Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fusion

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-07-2013, 09:37   #21
mcferry
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 19-12-2012
Model: fusion
Silnik: 1,4
Rocznik: 2004
Postów: 5
Domyślnie Odp: zdalne sterowanie zamkiem bagażnika

Na początek spróbuj delikatnie opukać sam rygiel a potem WD40 do środka - nawet kilka razy. U mnie pomogło.

mcferry jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2013, 12:06   #22
rafoola
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-08-2010
Skąd: WJ
Model: Focus
Silnik: ecoboost
Rocznik: 2014
Postów: 39
Domyślnie Odp: zdalne sterowanie zamkiem bagażnika

Dzięki, Panowie. Ale jest tak, jak napisał StefanM - silniczek sprawia wrażenie, jakby nie miał dość siły, nawet nieobciążonego suwaka nie wciąga do końca. W ruchu suwaka nie wyczuwam oporu (poza tym, stawianym przez silnik), wsuwa się bez przeszkód do końca. Zatem, jeśli można tam cokolwiek usprawnić, to chyba tylko silniczek. Z wypowiedzi Stefana wnioskuję, że z tym właśnie poradził sobie. Szkoda, że nie napisał szerzej, w jaki sposób. Rozumiem, że z otwarciem obudowy silniczka nie ma problemów, mimo, że wygląda na nierozbieralną.
Zastanawiam się, czy problem nie tkwi w zasilaniu - silnik działa pod wpływem impulsu 12,62 V; może ten impuls powinien trwać dłużej. Ale czemu miałby się zmienić (skrócić). Jeśli macie jeszcze jakieś sugestie, prezentujcie je śmiało. Ja, tymczasem, idę dłubać.
__________________
Powyższy post wyraża jedynie dzisiejszą opinię autora. Nie może on służyć przeciwko niemu jutro, ani żadnym dniu następującym. Ponadto, autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
rafoola jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2013, 12:26   #23
StefanM
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-11-2009
Model: Fusion
Silnik: 1.4 Tdci
Rocznik: 2007
Postów: 21
Domyślnie Odp: zdalne sterowanie zamkiem bagażnika

Juz pisze dokladniej. Rozebranie obudowy wiaze sie ze zniszczeniem jej czesciowym bo jest ona zgrzewana ale da sie pozniej szczepic wszystko na krawaty. Co dalej trzeba wyjac silniczek i zastapic go takim do silownikow centralnego zamka. Sam tego nie robilem kumpel mi pomogl. Co wazne silniczek musi byc z tych silniejszych i trzeba delikatnie przerobic styki ale cala naprawa kosztuje kolo 20 zl a nie kolo 250 za caly mechanizm. Pozdrawiam
StefanM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2013, 15:20   #24
rafoola
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-08-2010
Skąd: WJ
Model: Focus
Silnik: ecoboost
Rocznik: 2014
Postów: 39
Domyślnie Odp: zdalne sterowanie zamkiem bagażnika

Dzięki Stefan. To ważna informacja, że daje się zastosować inny silniczek. Na razie rozebrałem całość, oczyściłem mechanizm ze starego smaru i potraktowałem nowym, o nieco innej lepkości. Działa, choć nie ma stuprocentowej powtarzalności. Więc, to zapewne kwestia zużywającego się silniczka. Pomyślę o zastąpieniu go innym.
__________________
Powyższy post wyraża jedynie dzisiejszą opinię autora. Nie może on służyć przeciwko niemu jutro, ani żadnym dniu następującym. Ponadto, autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
rafoola jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2013, 15:28   #25
kubaw20055
ford::expert
 
Avatar kubaw20055
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 29-08-2008
Skąd: Nowy Sącz
Model: Fiesta mk4 i pół/Fusion FL/ Focus mk3.0/ Fiesta mk7
Silnik: 1.3/1.4 Duratec/ 1.6 TDCI/ 1,25
Rocznik: 2000/2006/2011/2010
Postów: 2,543
Domyślnie Odp: zdalne sterowanie zamkiem bagażnika

