Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-05-2016, 21:24   #161
mfraczek
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-11-2014
Model: Focus III
Silnik: 105 KM
Rocznik: 2014
Postów: 58
Domyślnie Odp: Skrzypienie przedniego zawieszenia

No to wracam. ASO coś zrobiło z tulejami przegubów. Znaczy ponoć wymienili. Generalnie już nie skrzypi, chyba że się bardzo postaram Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

mfraczek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-05-2016, 20:21   #162
azitoshi
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 28-11-2011
Skąd: Kraków/Tarnów
Model: Focus MK3
Silnik: 1.5 EcoBoost
Rocznik: 2015
Postów: 174
Domyślnie Odp: Skrzypienie przedniego zawieszenia

U mnie też wymienili gumowe tuleje i chyba nie skrzypi przynajmniej jak wolno pokonuje progi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
azitoshi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-06-2016, 15:01   #163
p.mk3
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 08-03-2016
Skąd: Wrocław
Model: FOCUS MK3
Silnik: 1,6 TDCi
Rocznik: 2012
Postów: 1
Domyślnie Odp: Skrzypienie przedniego zawieszenia

witam,
trochę czasu minęło od ostatniego wpisu w tym temacie,
ale czy pojawiła sie jakaś odpowiedz odnośnie skrzypienia przedniego zawieszenia ? wiadomo czym to jest spowodowane ?
p.mk3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-06-2016, 18:56   #164
Harun
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-07-2012
Skąd: Wrocław
Model: Hyundai i20
Silnik: 1.2 84 KM
Rocznik: 2019
Postów: 187
Domyślnie Odp: Skrzypienie przedniego zawieszenia

Skrzypieć na progach zwalniających potrafią też tuleje wahacza. Wymienić (jak zamiennik, to porządny, np. Lemfoerdera) i będzie spokój.

Ostatnio edytowane przez Harun ; 09-06-2016 o 18:59
Harun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-06-2017, 15:16   #165
majuDJ
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-02-2015
Skąd: Warszawa
Model: Ford Focus MK4 Trend Edition Business, kombi
Silnik: 1.5 EB 150KM (3 cyl.), M6
Rocznik: 2019
Postów: 57
Domyślnie Odp: Skrzypienie przedniego zawieszenia

Odkopuje temat mam ten sam problem ze skrzypieniem, z tym że u mnie się zaczęło po wymianie jednej sprężyny z przodu na zamiennik KYB w FF3 2.0 TDCI z 2013r. Jestem już umówiony na wymianę drugiej, bo zostałem wprowadzony w błąd, że sprężyn nie trzeba wymieniać parami. Przed wymianą była cisza, teraz jazda przypomina siadanie u babci na starej sprężynowej wersalce. Skrzypi na policjantach, skrzypi przy zakrętach, skrzypi przy wjeździe do garażu podziemnego. Czy ktoś ma jakaś poradę? Ktoś tak miał już?
majuDJ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2018, 13:41   #166
bossy
ford::average
 
Avatar bossy
 
Zarejestrowany: 08-09-2016
Model: Focus MK3 FL
Silnik: 1.6 Duratec Ti-VCT
Rocznik: 2016
Postów: 56
Domyślnie Odp: Skrzypienie przedniego zawieszenia

Nie zakładałem nowego tematu w focusie poliftowym więc pisze tutaj.
W moim Focus MK3 FL właśnie teraz w zimę zaczęło skrzypieć. Czy ktoś w polifcie też tak miał. Jeśli tak to czy udało się coś zrobić. A tak w ogóle to czy zawieszenie przed liftem a po lifcie czymś się różni, bo wydaję mi się że nie.

Pozdrawiam
bossy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2018, 20:12   #167
p.saw
ford::professional
 
Avatar p.saw
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 22-05-2012
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK5 FL Titanium
Silnik: 2.0 A8 EcoBlue 190KM
Rocznik: 2019, I rej. 2020
Postów: 1,311
Domyślnie Odp: Skrzypienie przedniego zawieszenia

Zawieszenie takie samo. Obstawiam gumy stabilizatora. Koszt nieduży ale nie ma co oszczędzać na zamiennikach, bo robota będzie do poprawki.
p.saw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2018, 20:25   #168
bossy
ford::average
 
Avatar bossy
 
Zarejestrowany: 08-09-2016
Model: Focus MK3 FL
Silnik: 1.6 Duratec Ti-VCT
Rocznik: 2016
Postów: 56
Domyślnie Odp: Skrzypienie przedniego zawieszenia

Cytat:
Napisał p.saw Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zawieszenie takie samo. Obstawiam gumy stabilizatora. Koszt nieduży ale nie ma co oszczędzać na zamiennikach, bo robota będzie do poprawki.
Dzieki za odpowiedź
Samochod jest na gwarancji więc popytam co na to ASO i zasugeruję te gumy stabilizatora.
bossy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-08-2019, 13:51   #169
zygert
ford::average
 
Zarejestrowany: 03-07-2015
Model: Focus mk3
Silnik: 1,5 ecoboost 150
Rocznik: 2015
Postów: 51
Domyślnie Odp: Skrzypienie przedniego zawieszenia

Cytat:
Napisał bossy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie zakładałem nowego tematu w focusie poliftowym więc pisze tutaj.
W moim Focus MK3 FL właśnie teraz w zimę zaczęło skrzypieć. Czy ktoś w polifcie też tak miał. Jeśli tak to czy udało się coś zrobić. A tak w ogóle to czy zawieszenie przed liftem a po lifcie czymś się różni, bo wydaję mi się że nie.

Pozdrawiam
Mam polifta i skrzypi mi z tylu (lewa strona) - szczegolnie na "spiacych". A tak jak makiem zasial.
Co do roznic przed i po lifcie, gdy kupowalem auto (moglem przedliftowy kupic - to mi odradzili, ze polift ma duzo przeprowadzonych zmian wlacznie z zawieszeniem) wiec nie wiem jak to jest. Ale od nowosci ten tyl mi skrzypial. Oczywiscie jak jechalem do ASO to nie chcial skrzypiec (od nowosci to mialem) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Nie wiem od czego to zalezy.
Wiec moze trzeba to nagrac Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i wtedy zglosic. Niebawem bede w ASO juz z filmem i zobaczymy czy cos wymysla czy po porstu Ten Typ Tak Ma i dam znaka. Co do przodu to cisza (przy mocnym przyspieszaniu slychac jedynie jakby takie jakies naprezenia z przodu). Poza tym super autko i jak czytam co dzialo sie w przedliftowym to ciesze sie, ze wybralem FL. Choc przedlifta mozna fajnie dlubnac wymieniajac IC.

Ostatnio edytowane przez zygert ; 07-08-2019 o 13:53
zygert jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-08-2019, 14:13   #170
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,361
Domyślnie Odp: Skrzypienie przedniego zawieszenia

Cytat:
Napisał zygert Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
(moglem przedliftowy kupic - to mi odradzili, ze polift ma duzo przeprowadzonych zmian wlacznie z zawieszeniem) wiec nie wiem jak to jest.
Chciałbym wiedzieć jakie to niby różnice są w zawieszeniu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał zygert Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jak czytam co dzialo sie w przedliftowym to ciesze sie, ze wybralem FL.
Na przykład?
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:32.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.