Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-08-2019, 18:33   #1
McMoney
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-02-2019
Skąd: Oświęcim
Model: MONDEO MK3
Silnik: 2.5 V6
Rocznik: 2004
Postów: 10
Domyślnie 2.5 V6 po nocy bardzo długo kręci zanim odpali - pompa paliwa ?

Witam wszystkich. Jest to mój pierwszy post, szukałem coś na temat pompy paliwa na forum, ale nie znalazłem, więc postanowiłem założyć nowy temat. Moi drodzy mam problem ze swoim Fordem Mondeo. Mianowicie po nocy bardzo długo kręci zanim odpali, a czasem nie odpali. Jak już odpali są falujące obroty. w czasie jazdy obroty dochodzą do 2500 obrotów, dławi go, szarpie, zapala się i gaśnie "check engine". Objawy są przy 1/4 baku. Gdy zaleje 1/2 baku lub do pełna to z odpalaniem nie ma problemu, obroty początkowo falują. Obroty dochodzą do 4500 obrotów i znów go dławi, szarpie, nie ma mocy. Zaznaczam, że mam także LPG i nie mam żadnych problemów. Po podłączeniu manometru na kontrolkach pokazuje 1,5 bara, po odpaleniu skacze do 4,5 bara i nagle spada do 2 barów. Jak dodaje gazu na postoju do ciśnienie paliwa skacze od 1,5 bara do 4,5 bara. Mój mechanik zdiagnozował, że pompa paliwa do wymiany. Czy moglibyście się wypowiedzieć w tej kwestii i polecić jakąś pompę paliwa? Zaznaczam, że nie potrzebuje całości - kosz, pływak itd... tylko sama pompa. Najważniejsze by miała 4,5 bara jak oryginał. Może jakaś uniwersalna, może z innego samochodu, modelu? Proszę o pomoc...

McMoney jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2019, 19:35   #2
leszek
ford::professional
 
Zarejestrowany: 25-02-2004
Model: mk5 mk3 mkI
Silnik: 2,0, V6 1,8
Rocznik: 15,04 95
Postów: 1,328
Domyślnie Odp: Ford Mondeo mk3 2.5 V6 - pompa paliwa

tak do wymiany
ja zakupiłem od fokusa cały kosz i poprzerabiałem masakra koszt całej inwestycji to 2tysiaki jak poprzerabiasz to w 500zł się zmieścisz i jeszcze trzeba wycinać karoserię bo dostęp do pompy jest po wyciągnięciu zbiornika paliwa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.(((
leszek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2019, 21:46   #3
McMoney
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-02-2019
Skąd: Oświęcim
Model: MONDEO MK3
Silnik: 2.5 V6
Rocznik: 2004
Postów: 10
Domyślnie Odp: Ford Mondeo mk3 2.5 V6 - pompa paliwa

Ja osobiście myślałem nad tą pompą: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Jednak dziś po konsultacji z mechanikiem powiedział mi, że to wszystko jest mi zbędne i przepłacone. Ja potrzebuje tylko pompy, wg niego może być uniwersalna, byle 4,5 bara i przepustowość 80 - 100l/h. Chociaż może udało by się tam wsadzić 5 barów? Wszystkie zamienniki są za słabe, bo tylko 3 bary. Ogólnie znalazłem coś takiego, ale o firmie nie ma zbyt dużo, sprzedający też nie znany taki "kogucik" i tylko u niego dostępna ta pompa: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
McMoney jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-09-2019, 17:59   #4
McMoney
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-02-2019
Skąd: Oświęcim
Model: MONDEO MK3
Silnik: 2.5 V6
Rocznik: 2004
Postów: 10
Domyślnie Odp: 2.5 V6 po nocy bardzo długo kręci zanim odpali - pompa paliwa ?

Witam Was drodzy koledzy i koleżanki. Znów przychodzę do Was z prośbą o pomoc. Jestem dwa tygodnie po wymianie pompy paliwa i dokładnym czyszczeniu wszystkich sitek. Do tej pory wszystko było w jak najlepszym porządku aż do wczoraj, niestety... Auto na benzynie cały czas chodzi bez zarzutów. Przy pomiarze trzyma 4,5 bara wzorowo, jest na prawdę dobre ciśnienie, nic go nie dławi, jeździ na prawdę bardzo dobrze. Od samego początku odkąd mam ten samochód zmagam się z jednym wężem paliwowym, który cały czas po jakimś czasie użytkowana lekko pęka (pęknięcia jak wbicie szpilki). Mechanik polecił mi bym zmienił ten wąż na teflonowy w stalowym oplocie. Tak też zrobiłem... Od tej wymiany pojawiło się buczenie prawdopodobnie pompy paliwa (słuchałem stetoskopem). Jak przełączam się na LPG to wszystko ustaje. Podczas odpalania także słychać dwu sekundowe buczenie. Problem pojawia się na ciepłym siniku na wolnych obrotach, gdy auto stoi. Czasami też, gdy jadę wolno na jedynce. Jak pisałem wyżej, oprócz tego pompa działa znakomicie. By dokładnie zobrazować jaki przewód został wymieniony to pozwolę sobie zamieścić kilka zdjęć. Wąż jaki jest założony to teflon w stalowym oplocie (fi 6mm). Nowa pompa paliwa ma 4,5 bara i 120l/h wydajności. Dodam także moi drodzy, że w tzw między czasie wymieniłem silniczek krokowy, gdyż stary nie działał i wąż za nim był na śrubie i auto miało problem z wolnymi obrotami. Teraz jest wąż z pełnym przelotem. Po odpaleniu auto trzyma 1500 obrotów. Wydaje mi się także, że ostatnio wzrosło spalanie. Może to wina pompy lub krokowca.
Bardzo Was proszę o jakieś sugestie i pomoc.

