Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-07-2023, 08:47   #1
olamondeomk5
ford::amateur
 
Imię: Aleksandra
Zarejestrowany: 02-07-2023
Model: Mondeo
Silnik: 1.5 ecoboost
Rocznik: 2019
Postów: 3
Domyślnie Utrata mocy, check engine, niskiego dopływu ciśnienia do turbosprężarki

Cześć

Mam problem z moim Mondeo ST 1.5 ecoboost 160KM i liczę, że ktoś mnie wreszcie uratuje. Samochód kupiony w salonie, serwisowany w ASO. W maju skusiłam się na wymianę oleju i filtrów poza ASO. Może to przypadek, ale od tego czasu samochód nie ma mocy.

Auto ledwo jedzie, wywala mi check engine. Ma problem z wskoczeniem na obroty 3-4K. Pedał do podłogi, wskakują obroty 5-6k, ale samochód ledwo przyspiesza i mam wrażenie, ze się zajeżdża. Komputer pokazuje błąd niskiego dopływu ciśnienia do turbosprężarki - nie pamietam dokładnie treści błędu. Serwis zdiagnozował usterkę pompy vacum. Pompa wymieniona, koszt 2800zl, problem pozostał. No i rozkładają ręce, a auto nadal ledwo jedzie.

olamondeomk5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-07-2023, 09:05   #2
HUGOBERG
ford::average
 
Imię: .
Zarejestrowany: 13-11-2021
Skąd: Śląsk
Model: mondeo mk5
Silnik: 1.5 ecoboost
Rocznik: 2018
Postów: 145
Domyślnie Odp: Utrata mocy, check engine, problemy z obrotami

Sprawdź szklankę pod pompa paliwa i sprawdź ile oleju masz w dolocie. Dwa tematy są na forum o tym ze zdjęciami więc znajdź i sam sprawdź. Poziom oleju na bagnecie sprawdź również.
HUGOBERG jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-07-2023, 22:27   #3
olamondeomk5
ford::amateur
 
Imię: Aleksandra
Zarejestrowany: 02-07-2023
Model: Mondeo
Silnik: 1.5 ecoboost
Rocznik: 2019
Postów: 3
Domyślnie Odp: Utrata mocy, check engine, problemy z obrotami

Cytat:
Napisał HUGOBERG Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sprawdź szklankę pod pompa paliwa i sprawdź ile oleju masz w dolocie. Dwa tematy są na forum o tym ze zdjęciami więc znajdź i sam sprawdź. Poziom oleju na bagnecie sprawdź również.

Poziom oleju na bagnecie sprawdziłam i był ok. Reszta o której piszesz to już czarna magia dla mnie jako kobiety, podpowiem ojcu, bo z nim kombinujemy co to może być 🫣
olamondeomk5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
obroty silnika , pompa vacum , spadek mocy , utrata mocy



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:58.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.