Istnieje też inna możliwość, a mianowicie zastąpienie tego mechanizmu innym, co wcale nie kosztuje wiele Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. W Fieście na pewno jest identycznie, więc zapewne można to kupić jeszcze taniej

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
S P R Z E D A M :
Wyprzedaż garażowa, posiadam trochę części do różnych modeli Forda:
https://forum.fordclubpolska.org/sho...38#post3446638
kubaw20055 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-07-2013, 00:00   #26
rafoola
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-08-2010
Skąd: WJ
Model: Focus
Silnik: ecoboost
Rocznik: 2014
Postów: 39
Domyślnie Odp: zdalne sterowanie zamkiem bagażnika

W sumie nie ma powodu, aby do fiesty ten siłownik kosztował mniej, przecież jest to ten sam element; nowy oryginał (zamienników nie znalazłem) kosztuje prawie trzy stówki, a używany 120, ale bez gwarancji, że nie jest wysłużony. To wciąż znacznie więcej niż kombinowanie z zastąpieniem silniczka. Pocieszeniem jest fakt, że skoro mało jest o tym na forum, to chyba nie jest to częsta usterka.
__________________
Powyższy post wyraża jedynie dzisiejszą opinię autora. Nie może on służyć przeciwko niemu jutro, ani żadnym dniu następującym. Ponadto, autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
rafoola jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-08-2013, 21:39   #27
wtk84
ford::beginner
 
Imię: Wiktor
Zarejestrowany: 24-01-2011
Skąd: W-W-A
Model: Ford Fusion
Silnik: 1,4 Tdci
Rocznik: 2006
Postów: 49
Domyślnie Odp: Otwieranie bagażnika przyciskiem i zdalnie.

Chciałbym odświeżyć temt otwierania bagażnika z przycisku na desce roździelczej
http://maniak-wawa32.strefa.pl/auto/3.jpg
wyciągnołem go naprawiając wycieraczkę,i teraz mam pytanie jak moge to naprawić,jak go nacisnę to tak jak by niemiał siły ,wcześniej jak był podłączony to ledwo co było go słychać,mam nadzieję że wmiarę czytelnie to opisałem.Jeśli ktoś może mi pomóc to będę wdzięczny.
wtk84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-08-2013, 18:42   #28
lm261
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 25-01-2012
Skąd: Kwidzyn
Model: fusion
Silnik: 1.2
Rocznik: 2006
Postów: 7
Domyślnie Odp: Otwieranie bagażnika przyciskiem i zdalnie.

Miałem to samo tydzień temu ,siłownik odmówił posłuszeństwa.Rozebrałem tylną tapicerkę, wyciągnąłem siłownik.Siłownik jest nie rozbieralny ale mimo to rozebrałem go i okazało się że ślimak i reszta są w prządku a wysiadł silniczek napędzający.Zamontowałem stary siłownik od Audi który dostałem od sąsiada.Było trochę zabawy z przeróbką ale teraz jest wszystko OK.
lm261 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-08-2013, 21:25   #29
wtk84
ford::beginner
 
Imię: Wiktor
Zarejestrowany: 24-01-2011
Skąd: W-W-A
Model: Ford Fusion
Silnik: 1,4 Tdci
Rocznik: 2006
Postów: 49
Domyślnie Odp: Otwieranie bagażnika przyciskiem i zdalnie.

Gdzie można kupić taki używany siłownik ,i jak można potwierdzić że to on ,bo w przypadku wycieraczki już chciałem silniczek kupić ,a po rozebraniu okazało się że mechanizm po prostu sie zasyfił.
wtk84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-08-2013, 21:48   #30
lm261
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 25-01-2012
Skąd: Kwidzyn
Model: fusion
Silnik: 1.2
Rocznik: 2006
Postów: 7
Domyślnie Odp: Otwieranie bagażnika przyciskiem i zdalnie.

Można z allegro:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
lm261 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
bagażnik , fusion , zamek bagażnika


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:00.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.