Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-04-2022, 18:17   #21
mati3995
ford::average
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 03-11-2018
Model: Focus MK3
Silnik: 1.6 EcoBoost 150KM
Rocznik: 2011
Postów: 132
Domyślnie Odp: Szarpanie podczas ruszania 1,6 Ecoboost

Cytat:
Napisał radkor Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zrobię lekki odkop tematu. Volvo V40 z 1.6 EcoBoost. Dokładnie ten sam problem ze sprzęgłem co autor wątku. Przebieg (pewny) 123kkm. Po przeczytaniu wątku na razie olewam temat. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po wymianie kompletu sprzęgła objaw u mnie praktycznie całkowicie zniknął. Prawdopodobnie przez słaby docisk sprzęgła lub coś innego u mnie był ten problem.

mati3995 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2022, 18:58   #22
radkor
ford::professional
 
Avatar radkor
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 23-01-2011
Skąd: Warszawa
Model: VOLVO V40
Silnik: 1.6EB
Rocznik: 2013
Postów: 1,144
Domyślnie Odp: Szarpanie podczas ruszania 1,6 Ecoboost

Czy wymieniałeś bo sprzęgło się już zużyło, np. ślizgało, czy też była jakaś awaria? Ile zapłaciłeś za całość jeśli można zapytać?
radkor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2022, 12:36   #23
mati3995
ford::average
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 03-11-2018
Model: Focus MK3
Silnik: 1.6 EcoBoost 150KM
Rocznik: 2011
Postów: 132
Domyślnie Odp: Szarpanie podczas ruszania 1,6 Ecoboost

Cytat:
Napisał radkor Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy wymieniałeś bo sprzęgło się już zużyło, np. ślizgało, czy też była jakaś awaria? Ile zapłaciłeś za całość jeśli można zapytać?
Ogólnie powodem było już właśnie ślizganie gdzie najbardziej czułem na 5 i 6 biegu (samochód czuć było że na tych biegach niechętnie przyspieszał), wskazane przez Ciebie również szarpanie sprzęgła podczas ruszania, również dużo czytałem że padają dość szybko dociski i to może też już oddziaływało :/

Jedyne czego dotąd nie zrobiłem po wymianie na nowe to akcji serwisowej na sprzęgło bo nie jestem przekonany co do niej. Wolałem wymienić po prostu w swoim zakresie sprzęgło na nowe.

Co do kosztów ja wymieniałem w ASO. Zostały u mnie wymienione: komplet sprzęgła wraz z dwumasą, pompa sprzęgła, poduszka silnika, oraz poduszka skrzyni biegów - wszystko na raz i cena jaka wyszła to coś koło 5800 zł.

Moja odczucia po wymianie tego wszystkiego jak wsiadłem i odpaliłem - jakbym wsiadł do nowego samochodu, praktycznie zero wibracji na kierownicy i innych rzeczach, leciutko działający pedał sprzęgła i zdecydowanie zyskał na dynamice zwłaszcza na 5 i 6 biegu i brak właśnie tego szarpania przy ruszaniu jak dotąd.

Cena duża ale polecam bo naprawdę warto.

Tylko że w moim przypadku samochód to Ford Focus Mk3 z 2011 właśnie z 1.6 EB ale u Ciebie koszty myślę raczej podobne.

Ostatnio edytowane przez mati3995 ; 17-04-2022 o 12:40
mati3995 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2022, 12:39   #24
radkor
ford::professional
 
Avatar radkor
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 23-01-2011
Skąd: Warszawa
Model: VOLVO V40
Silnik: 1.6EB
Rocznik: 2013
Postów: 1,144
Domyślnie Odp: Szarpanie podczas ruszania 1,6 Ecoboost

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeśli możesz to napisz mi proszę jeszcze czy miałeś przed wymianą sprzęgła wibracje odczuwalne na karoserii przy ok 2000-2200 rpm. Nieważne czy na luzie, na postoju, czy przy zarzuconym biegu. Pozdrawiam
radkor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2022, 12:59   #25
mati3995
ford::average
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 03-11-2018
Model: Focus MK3
Silnik: 1.6 EcoBoost 150KM
Rocznik: 2011
Postów: 132
Domyślnie Odp: Szarpanie podczas ruszania 1,6 Ecoboost

Cytat:
Napisał radkor Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bardzo dziękuję za odpowiedź. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeśli możesz to napisz mi proszę jeszcze czy miałeś przed wymianą sprzęgła wibracje odczuwalne na karoserii przy ok 2000-2200 rpm. Nieważne czy na luzie, na postoju, czy przy zarzuconym biegu. Pozdrawiam
Tak mam wrażenie że coś takiego też miałem ale nie jestem pewny. Wydaje mi się że za to odpowiada przede wszystkim ta poduszka od silnika. Bo praktycznie wszystkie wibracje ustały zwłaszcza te na postoju. Najgorzej było zimą gdy na zewnątrz temp. była na minusie wtedy w środku po odpaleniu całą deska rozdzielcza i kierownica wpadały w okropne wibracje. Po wymianie wraz z tymi poduszkami jak ręką odjął nawet gdy jest zimno wibracje są minimalne Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ogólnie w tych Focusach z 1.6 EB poduszki silnika padają bardzo szybko najlepiej trzymać nie dłużej niż przebieg na niej 70 tysięcy, ja miałem przy wymianie przebieg 110 tysięcy i były straszne odczucia (wibracje) mimo że nie miała wycieków.

