Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-04-2018, 20:17   #21
Zuraw
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-09-2008
Model: Focus MK3
Silnik: 1.6 TDCI 95KM
Rocznik: 2014
Postów: 71
Domyślnie Odp: Szarpie przy ruszaniu i zmianie na 2 bieg , drgania silnika

Cytat:
Napisał maciej1989 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Poducha i filtr wymieniony , na ta chwile temat zostawiam bo jest zbaczna poprawa , poduchy nie kupowalem org koszt 400 zl bo stwierdzilem ze bedzie sztywna jak tamta i kupilem zamiennik za 245 zl Meyla czy jakos tak . Filtr oryginal . Wiec polecam wyprobowac zrobilem trase auto dogrzane z 2 sie o wiele rusza i o wiele mniej drgan pozpstaly rownomierne typowo fordowskie drganka co jest prawidlowe .pzdr
Minęło już trochę czasu więc mógłby kolega coś więcej napisać jak sprawuje się samochód po wymianie poduchy? Czy poprawa nadal się utrzymuje? Czy to był bardziej efekt placebo?
Od początku kiedy posiadam focusa też mam to szarpanie. Ale dodatkowo teraz kiedy się ociepliło zaobserwowałem jeszcze metaliczny stuk w momencie kiedy ustaje i ponawia się siła ciągu. Np on/off na tempomacie. Wydaje mi się że to może być poducha ponieważ na zimnym silniku tego efektu nie ma.

Zuraw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2018, 22:24   #22
maciej1989
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-03-2018
Model: Focus mk3
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2014
Postów: 18
Domyślnie Odp: Szarpie przy ruszaniu i zmianie na 2 bieg , drgania silnika

W sobote jade do ogarnietego elektryka bo jednak problem ciagle jest bede przyuczał wtryski na nowo , i z tego co mi mówił to bedzie chciał zmieniac synchronizacje biegu 1 i 2 w sterowniku ( ale ten temat musze jeszcze z nim przedyskutowac ...
jest to ostatnia rzecz jaka robie po taniości ...
Jesli ta wizyta nic nie da to w maju sprawdzam wtryski jeśli beda ok to wymienie aby jeszcze poduszke pod skrzynia jesli po tym wszystkim bedzie problem ciągle to temat zostawiam do momentu kiedy mi sie porządnie nie odezwie dwu mas i wymienie caly komplet ze sprzeglem . Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. . Dam znac w weekend .
maciej1989 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-06-2019, 18:45   #23
Fosgen
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-03-2019
Model: Focus MK3
Silnik: 1,6 TDCi
Rocznik: 2011
Postów: 280
Domyślnie Odp: Szarpie przy ruszaniu i zmianie na 2 bieg , drgania silnika

Hmm, niby temat przycichł...
maciej1989, czy wizyta doszła do skutku i czy przyniosła poprawę?
Mój Focus 1,6 TDCI 115KM ma takie objawy, że potrafi go przytkać na 1 (jak staram się nim delikatnie ruszać). Przytkanie jest naprawdę nieraz mocne. Z kolei na 2ce potrafi nieźle zakangurzyć. Niby ma 164kkm, rozrząd wymieniłem 1kkm temu, filtry i oleje kompletnie. I nie wiem, czy temat drążyć i szukać złotego Graala czy odpuścić.
Fosgen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-08-2019, 10:55   #24
zygert
ford::average
 
Zarejestrowany: 03-07-2015
Model: Focus mk3
Silnik: 1,5 ecoboost 150
Rocznik: 2015
Postów: 51
Domyślnie Odp: Szarpie przy ruszaniu i zmianie na 2 bieg , drgania silnika