LINK do zdjęć:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
McMoney jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-09-2019, 18:20   #5
kluska123244
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 11-03-2019
Model: mondeo mk3
Silnik: 1.8
Rocznik: 2004
Postów: 413
Domyślnie Odp: 2.5 V6 po nocy bardzo długo kręci zanim odpali - pompa paliwa ?

ten wężyk w oplocie to powrót do zbiornika, z objawów które opisujesz sprawdził bym zawór EGR bo wskazuje wszystko na jego uszkodzenie ( nie domyka się ) czyszczenie powinno pomóc
kluska123244 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-09-2019, 18:59   #6
McMoney
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-02-2019
Skąd: Oświęcim
Model: MONDEO MK3
Silnik: 2.5 V6
Rocznik: 2004
Postów: 10
Domyślnie Odp: 2.5 V6 po nocy bardzo długo kręci zanim odpali - pompa paliwa ?

Dziękuję Ci kolego za radę. Ale z tego co wiem to Mondeo mk3 2.5 V6 nie ma EGR. A jeśli chodzi Ci o krokowy to jak pisałem jest wymieniony na nowy.

Chyba, że chodzi Ci kolego o ten element ze zdjęcia poniżej:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez McMoney ; 29-09-2019 o 19:05
McMoney jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-10-2019, 06:04   #7
angar01
ford::amateur
 
Imię: Seba
Zarejestrowany: 15-06-2012
Skąd: Golub-Dobrzyń
Model: Kuga
Silnik: 2.0 TDCI 136KM
Rocznik: 2009
Postów: 3
Question Odp: 2.5 V6 po nocy bardzo długo kręci zanim odpali - pompa paliwa ?

McMoney
Witam jeśli możesz to napisz jaka pompę i skąd zamówiłeś link mile widziany 😁
angar01 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-10-2019, 13:00   #8
McMoney
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-02-2019
Skąd: Oświęcim
Model: MONDEO MK3
Silnik: 2.5 V6
Rocznik: 2004
Postów: 10
Domyślnie Odp: 2.5 V6 po nocy bardzo długo kręci zanim odpali - pompa paliwa ?

Pompa paliwa (sam wkład) - 02SKV208

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
McMoney jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-10-2019, 15:08   #9
angar01
ford::amateur
 
Imię: Seba
Zarejestrowany: 15-06-2012
Skąd: Golub-Dobrzyń
Model: Kuga
Silnik: 2.0 TDCI 136KM
Rocznik: 2009
Postów: 3
Question Odp: 2.5 V6 po nocy bardzo długo kręci zanim odpali - pompa paliwa ?

McMoney czy pompa pasowała w miejsce oryginalnej bez przeróbek, czy trzeba było coś modyfikować? jak się sprawóje ten zamiennik?
angar01 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-10-2019, 10:48   #10
McMoney
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-02-2019
Skąd: Oświęcim
Model: MONDEO MK3
Silnik: 2.5 V6
Rocznik: 2004
Postów: 10
Domyślnie Odp: 2.5 V6 po nocy bardzo długo kręci zanim odpali - pompa paliwa ?

Pompa pasowała bez modyfikacji, sprawuje się dobrze

Bump: Moi mili, mając chwilę w weekend wymieniłem wąż z powrotem na gumowy i cisza, buczenie pompy ustało. Ma ktoś z Was pomysł dlaczego wąż teflonowy w stalowym oplocie fi 6,5mm powoduje buczenie pompy paliwa, a gumowy 6mm już nie? Problem jest taki, że nie potrafię znaleźć jaki tam był oryginalny wąż, nawet w ASO rozkładają ręce. A zauważyłem, że przy wężu teflonowym kultura pracy silnika, odpalanie i jazda są lepsze niż na gumowym.
McMoney jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:35.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.