Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-04-2020, 20:09   #1941
bidżej
ford::professional
 
Avatar bidżej
 
Zarejestrowany: 01-08-2006
Skąd: Stuttgart
Model: Focus MK4
Silnik: 2.0 EcoBlue + A8
Rocznik: 2018
Postów: 1,416
Domyślnie Odp: Oczekiwanie na odbiór, zmiany w specyfikacji zamówienia.

Cytat:
Napisał fibeer Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy na tym HUD wyświetlą się wskazania z np. Google maps, waze czy sygic car navigation (sygic integruje się przez applink)
jechałem z Car Play i Android Auto tylko parę razy, ale jestem na 99% pewien, że nie.

Cytat:
Napisał fibeer Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Drugie pytanie, zbliżone do poprzedniego, czy system wskazujący ograniczenia prędkości czy ACC pobiera również dane z tych map (sygic car navigation, google maps czy waze) ?
jak wyżej.
Cytat:
Napisał fibeer Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy same przyciemniane szyby w Focusie dają radę w upalne i słoneczne dni?
jeśli domówiłeś dodatkowe przyciemnienie od słupka B do tyłu, to dają radę.

bidżej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2020, 20:39   #1942
fibeer
ford::average
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 07-07-2017
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2013
Postów: 68
Domyślnie Odp: Oczekiwanie na odbiór, zmiany w specyfikacji zamówienia.

Cytat:
Napisał Hartigan Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie posiadam co prawda HUD, ale wskazówki z fabrycznej nawigacji powinny się również wyświetlać na stronie głownej SYNC (wraz z mapą) oraz na ekranie przy zegarach. Przy używaniu Android Auto nie ma zewnętrznej integracji z SYNC, pojawia się tylko przycisk "Mapa" na ekranie SYNC żeby wrócić szybko do android auto. Również przy użyciu SYGIC poprzez Applink nie ma wskazówek przy zegarach i na stronie głownej. Zakładam więc że i HUD nie będzie tego wyświetlał. Waze też się bawiłem. Zero wyjścia poza android auto a przerobiłem to całe. Np. jak używasz android auto na jednym telefonie, drugiego już nie podłączysz po BT.
Limit prędkości działa z odczytanych znaków z kamery przy czym podstawowy system (bez dobranego pakietu) nie czyta miejsc zabudowanych, dróg szybkiego ruchu itp. Tylko znaki z konkretną prędkością. Dziwne byłoby czytanie prędkości z map, które mogą być nieaktualne, c'nie? A z tego co wiem, google maps i waze nie znają ograniczeń jak np. automapa.

Jeszcze w lato nie jeździłem więc o szybach się nie wypowiem, ale na razie tyle co świeciło dało radę. Silnik 1.5 150KM, praktycznie taki sam (na pewno budową) więc spalanie chyba podobne przy niższych obratach. Spalanie w mieście 9.4-10l. W trasie: <120 - 6l, >120 km/h - 7-7,5l.
Użytkowany od 1 grudnia 2019, przebieg 11400km. Z fuelio i każdego tankowania średnia 8,2l.
Hatchback, ale dużo to nie wpłynie.
Dzięki za informację! Kurczę, powiem szczerzę, że nie chciałbym dokładać do pakietu Business tylko dla nawigacji :-/, a zależy mi jednak by wskazania z nawigacji były na HUD, a przynajmniej na wyświetlaczu w zegarach. Bo nawigacja z tego co mam w katalogu tylko z tym pakietem jest. Muszę, się na tym jeszcze zastanowić, bo może mi się jeszcze uda dorzucić pakiet tylko czy warto właśnie.
Już tak wychodzi dość sporo ten Focus i coraz częściej zastanawiam się nad nowym Ceedem :-/.

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka
fibeer jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2020, 20:43   #1943
fibeer
ford::average
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 07-07-2017
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2013
Postów: 68
Domyślnie Odp: Oczekiwanie na odbiór, zmiany w specyfikacji zamówienia.

Cytat:
Napisał bidżej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jechałem z Car Play i Android Auto tylko parę razy, ale jestem na 99% pewien, że nie.


jak wyżej.jeśli domówiłeś dodatkowe przyciemnienie od słupka B do tyłu, to dają radę.
Ok, dzięki za info. Tak, dobrałem przyciemniane szyby. Pytałem bo w Mondeo mk4 same przyciemniane szyby w słońcu nie dawały zbytnio rady, dopiero rolety robiły super robotę i trochę szkoda, że w Focusie tego nie ma w ogóle.


Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka
fibeer jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2020, 21:08   #1944
Hartigan
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 14-10-2019
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK4 Titanium
Silnik: Ecoboost 1.5 150KM
Rocznik: 2019
Postów: 48
Domyślnie Odp: Oczekiwanie na odbiór, zmiany w specyfikacji zamówienia.

Niestety, ale ze wskazówek chyba nici. Nie życzę źle, ale sam się zawiodłem, że żadnych informacji nie ma (na ekranie przy zegarach) poza tymi w samym android auto. A jakoś fabryczne nawigacje mi osobiście nie leżą no i też nie chciałem dopłacać. Nawet nie patrzę czy kompas dobrze działa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Na ekranie głównym w miejscu, gdzie fabrycznie jest map wyświetla się tytuł utworu, a w innym miejscu po prostu "Android Auto" coś tam.

Wskazówki pojawiają się na tablecie i nie musisz mieć widocznego Google Maps. Może być Spotify czy Tidal na ekranie a wskazówki pokażą się nad nimi na górnej belce. Wiem, to mało wygodne. Ale też bez Android Auto nawigacji żadnej, no chyba że Sygic po Applink. Mi nie przypadło do gustu. Co śmieszne Twoje autko i tak będzie miało pozycjonowanie GPS bo z tego FordPass i "SOS" bierze lokalizację. Nawet w menu serwisowym jest pokaz satelit. Pewnie można "na około" wgrać sobie nawigację, ale kto by to próbował w nowym autku z gwarancją.
Wątpię też czy jak dopłacisz do fabrycznej nawigacji to dodatkowo pojawią się wskazówki z Google Maps. To się niestety nie łączy.

A tak dla ciekawostki jak ty bądź ktoś ma system audio B&O. Może ktoś zwracał na to uwagę, może nie.
Jeśli chcecie słuchać w miarę dobrej jakości to całkowicie odpada połączenie BT. W autku, moduł BT należy do najbardziej standardowych byle połączenie z telefonem było. Na darmo szukać tu np. aptX. Jeśli chcieć słuchać swoich FLAC'ów, albo Tidala w Hi-Fi lub Master to albo z USB, albo z telefonu tylko poprzez android auto ponieważ wtedy nie używa BT do wysyłania dźwięku multimediów tylko kabel i mamy zachowaną jakość. A to naprawdę słychać jak po BT ta muzyka rzęzi. Trochę DNO przy takim, powiedzmy "lepszym" audio. Mogli dać AUX IN xD skoro można CD do schowka wsadzić a aptX też by dobrze zrobił Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Kto nie interesował się niech sprawdzi.

A skoro o Kii mowa to już mnie xCeed wzrok przykuwał jak mi się dłużyło czekania na Focusa.

Trochę żałuję dwóch rzeczy w swoim. Że jednak nie kombi (bo jeżdżę z nudów na freenow) i nie automat. Za dużo się złego naczytałem o automacie i tak wyszło.

Ale kocham bo własny, drugi w życiu, pierwszy nowy i mimo, że już powoli WOW opada, to jeździ się super. Chociaż znajdzie się to i owo na co będę narzekał.

Tobie, Życzę w pełni zadowolenia i szybkiego odbioru.

A przy okazji Nam wszystkim tu zebranym, Wesołych Świąt i Wszystkiego Najlepszego. Zdrowia przede wszystkim.
Hartigan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2020, 21:23   #1945
fibeer
ford::average
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 07-07-2017
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2013
Postów: 68
Domyślnie Odp: Oczekiwanie na odbiór, zmiany w specyfikacji zamówienia.

Cytat:
Napisał Hartigan Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Niestety, ale ze wskazówek chyba nici. Nie życzę źle, ale sam się zawiodłem, że żadnych informacji nie ma (na ekranie przy zegarach) poza tymi w samym android auto. A jakoś fabryczne nawigacje mi osobiście nie leżą no i też nie chciałem dopłacać. Nawet nie patrzę czy kompas dobrze działa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Na ekranie głównym w miejscu, gdzie fabrycznie jest map wyświetla się tytuł utworu, a w innym miejscu po prostu "Android Auto" coś tam.



