Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-12-2014, 21:27   #11
paciej
ford::average
 
Zarejestrowany: 06-12-2012
Skąd: Szczecin
Model: S-MAX Durashift, Focus MK2 CVT
Silnik: 2.0TDCI, 1.6 TDCI
Rocznik: 2009,2005
Postów: 68
Domyślnie Odp: Montaż spryskiwaczy lamp

Cytat:
Napisał mm32 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na dobry początek sprawdź,czy masz instalację pod spryski bo bez niej będzie trochę roboty.Poniżej schemat.
A tak bardziej po ludzku to co mam sprawdzić? Bo zupełnie się nie orientuje w tym schemacie. Oczywiście mam zaprzyjaźniony serwis i jest szansa, że mnie oświecą.

paciej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-12-2014, 21:28   #12
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Montaż spryskiwaczy lamp

Cytat:
Napisał juri2069 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To coś miałeś nie tak bo oryginalnie spryski lamp działały tylko przy dłuższym przytrzymaniu wajchy
Nie prawda, przekaźnik w mondeo mk3 sumował impulsy dawane na spryskiwacz.Po ich odpowiedniej ilości(kilka krótkich lub jeden długi) dawał sygnał na pompkę sprysków.
Następna sprawa w mondeo mk3 rezerwa była nisko gdzieś na 1/4 zbiornika,więc spryskiwacze lamp doiły praktycznie cały płyn ze zbiornika,w mondeo mk3 rezerwa jest na połowie zbiornika

Bump:
Cytat:
Napisał paciej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A tak bardziej po ludzku to co mam sprawdzić? Bo zupełnie się nie orientuje w tym schemacie. Oczywiście mam zaprzyjaźniony serwis i jest szansa, że mnie oświecą.
Przede wszystkim jak wygląda podstawka przekaźnika R10 w skrzynce bezpiecznikowej EJB (czy ma wszystkie 4 piny aktywne).
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-12-2014, 21:38   #13
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: Montaż spryskiwaczy lamp

Cytat:
Napisał mm32 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kilka krótkich lub jeden długi
Nieprawda że coś sumowało. SPryskiwacze działały tylko przy dłuższym przytrzymaniu. No ale ok ty wiesz lepiej bo przecież miałeś dorabiane.
Cytat:
Napisał mm32 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mondeo mk3 rezerwa była nisko gdzieś na 1/4 zbiornika
1/5 czyli 1 litr.
Cytat:
Napisał mm32 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
w mondeo mk3 rezerwa była nisko gdzieś na 1/4 zbiornika
Cytat:
Napisał mm32 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
w mondeo mk3 rezerwa jest na połowie zbiornika
????
juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-12-2014, 21:46   #14
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Montaż spryskiwaczy lamp

Oczywiście przejęzyczenie,w mondeo mk4 rezerwa jest na połowie zbiornika.
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2014, 07:47   #15
paciej
ford::average
 
Zarejestrowany: 06-12-2012
Skąd: Szczecin
Model: S-MAX Durashift, Focus MK2 CVT
Silnik: 2.0TDCI, 1.6 TDCI
Rocznik: 2009,2005
Postów: 68
Domyślnie Odp: Montaż spryskiwaczy lamp

Cytat:
Napisał mm32 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie prawda, przekaźnik w mondeo mk3 sumował impulsy dawane na spryskiwacz.Po ich odpowiedniej ilości(kilka krótkich lub jeden długi) dawał sygnał na pompkę sprysków.
Następna sprawa w mondeo mk3 rezerwa była nisko gdzieś na 1/4 zbiornika,więc spryskiwacze lamp doiły praktycznie cały płyn ze zbiornika,w mondeo mk3 rezerwa jest na połowie zbiornika

Bump:
Przede wszystkim jak wygląda podstawka przekaźnika R10 w skrzynce bezpiecznikowej EJB (czy ma wszystkie 4 piny aktywne).
I teraz rozumiem. Jak dziecko pozwoli(wyrazi chęć popołudniowej drzemki) to sprawdzę to jeszcze dzisiaj. Oczywiście dam znać i będę czekał na kolejne sugestie.
paciej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2015, 13:24   #16
paciej
ford::average
 
Zarejestrowany: 06-12-2012
Skąd: Szczecin
Model: S-MAX Durashift, Focus MK2 CVT
Silnik: 2.0TDCI, 1.6 TDCI
Rocznik: 2009,2005
Postów: 68
Domyślnie Odp: Montaż spryskiwaczy lamp

