Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-06-2014, 08:16   #21
Aaronik25
ford::average
 
Imię: Arek
Zarejestrowany: 12-10-2008
Skąd: Warszawa Wawer
Model: Ford C-Max
Silnik: 1.8 125 KM FF
Rocznik: 2008
Postów: 183
Domyślnie Odp: Podwyższone i falujące obroty - co może być przyczyną?

Cytat:
Napisał Protogenes Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Hej,

Jestem po wymianie tej rurki. Objawy miałem takie jak poprzednicy. Wskazana na zdjeciach rurka miała pękniecie na ~4 cm. Wszystkie objawy związane z obrotami na jałowym ustąpiły :-D

pozdr
Prot
kupowałeś nową (jesli tak, jakie oznaczenia plus cena) czy moze czyms zamieniłeś?


Ostatnio edytowane przez Aaronik25 ; 11-06-2014 o 08:43
Aaronik25 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2014, 15:03   #22
Protogenes
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 08-04-2011
Model: C-MAX FX silver
Silnik: 1.8 benzyna
Rocznik: 2004
Postów: 4
Domyślnie Odp: Podwyższone i falujące obroty - co może być przyczyną?

Cytat:
Napisał Aaronik25 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kupowałeś nową (jesli tak, jakie oznaczenia plus cena) czy moze czyms zamieniłeś?
Niestety tu nie pomogę, bo nie kupowałem rurki. Choć naprawa wydaje się faktycznie prosta, to jednak zleciłem to mechanikowi. Dostęp jest trudny i nie podołałbym demontażowi kolektora, ewentualnie innych elementów.

pozdr
Prot
Protogenes jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-06-2014, 13:51   #23
Rafa-303
ford::amateur
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 22-04-2014
Model: C Max
Silnik: 1,8 benzyna 125 KM
Rocznik: 2008
Postów: 9
Domyślnie Odp: Podwyższone i falujące obroty - co może być przyczyną?

Witam ! Ja dzisiaj zabieram sie za sprawdzenie tej rurki. W serwisie kosztuje 148 zł. Numeru katalogowego raczej nie ma, przynajmniej tak twierdzą w serwisie. Przy schemacie widnieje nr 6758. Jeżeli chodzi o mojego maxa.
Rafa-303 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-06-2014, 10:50   #24
Rafa-303
ford::amateur
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 22-04-2014
Model: C Max
Silnik: 1,8 benzyna 125 KM
Rocznik: 2008
Postów: 9
Domyślnie Odp: Podwyższone i falujące obroty - co może być przyczyną?

Witam ponownie !
Troszke to trwało, ale w końcu sie za to wziołem. Plak niestety nic nie wykazał, pryskanie po rurce nic nie dało, żadnych różnic w obrotach. Natomiast wyczyściłem przepustnice była bardzo zabrudzona. Jeżdzę już kilka dni i jak na razie jest spoko !
Rafa-303 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-06-2014, 11:00   #25
Aaronik25
ford::average
 
Imię: Arek
Zarejestrowany: 12-10-2008
Skąd: Warszawa Wawer
Model: Ford C-Max
Silnik: 1.8 125 KM FF
Rocznik: 2008
Postów: 183
Domyślnie Odp: Podwyższone i falujące obroty - co może być przyczyną?

U mnie rurka jest cała. wiec musze szukac dalej przyczyn falujacych obrotowGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Aaronik25 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-08-2014, 09:45   #26
arendaz
ford::amateur
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 13-08-2014
Skąd: Toruń
Model: Ford Focus
Silnik: 1.8
Rocznik: 1999
Postów: 1
Domyślnie Odp: Podwyższone i falujące obroty - co może być przyczyną?

Witam. Mam także problem z obrotami...
- czasami strasznie falują
- Spadają do 500-400.
Podczas zmiany biegów obroty idą do góry nawet o prawie 1000 obrotów po czym za chwilę spadają na właściwe miejsce. Przy każdej zmianie biegów jak bym wciskał gaz. Zdarzy się także że Auto zgaśnie np. na skrzyżowaniu. Dodatkowo obroty spadają jeszcze bardziej gdy włączam klimatyzację. Jest to strasznie uciążliwe. Nie wiem co może być konkretną przyczyną.
arendaz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2015, 19:08   #27
smietan
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 02-12-2014
Model: C-max
Silnik: 1.8 PB 125km
Rocznik: 2007
Postów: 7
Domyślnie Odp: Podwyższone i falujące obroty - co może być przyczyną?

