Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-11-2019, 20:07   #531
focus-morag
ford::average
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 28-08-2013
Skąd: morag
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 tdci 179 ps
Rocznik: 2016
Postów: 127
Domyślnie Odp: montaż lamp xenonowych

Cytat:
Napisał koszka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak xenony do zwyklych lamp? A spryski samopoziomowanie to gdzie? Bylem przekonany , ze mondeo mk4 jakos do tej pory dzielnie opieral sie wies tuningowi.
A czy ja napisałem,że chce zrobić agrotuning?Gdybym chciał włożyć od tak xenony to bym je włożył i aktywowal i bym miał.Niestety nie jestem z tych ludzi .Chce zrobić wszystko i zacząłem od zgromadzenia części.Xenony mam,moduł BE pod schowek z wtyczką jest ,2 czujniki poziomowania tez oraz pelny zestaw spryskiwaczy.Auto ma przekaźnik R10 z 4 stopkami czyli instalacja od spryskow jest i to będzie śmigać.Musze wyjąć schowek ,ale nie ludze się,że znajdę tam instalacje modulu dlatego pytam sie czy ktoś podpowie lub opisze krok po kroku jak to wszystko okablowac,gdyż zależy mi na komplecie a najbardziej na samopoziomowaniu i spryskiwaczach.W moim focusie mk3 ,który posiadam od 4 lat zrobiłem wiele rzeczy np dołożyłem kompletne ambiente beleuchtung oraz wymieniłem górne lampki oświetlenia kabiny na ledowe co też wiązało się w modyfikacje w instalacje.Poprosilem tylko o pomoc,a Wy od razu ,że ceny spadły i agrotuning.Auto ma służyć mi do pracy a jeżdżę dużo w nocy i ma świecić. Xenony mam nie wypalone z auta o przebiegu 50 tyś km także nawet polerki nie wymagaja

Bump:
Cytat:
Napisał Speedo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
cena leci i zaczyna już pomału trafiać pod strzechy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W moim przypadku trafił pod carport,gdyż w garażu stoi lepszy ford a po zaczipowaniu i włożeniu sprężyn eibach przyszła pora na kompletny i profesjonalny montaż xenonow a nie agrotuning
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 20190713_113708.jpg (96.4 KB, 39 wyświetleń)

focus-morag jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2019, 20:45   #532
lutek1337
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-04-2019
Model: mondeo MK4
Silnik: 2.5
Rocznik: 2008
Postów: 25
Domyślnie Odp: montaż lamp xenonowych

Cytat:
Napisał Wiktor503 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam wszystkich,

Dołożyłem xenony - miałem tylko instalację pod maską. Aktywowałem je w Elmconfig i zagadały. Jest tylko jeden problem bo pali się błąd na conversie o błędzie oświetlenia i w module HCM jest błąd U2101 (moduł regulacji reflektorów). Czy ktoś wie czy to może być spowodowane ?

Dzięki.
Czesc Wiktor.
Czyli wyciągnąłeś stare zwykle lampy i wstawiłeś kompletne nowe lampy? Nie trzeba było przerabiać niczego, kable kostki itp pasowało? Zastanawiam się z zamontowaniem świateł LED, mam tutaj na myśli kompletną całą lampę, nie żarówkę czy doklejanie kolejnego światełka obok halogenów.
lutek1337 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2019, 20:53   #533
pgrob
ford::professional
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 06-11-2013
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK4 kombi ghia
Silnik: 2.0 Pb + LPG
Rocznik: 2008
Postów: 1,103
Domyślnie Odp: montaż lamp xenonowych

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] podstawa to schemat do ręki i reszta już będzie jasna
pgrob jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2019, 21:14   #534
focus-morag
ford::average
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 28-08-2013
Skąd: morag
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 tdci 179 ps
Rocznik: 2016
Postów: 127
Domyślnie Odp: montaż lamp xenonowych

Cytat:
Napisał pgrob Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] podstawa to schemat do ręki i reszta już będzie jasna
Dzięki za info
Podrzucisz jakiś link do schematu?
Ą może ktoś ma z dodatkowym swoim opisem?
Najpierw muszę jeszcze wyjąć schowek i poszukać wtyczkę ,gdyż auto ma instalację pod spryskiwacze to i może wtyczkę do modulu dali w prezencie...wtedy zostanie walka z poziomowaniem.Kumpel mówił,że z początku produkcji lubili coś dac ponad stan w fabryce.Wersja moja to titanium
focus-morag jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2019, 21:35   #535
pgrob
ford::professional
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 06-11-2013
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK4 kombi ghia
Silnik: 2.0 Pb + LPG
Rocznik: 2008
Postów: 1,103
Domyślnie Odp: montaż lamp xenonowych

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
pgrob jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2019, 04:42   #536
koszka
ford::expert
 
Avatar koszka
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 01-11-2007
Skąd: Konin
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 Pb +LPG
Rocznik: 2007
Postów: 2,763
Domyślnie Odp: montaż lamp xenonowych

