Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-01-2020, 23:06   #1
WM102
ford::beginner
 
Avatar WM102
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 19-09-2012
Skąd: Gostynin
Model: Mondeo Mk3 2.5 V6 GHIA
Silnik: duratec 2.5 V6
Rocznik: 2006
Postów: 12
Domyślnie Dolot zimnego powietrza do filtra powietrza - silnik 2.5 V6 - dziwne zachowanie

Witajcie. Podzielę się spostrzeżeniem, którego do końca nie rozumiem... Od jakiegoś czasu zauważyłem, że mojemu mondeo zaczyna jakby brakować powietrza przy gwałtownym przyspieszaniu. IMRC działa bez problemu - odczuwalnie. Auto nie wyświetla żadnych błędów. Filtry, olej wymieniane co rok, nie robię nawet 10 tys km rocznie. Postanowiłem wyczyścić przepustnicę, przepływomierz i przewody powietrzne. Zdemontowałem obudowę filtra powietrza, przepustnicę, przepływomierz i silniczek krokowy. Stwierdziłem jedynie delikatne zatłuszczenie w przepustnicy - zero nagarów, czy brudów. Jednak wymyłem wszystko benzyną ekstrakcyjną do idealnego czysta. Poskładałem... Żadnej poprawy, auto jakby nie miało tchu... Dość mułowato wkręca się na obroty. Podmieniłem przepływomierz na inny - brak poprawy, podmieniłem czujnik położenia przepustnicy - brak poprawy. Sprawdziłem za pomocą kamerki inspekcyjnej drożność rury, która dostarcza zimne powietrze zza atrapy do filtra powietrza - rura drożna, suchutka i czyściutka. Przez nieuwagę gdy montowałem z powrotem skrzynkę filtra powietrza nie docisnąłem do końca tej plastikowej kwadratowej rury doprowadzającej powietrze do niego i powstała szparka o szerokości około 5 mm. NAGLE! AUTO OŻYŁO! Zrywa przyczepność na 2 biegu... Wrócił dawno już nie słyszany odgłos pięknie grającego dolotu! Zbiera się fenomenalnie! Ogromna różnica... Może mi to ktoś z Was wyjaśnić logicznie? Przecież rura dolotowa jest drożna, dlaczego po jej podłączeniu auto ZNACZNIE słabnie? Po rozłączeniu filtra powietrza od tej kwadratowej rury doprowadzającej, filtr ssie powietrze ciepłe spod maski, co powinno "osłabić" osiągi a tu sytuacja jest odwrotna - auto uzyskało sporo mocy! O co chodzi? Gdzie tu jest problem, ponieważ to raczej nie jest sytuacja normalna... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

WM102 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2020, 07:57   #2
Garbojad
ford::professional
 
Avatar Garbojad
 
Imię: Jaro
Zarejestrowany: 03-09-2006
Skąd: Lubartów
Model: MK3
Silnik: TDDi 2.0
Rocznik: 2001
Postów: 1,393
Domyślnie Odp: Dolot zimnego powietrza do filtra powietrza - silnik 2.5 V6 - dziwne zachowanie

Wywal tą puszkę i załóż filtr stożkowy dopiero wtedy ma ładny dźwięk i czuć poprawę w osiagach
Garbojad jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2020, 18:02   #3
leszek
ford::professional
 
Zarejestrowany: 25-02-2004
Model: mk5 mk3 mkI
Silnik: 2,0, V6 1,8
Rocznik: 15,04 95
Postów: 1,328
Domyślnie Odp: Dolot zimnego powietrza do filtra powietrza - silnik 2.5 V6 - dziwne zachowanie

u mnie nie poprawiło osiągów tylko dźwięk

zobacz czy ci klapki otwiera bo u mnie mechanizm działał ale wajcha spadła co przełącza doloty krótki lub długi
leszek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2020, 20:12   #4
WM102
ford::beginner
 
Avatar WM102
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 19-09-2012
Skąd: Gostynin
Model: Mondeo Mk3 2.5 V6 GHIA
Silnik: duratec 2.5 V6
Rocznik: 2006
Postów: 12
Domyślnie Odp: Dolot zimnego powietrza do filtra powietrza - silnik 2.5 V6 - dziwne zachowanie

Cytat:
Napisał leszek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
u mnie nie poprawiło osiągów tylko dźwięk

zobacz czy ci klapki otwiera bo u mnie mechanizm działał ale wajcha spadła co przełącza doloty krótki lub długi
Wajcha od IMRC (na boku silnika) widzę otwiera, obraca się, natomiast, czy tam w dolocie klapki się otwierają to nie wiem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. jak to sprawdzić? Po przekroczeniu 3,5 - 4 tys. obr. czuć wzrost momentu obrotowego, więc domniemam, że otwiera się prawidłowo. Natomiast bardzo dziwi mnie fakt, że odłączenie rury czerpni przed filtrem powietrza robi tak wielką różnicę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
WM102 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2020, 21:00   #5
leszek
ford::professional
 
Zarejestrowany: 25-02-2004
Model: mk5 mk3 mkI
Silnik: 2,0, V6 1,8
Rocznik: 15,04 95
Postów: 1,328
Domyślnie Odp: Dolot zimnego powietrza do filtra powietrza - silnik 2.5 V6 - dziwne zachowanie

nie mam już tego silnika
ale na boku silnika po lewej stronie jest taka wajcha jak w gaźniku i otwiera jakby 2 gardziel Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. jest taki zestaw naprawczy
moim zdaniem plastiki pod wpływem temperatury pękają i wajcha spada
temat był już kiedyś i ktoś dał zdjęcie tego ustrojstwa
leszek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2020, 22:31   #6
WM102
ford::beginner
 
Avatar WM102
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 19-09-2012
Skąd: Gostynin
Model: Mondeo Mk3 2.5 V6 GHIA
Silnik: duratec 2.5 V6
Rocznik: 2006
Postów: 12
Domyślnie Odp: Dolot zimnego powietrza do filtra powietrza - silnik 2.5 V6 - dziwne zachowanie

Cytat:
Napisał leszek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nie mam już tego silnika
ale na boku silnika po lewej stronie jest taka wajcha jak w gaźniku i otwiera jakby 2 gardziel Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. jest taki zestaw naprawczy
moim zdaniem plastiki pod wpływem temperatury pękają i wajcha spada
temat był już kiedyś i ktoś dał zdjęcie tego ustrojstwa
W tej materii już jestem po wymianie tulejki trzymającej popychacz tej wajchy. Otwiera się, sprawdziłem. Natomiast po zapięciu rury przed filtrem powietrza moc spada znacząco... Auto nie ma siły się wkręcać na obroty. Komputer żadnych błędów nie pokazuje. Łoco chodzić może?
WM102 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:39.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.