Witam,

opowiem o moim przypadku : falujące obroty na biegu jałowym od 400 do 2000 i czasem zgasł silnik.

Zacząłem od wymiany świec niestety nie pomogło ale i tak był na nie czas do nowości nie wymieniane a autko z 2007 roku.

Następnego dnia zabrałem sie za demontaż przepustnicy.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przepustnica prawie czysta(przebieg 90 tys) ale i tak wypucowałem, ślniczek krokowy idealnie czysty wieć nic nie ruszałem.

Podczas demontażu zauważyłem że na rurce dolotu powietrza do przepustnicy od strony filtra powietrza jest na garbie dziurka ( oczyściłem podgrzałem i zalepiłęm izolacją samowulkanizującą )

I możliwa ostatnia przyczyna zagęta rurka od slnika do filtra powietrza ( nie znam się ale to jakiś powrót) wyprostowałem rurke poprowadziłem troszkę inaczej żeby sie nie zaginał i zamontowałem.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

wszystko złożyłem i jazda próbna ..... gra i buczy nie wiem która z usterek była przyczyną w każdym razie pomogło dla chętnych moge przesłać fotki.

pozdrawiam
smietan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2016, 18:25   #28
straszak1976
ford::beginner
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 18-08-2013
Model: C-max
Silnik: 1,8 benzyna
Rocznik: 2003
Postów: 42
Domyślnie Odp: Podwyższone i falujące obroty - co może być przyczyną?

Witam ...

Trochę reanimuje temat gdyż dzisiaj zdjąłem kolektor i faktycznie jak było w temacie ... 20mm pęknięta rurka ...
Problem jest taki, że nigdzie nie można tego kupić a nie chciałbym wydawać 200 zł na kawałek gumki w ASO.
Pytanko: Czy lub jak radziliście sobie z tym problemem? Jakoś wulkanizować to? Kleić? Ładować do środka jakąś rurkę mniejsza? Czy pozostają jedynie szroty i szukanie czegoś co może 5 dni albo 5 lat posłużyć?

Podrzućcie proszę jakiś dobry pomysł.

Pozdrawiam.
straszak1976 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2016, 21:19   #29
axel195
ford::beginner
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 27-03-2013
Skąd: Tuchola
Model: c-max
Silnik: 1.8 benzyna
Rocznik: 2003
Postów: 42
Domyślnie Odp: Podwyższone i falujące obroty - co może być przyczyną?

Ja szukałem na szrocie. Znalazłem wężyk podobny kształtem. Najważniejsze żeby był od odmy albo wspomagania, bo od układu chłodzenia sie nie nadają.
axel195 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2016, 11:17   #30
Przemo17101970
ford::advanced
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 20-12-2014
Skąd: Gdynia
Model: c-max
Silnik: 1,8 benzyna/LPG
Rocznik: 2005
Postów: 355
Domyślnie Odp: Podwyższone i falujące obroty - co może być przyczyną?

Witam.Problem z moim samochodem polega na tym,że objawy falujących obrotów dzieją się tylko przy zimnym silniku. Kiedy odpalam samochód rano obroty wskakują na ponad 1000 obrotów i tak sie trzymają. Niestety gdy zaczynam jechać samochodem i muszę się zatrzymać np przy czerwonym świetle wciskając hamulec i sprzęgło obroty spadają do tego stopnia,że silnik potrafi zgasnąć, a gdy uda się,że nie zgaśnie to obroty nagle wzrastają do ponad 1000 i znowu spadają.Przy gorącym silniku w takiej samej sytuacji wciskając sprzęgło obroty spadają do 1000 a gdy samochód już się zatrzyma to spadają do gdzieś 800 czyli wszystko się stabilizuje. Dodam,ze przepustnica czyszczona i komputer zresetowany co do obrotów
Przemo17101970 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
1.8pb , obroty silnika



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:40.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.