Wskazówki pojawiają się na tablecie i nie musisz mieć widocznego Google Maps. Może być Spotify czy Tidal na ekranie a wskazówki pokażą się nad nimi na górnej belce. Wiem, to mało wygodne. Ale też bez Android Auto nawigacji żadnej, no chyba że Sygic po Applink. Mi nie przypadło do gustu. Co śmieszne Twoje autko i tak będzie miało pozycjonowanie GPS bo z tego FordPass i "SOS" bierze lokalizację. Nawet w menu serwisowym jest pokaz satelit. Pewnie można "na około" wgrać sobie nawigację, ale kto by to próbował w nowym autku z gwarancją.

Wątpię też czy jak dopłacisz do fabrycznej nawigacji to dodatkowo pojawią się wskazówki z Google Maps. To się niestety nie łączy.



A tak dla ciekawostki jak ty bądź ktoś ma system audio B&O. Może ktoś zwracał na to uwagę, może nie.

Jeśli chcecie słuchać w miarę dobrej jakości to całkowicie odpada połączenie BT. W autku, moduł BT należy do najbardziej standardowych byle połączenie z telefonem było. Na darmo szukać tu np. aptX. Jeśli chcieć słuchać swoich FLAC'ów, albo Tidala w Hi-Fi lub Master to albo z USB, albo z telefonu tylko poprzez android auto ponieważ wtedy nie używa BT do wysyłania dźwięku multimediów tylko kabel i mamy zachowaną jakość. A to naprawdę słychać jak po BT ta muzyka rzęzi. Trochę DNO przy takim, powiedzmy "lepszym" audio. Mogli dać AUX IN xD skoro można CD do schowka wsadzić a aptX też by dobrze zrobił Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..

Kto nie interesował się niech sprawdzi.



A skoro o Kii mowa to już mnie xCeed wzrok przykuwał jak mi się dłużyło czekania na Focusa.



Trochę żałuję dwóch rzeczy w swoim. Że jednak nie kombi (bo jeżdżę z nudów na freenow) i nie automat. Za dużo się złego naczytałem o automacie i tak wyszło.



Ale kocham bo własny, drugi w życiu, pierwszy nowy i mimo, że już powoli WOW opada, to jeździ się super. Chociaż znajdzie się to i owo na co będę narzekał.



Tobie, Życzę w pełni zadowolenia i szybkiego odbioru.



A przy okazji Nam wszystkim tu zebranym, Wesołych Świąt i Wszystkiego Najlepszego. Zdrowia przede wszystkim.
Dzięki za info. Na kie trafiłem w jednym z ostatnich numerów "motor", gdzie było właśnie porównanie Kia ceed kombi z Focusem kombi. No i kia minimalnie korzystniej wypadła, dlatego zacząłem się nią interesować. W moim przypadku tylko kombi wchodzi w grę. Co do nawigacji to chodziło mi o to, że zapewne tak jak pisałeś wcześniej wraz z innym kolegą, wychodzi na to, że tylko fabryczna nawigacja zapewni wskazania na HUD i wyświetlaczu przy zegarach.

Teraz mam kolejne pytanie, bo wg katalogu koło dojazdowe zabiera coś przeszło 30 litrów z pojemności bagażnika, tylko o jakiej przestrzeni tu mowa? Czy chodzi tylko powiedzmy o tą przestrzeń co jest pod podłogą bagażnika, w której jest samo koło? Że z tamtąd ucieka te 30l? Czy może z tytułu, że jest to koło dojazdowe to podłoga jest podniesiona i jest wyżej niż w wersji z zesatwem naprawczym?

Pozdrawiam, i również dla wszystkich zdrowych, radosnych Świąt Wielkanocnych w tym trudnym okresie!

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka
fibeer jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2020, 21:43   #1946
Hartigan
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 14-10-2019
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK4 Titanium
Silnik: Ecoboost 1.5 150KM
Rocznik: 2019
Postów: 48
Domyślnie Odp: Oczekiwanie na odbiór, zmiany w specyfikacji zamówienia.

Z zestawem podłoga bagażnika jest niżej. Z kołem i/lub nagłośnieniem idzie w górę.
Hartigan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2020, 21:48   #1947
bidżej
ford::professional
 
Avatar bidżej
 
Zarejestrowany: 01-08-2006
Skąd: Stuttgart
Model: Focus MK4
Silnik: 2.0 EcoBlue + A8
Rocznik: 2018
Postów: 1,416
Domyślnie Odp: Oczekiwanie na odbiór, zmiany w specyfikacji zamówienia.