Wracam do tematu. Sprawdziłem mam 4 piny w tym przekaźniku(cztery nóżki). Pytanie czy to, to miał sprawdzić,czy nie zrozumiałem co mam zrobić.
paciej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2015, 16:10   #17
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Montaż spryskiwaczy lamp

To już nawet przekaźnik masz wstawiony ? Jeśli tak to super, to oznacza ,że masz większość lub całą instalację w aucie do spryskiwaczy reflektorów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2015, 16:26   #18
paciej
ford::average
 
Zarejestrowany: 06-12-2012
Skąd: Szczecin
Model: S-MAX Durashift, Focus MK2 CVT
Silnik: 2.0TDCI, 1.6 TDCI
Rocznik: 2009,2005
Postów: 68
Domyślnie Odp: Montaż spryskiwaczy lamp

Czyli z górki? Naprowadź mnie proszę co mam jeszcze sprawdzić, bo jeżeli z przekaźnikiem jest ok to pomału zacznę zbierać odpowiednie części. Może masz jakąś możliwość podania mi numerów części, których mam użyć?

Ostatnio edytowane przez paciej ; 06-01-2015 o 16:52
paciej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2015, 16:35   #19
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: Montaż spryskiwaczy lamp

Cytat:
Napisał mm32 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Spokojnie panowie,małe sprostowanie.W mondeo mk3 miałem xenony i spryskiwacze lamp(oczywiście zakładane samemu ) i tam zbiornik kończył sie naprawdę szybko i znienacka.W mondeo mk4 jest dużo lepiej,dlaczego,a no dla tego,że po pierwsze ciśnienie podawane na spryski jest niższe(mniejsze jednorazowe zużycie płynu) a po drugie i co ważniejsze spryski działają tylko i wyłącznie do pokazania się informacji o niskim poziomie spryskiwacza,a ten dzięki inżynierom forda pokazuje się baaardzo wcześnie bo w okolicach połowy zbiorniczka .
Sory że wróciłem do tamtego tematu ale ta wypowiedź może mylić wiele osób bo jest to zupełnie nieprawda.

W mk3 płyn uciekał bardzo powoli ponieważ krótkie psikanie na przednią szybę nie uruchamiało spryskiwaczy xenonów( spryskało światła tylko wtedy kiedy my chcieliśmy ) i również spryskiwacze nie działały przy "rezerwie"
W mk4 jest o wiele bardziej płynożerne ponieważ : przy włączonych światłach i krótkim psiknięciu na przednią szybę spryskiwacze lamp i tak i tak się włączają , mało tego - dwukrotnie.
Oczywiście nie mówię o kombinowanych i dokładanych a oryginalnych.

Poza tym nic nie mam do pomysłu kolegi Pacieja.
Sprostowałem tylko bardzo mylącą teorie innego Pana. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2015, 16:44   #20
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Montaż spryskiwaczy lamp

Ja także pisałem o oryginałach i mię cytowałeś.Mylne jest Twoje twierdzenie,że w mk3 płyn wolniej się kończył w zbiorniku,niż w mk4,dlaczego,a no np. dla tego,że tak jak było tu już napisane,rezerwa w mk3 była praktycznie przy samym końcu zbiornika,a w mk4 jest na połowie zbiornika.Dążę do tego ,że po zaświeceniu kontrolki w obu wersjach nie działały spryskiwacze xenonów.
Oczywiście w mk4 spryski psikają dwu krotnie,ale o wiele mniejszym ciśnieniem i mniejszą ilością płynu ,niż w mk3
Jeszcze jedna sprawa,w mk4 po odpaleniu auta i po zapaleniu świateł i wciśnięciu spryskiwacza uruchamiają się od razu spryskiwacze lamp.W mk3 tego nie było.Jeśli do pracy ktoś jeździ małe odcinki to zdarzało się,że spryskiwacz w mk3 w ogóle mu się nie uruchamiał,jeśli teraz ma mk4 to na dzień dobry uruchamiają się spryskiwacze w w/w przypadku.Ja codziennie dojeżdżam do pracu około 37km w jedną stronę,więc w obu autach,przez drogę tak czy inaczej uruchamiały mi się spryskiwacze (piszę tu o pogodzie ,która wymaga użycia spryskiwaczy szyby przedniej).
Stąd dla jednych w mk3 zużycie płynu było mniejsze,a dla innych większe.

Ostatnio edytowane przez mm32 ; 06-01-2015 o 16:57
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:51.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.