla mnie nic dziwnego tam nie ma. Co innego wersja 182, gdzie moment jest płaski do ponad 5000 obrotów.
Ogólnie z pierwszej hamowni wartości są takie jak dla 180, a nie 150, więc...

A to, że moment jest obniżony na 1 i 2 to wiadomo od zawsze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z ta akcja serwisową może tez być tak, że "poprawili" jak powinno być w 1.5 150KM. U mnie od poczatku byl taki wlasnie plaski przebieg do prawie odcinki, a po akcji serwisowej wlasnie spadlo. Wiec albo fabryka sie pomylila i dala mi program na 182KM motor, ale raczej nie bo nie wgrali by pozniej softu pod 150KM, a pod 182KM. Jeszcze mam gdzieś pomiar z HEKO i tez jest plaski jak do odciny.
Zreszta zobacz tam sobie watek chip tunningu 1.5 i wykresy HEKO. Większość 1.5 150KM ma przebiegi indetyczne jak wersje 182KM Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wiec moze ford przy okazji poprawil to co bylo zbyt duzym gratisem, a nie feir wzgledem kupujacych 182KM wersję.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A jeżeli wszystkie 1.5 150KM tak powinny miec, to najlepiej przed akcja serwisowa pojechac i wgrac 182KM to po akcji bedzie tez 182KM tylko z detekcja uslizgu. Chyba, ze juz krazy u osob wgrywajacych softy 150->182KM po akcji serwisowej.
zygert jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-08-2019, 13:43   #388
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: Akcja serwisowa - sprzęgło 18S07

Cytat:
Napisał zygert Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Większość 1.5 150KM ma przebiegi indetyczne jak wersje 182KM
Oczywiście masz rację. Nie dojrzałem, że chodzi o 1,5, opierałem się tylko na wykresach, a na nich nie dojrzałem tej informacji. Teraz jest tak jak dla 1,6 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czyli posiadacze 150-konnych 1,5 mogą narzekać, że jest gorzej, chociaż mają to za co zapłacili. A raczej posiadacze 182-konnej wersji powinni narzekać, że płacąc kiedyś kilka tysi więcej dostali to samo co 150...

Bump:
Cytat:
Napisał boncio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
krazy u osob wgrywajacych softy 150->182KM
To nie krąży. Oni wgrywają fabryczne softy na 182 z serwerów Forda, które są odpowiednikiem wersji 150.
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-08-2019, 14:15   #389
CaSHia
ford::beginner
 
Imię: Kasia
Zarejestrowany: 02-11-2018
Skąd: Oświęcim
Model: Focus, C-Max 2
Silnik: 2 x 1.5 EcoBoost 150KM
Rocznik: 2017, 2015
Postów: 26
Domyślnie Odp: Akcja serwisowa - sprzęgło 18S07

To może i ja dodam swoje trzy grosze.
Poniżej hamownia przy okazji montażu boxa od Heko (lipiec). Jak już pisałam w tym wątku, byłam na akcji serwisowej ze sprzęgłem, ale podobno nic nie zostało wgrane (mimo, iż była dostępna nowsza wersja oprogramowania) - pieczątka w książce serwisowej została wbita.
Dla porównania załączam też wykres z przed akcji (hamownia w styczniu), ale z hamowni z innej firmy.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Foto w lepszej jakości:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
i jpg:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg FOCUS 150.jpg (92.0 KB, 73 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 20190114_164331.jpg (6.0 KB, 68 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez CaSHia ; 02-08-2019 o 14:22
CaSHia jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2019, 20:23   #390
KAROLiMICHAŁ
ford::amateur
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 07-09-2019
Skąd: Przykona
Model: Ford C-Max
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 1
Domyślnie Odp: Akcja serwisowa - sprzęgło 18S07

Hej jestem tutaj nowy A dostałem list od forda ze muszę się umówić czy warto jest to robić? Pozdrawiam
KAROLiMICHAŁ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:46.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.