Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Edge
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-11-2019, 19:54   #1
passat1
ford::beginner
 
Imię: Szymon
Zarejestrowany: 29-03-2015
Skąd: zachodniopomorskie
Model: Ford Edge
Silnik: 3.5
Rocznik: 2009
Postów: 18
Domyślnie Uderzenia skrzyni przy wbiciu wstecznego biegu

Witam Szanownych Kolegów,
Posiadam Edzia z 2009r, 3,5 PB- piękna maszyna ale... No właśnie... Przy wrzucaniu wstecznego biegu bardzo często jest mocne uderzenie skrzyni- tak jakby nie wysprzęglała lub coś podobnego- ciężko jest mi to nazwać. Generalnie niby nic się nie dzieje ale te uderzenia mnie martwią... Jest to naprawdę słyszalne i odczuwalne- siłę uderzenia można porównać z walnięciem solidnym młotem w skrzynię biegów... Zauważyłem, że nie jest to zawsze- ale niestety w 90%... Byłem w warsztacie specjalizującym się w naprawach skrzyni w autach z USA- wymienili sterownik, skasowali 1900zł i ... przez kilka dni było nawet nieźle ale wszystko wróciło do normy i dalej wali. Olej też został wymieniony... Majster mówi, że trzeba szukać teraz w skrzyni, a mi nie uśmiecha się wywalanie kolejnych tysięcy na pseudo diagnozy.
Niektórzy nawet twierdzą, że ten model tak ma- ba, byłem nawet w ASO gdzie również usłyszałem, że " ten typ tak ma" ale jakoś mnie nie przekonali... Czy ktoś z Państwa ma jakiś pomysł...??? Będę bardzo wdzięczny. Pozdrawiam serdecznie.

passat1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-11-2019, 07:35   #2
danwit2
ford::advanced
 
Imię: danwit2
Zarejestrowany: 01-01-2017
Skąd: Warszawa
Model: Escape / Edge
Silnik: 2.0 Ecoboost / 3.5 V6
Rocznik: 2017 / 2017
Postów: 444
Domyślnie Odp: Uderzenia skrzyni przy wbiciu wstecznego biegu

Nie wiem czy w tym modelu Edga też jest skrzynia 6F.. jeśli tak to przyczyny nie znam ale podobno rzeczywiście te skrzynie czasem tak mają. Miałem jakiś czas temu Escape z tą skrzynią z przebiegiem 35 tys. km i były takie same objawy jak piszesz. Po wertowaniu na ten temat informacji stwierdziłem, że nic nie będę robił. Samochodu już nie mam ale wiem, że osoba go posiadająca przejechała dalsze 30 tys. i jest wszystko ok. i też nic z tym nie robi.
danwit2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:08.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.