Cytat:
Napisał focus-morag Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A czy ja napisałem,że chce zrobić agrotuning?Gdybym chciał włożyć od tak xenony to bym je włożył i aktywowal i bym miał.Niestety nie jestem z tych ludzi .Chce zrobić wszystko i zacząłem od zgromadzenia części.Xenony mam,moduł BE pod schowek z wtyczką jest ,2 czujniki poziomowania tez oraz pelny zestaw spryskiwaczy.Auto ma przekaźnik R10 z 4 stopkami czyli instalacja od spryskow jest i to będzie śmigać.Musze wyjąć schowek ,ale nie ludze się,że znajdę tam instalacje modulu dlatego pytam sie czy ktoś podpowie lub opisze krok po kroku jak to wszystko okablowac,gdyż zależy mi na komplecie a najbardziej na samopoziomowaniu i spryskiwaczach.W moim focusie mk3 ,który posiadam od 4 lat zrobiłem wiele rzeczy np dołożyłem kompletne ambiente beleuchtung oraz wymieniłem górne lampki oświetlenia kabiny na ledowe co też wiązało się w modyfikacje w instalacje.Poprosilem tylko o pomoc,a Wy od razu ,że ceny spadły i agrotuning.Auto ma służyć mi do pracy a jeżdżę dużo w nocy i ma świecić. Xenony mam nie wypalone z auta o przebiegu 50 tyś km także nawet polerki nie wymagaja

Bump:
W moim przypadku trafił pod carport,gdyż w garażu stoi lepszy ford a po zaczipowaniu i włożeniu sprężyn eibach przyszła pora na kompletny i profesjonalny montaż xenonow a nie agrotuning
A to przeprasza, ale nic nie napisales , ze chcesz zrobic wszystko ze sztuka i masz juz wszystkie elementy.
koszka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2019, 06:19   #537
focus-morag
ford::average
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 28-08-2013
Skąd: morag
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 tdci 179 ps
Rocznik: 2016
Postów: 127
Domyślnie Odp: montaż lamp xenonowych

Cytat:
Napisał koszka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A to przeprasza, ale nic nie napisales , ze chcesz zrobic wszystko ze sztuka i masz juz wszystkie elementy.
Możemy to potraktować jako zwykle nieporozumienie hehe.Ja jak coś robię to od A do Z .Przeczytałem cały temat i trochę już wiem,Ale fajnie by było gdyby ktoś zrobil fotorelacje dla potomnych.Moze to będę ja Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Zacznę od prostej sprawy czyli spryskow bo instalka jest w gratisie przy produkcji w moim na zimę zrobionym mondeo.Sciagac zderzak wyciąć otwory po szablonie zmienic mocowania pod spryski,wpiac spryski,przeprowadzic przewody i wymienić zbiornik pod xenony ja taki kupiony mam a jak nie to delikatnie zrobić dziurę na dodatkową pompke z uszczelka .Znalezc wtyczke ,wpiac i uruchomić kompem i powinno zagadać jeśli płynu będzie pod korek
focus-morag jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2019, 06:55   #538
koszka
ford::expert
 
Avatar koszka
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 01-11-2007
Skąd: Konin
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 Pb +LPG
Rocznik: 2007
Postów: 2,763
Domyślnie Odp: montaż lamp xenonowych

Faktycznie jak by Ci sie chcialo to moglbysczrobic fotorelacje. Bo takowej chyba nikt nie zrobil. Alendzialaj i daj znac jak idzie. Też kiedyś myslalem nad zmianą na xenony ew soczewki skretne ale na rzaie odpuściłem
koszka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2019, 13:38   #539
focus-morag
ford::average
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 28-08-2013
Skąd: morag
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 tdci 179 ps
Rocznik: 2016
Postów: 127
Domyślnie Odp: montaż lamp xenonowych

Cytat:
Napisał koszka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Faktycznie jak by Ci sie chcialo to moglbysczrobic fotorelacje. Bo takowej chyba nikt nie zrobil. Alendzialaj i daj znac jak idzie. Też kiedyś myslalem nad zmianą na xenony ew soczewki skretne ale na rzaie odpuściłem
Najpierw muszę zajrzeć do schowka czy nie ma prezentu w postaci instalacji kabinowej do modulu.Czy ktos się z takowa spotkał w wersji titanium przy zwykłych reflektorach?Instalacje pod spryski reflektorow mój posiada bo przekaźnikR10 jest 4 stopkowy.A może można to gdzieś sprawdzić np po nr Vin?
focus-morag jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2019, 13:43   #540
Tomas_zg
ford::average
 
Avatar Tomas_zg
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 04-09-2019
Skąd: Zielona Góra
Model: Ford Mondeo mk4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 130
Domyślnie Odp: montaż lamp xenonowych

Koledzy a mam pytanie. Mysle nad zalozeniem biledow ( mam obecnie xenon w mk4 ). Rozmawialem z jednym gosciem, ktory u mnie w miescie ogarnia lampy samochodowe i mowi, ze lepiej wlozyc dobry xenon ( proponowal Hella G5 ) niż Led. Mowi, ze jedyny plus Ledu taki, że nie ma pozniej wymiany żarnikow itd...
Tomas_zg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
mk4 , mondeo , montaż , xenon


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:27.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.