Miałem potem jeszcze trochę wibracje potem przy jeździe od około 90 km/h i więcej ale okazało się że prawdopodobnie miałem źle wyważone koła na letnich oponach bo po założeniu zimowych praktycznie też mi to ustało Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump: Ogólnie tak jak mówię u mnie były takie odczucia po wymianie wszystkiego jakbym wsiadł do innego takiego samego ale nowego Focusa i wróciłem do domu z bananem na twarzy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez mati3995 ; 17-04-2022 o 13:03
mati3995 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2022, 13:03   #26
radkor
ford::professional
 
Avatar radkor
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 23-01-2011
Skąd: Warszawa
Model: VOLVO V40
Silnik: 1.6EB
Rocznik: 2013
Postów: 1,144
Domyślnie Odp: Szarpanie podczas ruszania 1,6 Ecoboost

Raz jeszcze dziękuję za odpowiedzi. Mam już pełny obraz sytuacji. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Póki co zaczynam odkładanie do skarpety na wymianę sprzęgła a do tego czasu (i czasu kiedy zacznie się ślizgać) muszę być czujny jak ważka przy ruszaniu.
radkor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2022, 13:06   #27
mati3995
ford::average
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 03-11-2018
Model: Focus MK3
Silnik: 1.6 EcoBoost 150KM
Rocznik: 2011
Postów: 132
Domyślnie Odp: Szarpanie podczas ruszania 1,6 Ecoboost

Cytat:
Napisał radkor Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Raz jeszcze dziękuję za odpowiedzi. Mam już pełny obraz sytuacji. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Póki co zaczynam odkładanie do skarpety na wymianę sprzęgła a do tego czasu (i czasu kiedy zacznie się ślizgać) muszę być czujny jak ważka przy ruszaniu.
Cieszę się że pomogłem i mam nadzieję że u Ciebie też wszystko ustanie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. W moim przypadku też było odkładanie do skarpety masakra Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jeśli można wiedzieć u Ciebie jaki przebieg??
mati3995 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2022, 13:07   #28
radkor
ford::professional
 
Avatar radkor
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 23-01-2011
Skąd: Warszawa
Model: VOLVO V40
Silnik: 1.6EB
Rocznik: 2013
Postów: 1,144
Domyślnie Odp: Szarpanie podczas ruszania 1,6 Ecoboost

123 tys.km.
radkor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2022, 13:11   #29
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,367
Domyślnie Odp: Szarpanie podczas ruszania 1,6 Ecoboost

Poduszka silnika.
Wymiana trwa około półtorej godziny wolnym tempem.
Mając podnosnik i kawałek drewna można spokojnie zrobić to na podjeździe pod domem.
Wibracje na postoju przy odpalonym silniku ustają.
Dziesiątki mechaników jak spytasz czy to może być poduszka, sprawdzą od góry, nacisną palcem i powiedzą że nie ma wycieków i poduszka wygląda ok a wystarczy wymienić.
Sam kupowałem w Autodocu
I jak wyżej, polecam wymianę zapewne przy pierwszych 70-80 tysiącach kilometrów przebiegu.
Drugiej wymiany jeszcze nie robiłem (mam najechane 160 tysięcy)

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Powyżej poduszka dla 1.6 EcoBoost
Do diesla są o wiele tańsze.

Wpis u mnie w temacie jak wymieniałem i trochę zdjęć

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Jeśli chodzi o sprzęgło.
U mnie koszt za sprzęgło, dwumasę, wysprzęglik, uszczelniacz półosi zamknął się w £901 (4559 zł).

Cytat:
Napisał edmun Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sprzęgło łapie od samego dołu co też jest dla mnie nowością (przyzwyczaiłem się, że pedał muszę puścić prawie do połowy żeby auto zaczęło ruszać).
Zniknęły kompletnie kangurki w korku jak ruszam na pierwszym biegu i jak było rozgrzane sprzęgło to zaczynało się szarpanie (swojego czasu na forum był wątek gdzie wiele osób potwierdzilo że ma tak samo)
To miałem wymieniane przy przebiegu 124 313 km.

Również niejednokrotnie na forum było wskazywane, że oryginalne sprzęgło (a przede wszystkim docisk) w Focusie MK3 z 1.6 EcoBoost właśnie mniej więcej tyle wytrzymuje.

Ostatnio edytowane przez edmun ; 17-04-2022 o 13:13
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2022, 13:16   #30
radkor
ford::professional
 
Avatar radkor
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 23-01-2011
Skąd: Warszawa
Model: VOLVO V40
Silnik: 1.6EB
Rocznik: 2013
Postów: 1,144
Domyślnie Odp: Szarpanie podczas ruszania 1,6 Ecoboost

U mnie wibracje występują tylko i wyłącznie w zakresie 2000-2200 obrotów. Niezależnie czy na luzie na postoju gdy wcisnę gaz czy podczas jazdy na luzie czy podczas jazdy na wrzuconym biegu. Zawsze w okolicach 2000-2200RPM odczuwalne są wibracje. Stąd też zastanawiam się czy to nie będzie związane właśnie z dociskiem, który z jakiegoś powodu stracił wyważenie.
radkor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:20.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.