Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-11-2019, 17:02   #1
Antenil
ford::amateur
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 17-11-2019
Skąd: Krasnobród
Model: Mondeo mk2
Silnik: 2.0zetec
Rocznik: 98
Postów: 4
Post Co odcina immobilizer i alarm. Przerzucenie silnika 2.0 zetec

Witam, mam Mondeo mk2 z którego chcę wymontować silnik i założyć go do maszyny rolniczej, pech chciał, że mam w nim zarówno immo jak i alarm, o ile kable od immo już odplątałem i znalazłem je w komorze silnika tak przeniesienie całego alarmu będzie bardzo kłopotliwe, nawet mając wszystkie wiązki kabli "rozprute", a chciałbym też uniknąć wsadzania całej instalacji w całości.
Z tego co się doczytałem to immo odcina rozrusznik i pompkę paliwa, pociągnięcie nowej instalacji do rozrusznika z pomijaniem komputera to nie problem, tak samo nowe zasilanie pompki paliwa (tylko czujnik ciśnienia, który ją wyłącza musiałbym znaleźć), natomiast pytanie czy to by wystarczyło, czy i tak komputer nie pozwoli na pracę silnika, oraz co z alarmem.

Antenil jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2019, 19:18   #2
Danielo_82
ford::professional
 
Zarejestrowany: 06-02-2018
Model: Mk4
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 1,686
Domyślnie Odp: Co odcina immobilizer i alarm. Przerzucenie silnika 2.0 zetec

Głowy nie dam, bo parę lat minęło odkąd nie mam mdo2, ale alarm chyba nie blokował zapłonu i był w osobnym module sterowania centralnym zamkiem.
Danielo_82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2019, 19:33   #3
Antenil
ford::amateur
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 17-11-2019
Skąd: Krasnobród
Model: Mondeo mk2
Silnik: 2.0zetec
Rocznik: 98
Postów: 4
Domyślnie Odp: Co odcina immobilizer i alarm. Przerzucenie silnika 2.0 zetec

Tak, moduł alarmu jest nad nogami pasażera, obok ECU. Czyli według tego mógłbym go po prostu uciąć i silnik powinien zaskoczyć. Jeszcze kwestia immo, ze względów praktycznych wolałbym go wywalić bo tak jestem skazany na używanie oryginalnego kluczyka i stacyjki.
Eh jak zwykle zabrałem się od tyłka strony, zamiast rozwalić elektrykę i odłączać po kolei kolejne rzeczy i sprawdzać czy silnik jeszcze pali to ja najpierw wyciągnąłem silnik a teraz myślę jak go odpalić :/
Antenil jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2019, 19:36   #4
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,074
Domyślnie Odp: Co odcina immobilizer i alarm. Przerzucenie silnika 2.0 zetec

Cytat:
Napisał Antenil Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czy to by wystarczyło, czy i tak komputer nie pozwoli na pracę silnika, oraz co z alarmem.
Nie jestem pewien, ale myślę, że immo wyłącza przede wszystkim zapłon. Skoro do pracy silnika i tak potrzebujesz komputer, to dlaczego immo nie zostawić? Jeżeli chodzi o alarm, to spróbuj odłączyć od niego wtyczki i uruchomić silnik, jeżeli zapali, to po prostu nie zakładaj alarmu.
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2019, 19:32   #5
Antenil
ford::amateur
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 17-11-2019
Skąd: Krasnobród
Model: Mondeo mk2
Silnik: 2.0zetec
Rocznik: 98
Postów: 4
Domyślnie Odp: Co odcina immobilizer i alarm. Przerzucenie silnika 2.0 zetec

Wsadziłem silnik na miejsce i po dniu walki z kablami wnioski do potomnych takie: Alarm nie ma wpływu, można śmiało odpinać. Immo nie odcina pompki paliwa, ale odcina rozrusznik i zapłon, obejść rozrusznik to wiadomo minuta roboty, gorzej z zapłonem, jeśli jest to tylko kwestia cewki to da się pokombinować i obejść, jeśli coś z wtryskami to cięższy temat, tak więc ostatecznie immo zostaje, trudno. Kable od immo lecą od kierownicy na prawą stronę samochodu po czym zakręcają i wracają na lewą stronę i do komory silnika, poza kablem masowym, który dla odmiany idzie pod fotelami w okolice hamulca ręcznego i dopiero stamtąd wraca do reszty, nie wiem kto to robił i po co..
Antenil jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2019, 19:42   #6
Danielo_82
ford::professional
 
Zarejestrowany: 06-02-2018
Model: Mk4
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 1,686
Domyślnie Odp: Co odcina immobilizer i alarm. Przerzucenie silnika 2.0 zetec

Bo kable od pętli immobilizera do pcm przechodzą jeszcze chyba przez zegarek z diodą immo.
Danielo_82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-11-2019, 19:54   #7
Antenil
ford::amateur
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 17-11-2019
Skąd: Krasnobród
Model: Mondeo mk2
Silnik: 2.0zetec
Rocznik: 98
Postów: 4
Domyślnie Odp: Co odcina immobilizer i alarm. Przerzucenie silnika 2.0 zetec

Zgadza się, można ją śmiało odciąć i nic się nie dzieje, ale mino wszystko dioda jest na środku, a one lecą aż do prawej ściany Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Choć generalnie w całej wiązce w kabinie jest masę kabli, które są ślepe, kończą się kostką, która nie jest do niczego podpięta, ewentualnie na części kostek są zwory. Wygląda to tak jakby były przygotowane pod dodatkowe wyposażenie, tyle że to była Ghia więc niezbyt takowe występowało, no chyba że np w późniejszych rocznikach, ale tego nie wiem i już się nie dowiem.
EDIT: Doczytałem, że sama wersja ghia występowała w wielu rodzajach i faktycznie ze 3 rzeczy mi brakowało, więc może w samochodzie w wersji super full wszystko jest podłączone.

Ostatnio edytowane przez Antenil ; 19-11-2019 o 20:11
Antenil jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:18.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.