Z tym B&O i BT wcale nie jest źle, słucham muzyki że Spotify na B&O przez BT i gra to bardzo przyzwoicie. Z tym zastrzeżeniem, że jakość ustawiłem w Spotify ręcznie na "bardzo wysoką".

Co do ceeda - wolałbym to, bo jednak jakość Focusa jest miejscami po prostu żałosna.
bidżej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2020, 22:14   #1948
fibeer
ford::average
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 07-07-2017
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2013
Postów: 68
Domyślnie Odp: Oczekiwanie na odbiór, zmiany w specyfikacji zamówienia.

Cytat:
Napisał bidżej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z tym B&O i BT wcale nie jest źle, słucham muzyki że Spotify na B&O przez BT i gra to bardzo przyzwoicie. Z tym zastrzeżeniem, że jakość ustawiłem w Spotify ręcznie na "bardzo wysoką".

Co do ceeda - wolałbym to, bo jednak jakość Focusa jest miejscami po prostu żałosna.
Ehh, no właśnie, ta Kia też mi się podoba. Fajny design i energonomia w środku, virtual cockpit, nawiewy na tył czy po prostu większy bagażnik. Znowu Focus ma adaptacyjne LEDy czy HUD, których nie ma właśnie Kia :-/. No i przyznam szczerzę, że obecne Mondeo mk4 sobie bardzo chwalę przez co chciałbym może pozostać przy tej marce. No ale z drugiej strony cenowo lepiej wypada chyba właśnie Kia. Ehh, mam zagwozdkę :-).
Ciekawe czy jest ktoś, kto wcześniej miał właśnie tak jak ja Mondeo mk4 kombi , a teraz ma Focusa mk4 kombi i może się wypowiedzieć z doświadczenia, z codziennego użytkowania czy wakacyjnego pakowania, który bagażnik jest większy? Bo na papierze to Focus ma większy, ale jakoś ciężko mi to przyjąć za fakt.

Pozdrawiam

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka
fibeer jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2020, 22:59   #1949
cattani75
ford::expert
 
Avatar cattani75
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 15-09-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5 Titanium, Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 2.0 EB, 1.0 EB
Rocznik: 2016, 2019
Postów: 3,823
Domyślnie Odp: Oczekiwanie na odbiór, zmiany w specyfikacji zamówienia.

Mondeo mk4 miało większy bagażnik od mondeo mk5, a mondeo mk5 ma większy (dłuższy) od focusa mk4.
cattani75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2020, 00:18   #1950
Fiesta Mk8 ST Line
ford::professional
 
Avatar Fiesta Mk8 ST Line
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 04-07-2018
Skąd: Tarnów
Model: Fiesta Mk8 ST-Line, Mondeo Mk5 Turnier PS
Silnik: 1.0 EB, 2.0 ropniok
Rocznik: 2018, 2019
Postów: 1,040
Domyślnie Odp: Oczekiwanie na odbiór, zmiany w specyfikacji zamówienia.

Cytat:
Napisał fibeer Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ehh, no właśnie, ta Kia też mi się podoba. Fajny design i energonomia w środku, virtual cockpit, nawiewy na tył czy po prostu większy bagażnik. Znowu Focus ma adaptacyjne LEDy czy HUD, których nie ma właśnie Kia :-/. No i przyznam szczerzę, że obecne Mondeo mk4 sobie bardzo chwalę przez co chciałbym może pozostać przy tej marce. No ale z drugiej strony cenowo lepiej wypada chyba właśnie Kia. Ehh, mam zagwozdkę :-).
Ciekawe czy jest ktoś, kto wcześniej miał właśnie tak jak ja Mondeo mk4 kombi , a teraz ma Focusa mk4 kombi i może się wypowiedzieć z doświadczenia, z codziennego użytkowania czy wakacyjnego pakowania, który bagażnik jest większy? Bo na papierze to Focus ma większy, ale jakoś ciężko mi to przyjąć za fakt.

Pozdrawiam

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka
Hehe, jakbym siebie widział prawie rok temu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. tez przesiadka z kombi segmentu C miała być na fokę kombi lub ceeda kombi. Mój zamówiony focus 1.5 EB A8 miał kosztować po sporych rabatach prawie 120k. Los jednak chciał inaczej...i dzisiaj absolutnie nie żałuję! Życzę zdrowego rozsądku przy ostatecznym wyborze!

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
Fiesta Mk8 ST Line jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:09.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.