Mam wrażenie, że problem z 1 na 2 i z 2 na 3 występuje we wszystkich fordach. Mam to samo, a jeżdżę 1.5 EB. Po prostu jest coś skopane w tych skrzyniach/sprzęgłach/dociskach - szkoda, że tego nie wyłapałem na jeździe testowej bo po prostu nie kupił bym auta. W trasie nie ma problemu super się jeździ, ale w mieście jakim jest Warszawa jest to strasznie irytujące i nie jest to kwestią złego operowania gazem/sprzęgłem. W życiu jeździłem co namniej 20stoma autami i nie spotkałem się z takimi objawami - tym bardziej, że kupiłem nowe auto.
Może to mieć jakieś powiązanie z kompem/mapą bo, gdy tylko dostaję auto po serwisie w ASO czy akcji serwisowej, problemu przez pewien czas nie ma (2-3 dni), a później wszystko powraca.
Wszystkie te opisy co były wymieniane to jest dokładnie to samo co występuje i u mnie, a przecież diesle - skrzynia inna, motor inny.
Tylko wolne, bardzo wolne puszczanie sprzęgła nie powoduje problemów (ewentualnie podwójne wysprzęglanie "double clutch"), czy wyrzucenie biegu na luz - pozycja centralna i ponowne wbicie - czyli jazda emerycka na pewno pomaga Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., ale wtedy jest się zawalidrogą przy ruszaniu spod świateł i wygląda to tak. Zostaję w tyle, wszyscy ruszają po czym jak zapnę 2kę to wszystkich zaczynam prześcigać i odejmuję pedał gazu bo od 2500obr/min jest już za bardzo przepustnica otwarta.
Również nie ma szarpnięcia, gdy pojadę na pół sprzęgle - ale ile sprzęgło wytrzyma takie traktowanie?!?
Strasznie jest to irytująca rzecz.
Po akcji serwisowej problem minimalnie się zmniejszył, ale nadal występuje. Nie wiem co to może być, ale obstawiam, albo kompa, ze coś miesza ograniczając moc auta na tych biegach i stąd takie objawy (przy niektórych biegach widać, że jest podtrzymanie obrotów przez chwilę - nie pamiętam przy, których, a przy innych nie ma - chyba właśnie przy 1 i 2 nie ma tego podtrzymania, albo na odwrót. Później to zweryfikuję).
Albo problem ze sprzęgłem/dociskiem (stąd ta akcja serwisowa), dlatego już kombinuję aby wstawić sprzęgło/docisk jakieś sportowe czy z ST jezeli by podchodziło bo wgranie sooftu nie załatwia sprawy, a jak się rozwali docisk i jeszcze dojdzie do zapłonu auta no to będzie ładnie. Nie chcę ryzykować tylko dlatego, że auto na gwarancji, a w ASO upierają się, że wszystko jest OK z autem.
U znajomego też było OK i w ASO twierdzili, że typ tak ma, a jednak tłok padł. Więc wolę dmuchać na zimne.
zygert jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-08-2019, 12:27   #25
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,366
Domyślnie Odp: Szarpie przy ruszaniu i zmianie na 2 bieg , drgania silnika

Odpisałem Ci w osobnym wątku.
Jedyne co mogę tylko dopisać, to że znając problem i wiedząc jak operować sprzęgłem jak jest rozgrzane auto,
można spokojnie wyczuć jak to się dzieje i przy jakim operowaniu.
Uwierz mi, na początku też zaciskałem zęby że "no kurcze tyloma autami jeździłem".
Odkąd nauczyłem się jak Focus ma to sprzęgło, tak więcej mi się to nie zdarza.
I tak - wiem - jest to wkurzające. Ale jak pisałem w innym wątku.
Jak przeszkadza za bardzo - to sprzedaj i kup coś innego.
Lepsze to niż się codziennie wkurzać.
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-08-2019, 13:55   #26
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: Szarpie przy ruszaniu i zmianie na 2 bieg , drgania silnika

Cytat:
Napisał zygert Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
przy niektórych biegach widać, że jest podtrzymanie obrotów przez chwilę - nie pamiętam przy, których, a przy innych nie ma
Podczas zmiany na wyższy jest od 1 do 6. Tylko to nie jest podtrzymanie, a obniżenie do obrotów kolejnego biegu w celu redukcji szarpnięcia podczas zasprzęglania. I tak jest od zawsze w ecoboostach.
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-08-2019, 13:42   #27
zygert
ford::average
 
Zarejestrowany: 03-07-2015
Model: Focus mk3
Silnik: 1,5 ecoboost 150
Rocznik: 2015
Postów: 51
Domyślnie Odp: Szarpie przy ruszaniu i zmianie na 2 bieg , drgania silnika

Cytat:
Napisał boncio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Podczas zmiany na wyższy jest od 1 do 6. Tylko to nie jest podtrzymanie, a obniżenie do obrotów kolejnego biegu w celu redukcji szarpnięcia podczas zasprzęglania. I tak jest od zawsze w ecoboostach.
A skąd samochód wie czy chcesz wrzucić wyższy czy niższy bieg Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ?
Nie ma to znaczenia (podtrzymywanie jak występuje to niezależnie czy wrzucasz niższy czy wyższy bieg). Później podam na których mi podtrzymuje biegach, a na których nie.
zygert jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-08-2019, 15:23   #28
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: Szarpie przy ruszaniu i zmianie na 2 bieg , drgania silnika

Rev match, to tylko w nowym ST-ku jest i to w pakiecie performance. Żaden cywilny tego nie ma.

Każdy ecoboost ma dopasowanie obrotów podczas przyspieszania. Auto nie wie czy wrzucasz kolejny (2-6), czy redukujesz (1-5), zawsze ustawi obroty tak jak dla kolejnego biegu. Jeśli masz 4000 na 3, to wysprzęglając obroty spadną do powiedzmy 3400 i tak przez chwilę będą utrzymywane, po czym dopiero po tej chwili spadną na 750.
Przy czym to widać tylko jak się w miarę spokojnie przyspiesza, pewnie tak jak większość typowych kierowców Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Przy dynamicznej jeździe sprzęgłem obniżamy obroty do właściwych.

Jeśli po wysprzęgleniu obroty wcale nie spadają i utrzymuje się chwilę wartość ostatnia na biegu, to masz coś nie tak.

A skrzynie w 1,5 i 1,6EB są konstrukcyjnie takie samie jak dla tych samych pojemności diesli. Różnią się głównie przełożeniami i może maks momentem. Więc i problemy mogą być identyczne.

Ostatnio edytowane przez boncio ; 07-08-2019 o 15:25
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:37.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.