Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Life > Hyde-Park
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-12-2013, 21:01   #81
Szeryf455
ford::professional
 
Zarejestrowany: 14-03-2010
Skąd: Chrzanów
Model: transit
Silnik: 2,5 D
Rocznik: 1996 max
Postów: 1,035
Domyślnie Odp: Co nas spotkało na trasie czyli nasze nagrania z CAR DVR

Cytat:
Napisał GOLDEN!!! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie zapominajmy jednak, że na drodze są także kierowcy którzy nie zdają sobie sprawy, że zrobili coś źle. Według mnie na takich trąbienie podziała.
Kolego, przeczytaj ostatnie zdanie post nr.78.
Czy aby nie o to samo nam chodzi? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Szeryf455 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-12-2013, 21:24   #82
Andrzej
Prawie Moderator...
 
Avatar Andrzej
 
Zarejestrowany: 07-04-2008
Skąd: Białystok
Model: Tipo SW
Silnik: 1.4 T-JET
Rocznik: 2017
Postów: 534
Domyślnie Odp: Co nas spotkało na trasie czyli nasze nagrania z CAR DVR

filmiki zamieszczone w tym wątku pokazują trąbienie do przesady, trąbienie zwykłe (takie krótkie pip) jak i brak trąbienia... widać też tego efekty lub ich brak...

co jak co, ale takie przytrzymanie klaksonu potrafi rozładować trochę emocji (ulżyć sobie) zwłaszcza jak obtrąbiony sobie na to zasłużył... jedni to pochwalają inni nie, a użycie klaksonu zależy od tego, na jakiej wodzy trzyma się nerwy w danej chwili... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Bądź NIEBIESKI - wstąp do Klubu
Andrzej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-12-2013, 23:09   #83
GOLDEN!!!
ford::average
 
Avatar GOLDEN!!!
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 25-05-2013
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Model: Mondeo MK4 Kombi
Silnik: 2,5T
Rocznik: 2007
Postów: 140
Domyślnie

Cytat:
Napisał Szeryf455 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolego, przeczytaj ostatnie zdanie post nr.78.
Czy aby nie o to samo nam chodzi? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Prawie o to samo. Bo napisałeś:
Cytat:
Napisał Szeryf455 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A trąb sobie, ile wlezie, tylko co to da?
Jeżeli ktoś świadomie i z premedytacją wykonuje niebezpieczny manewr, to chcesz go czegoś nauczyć trąbieniem?
Tak, wiem to nie ostatnie zdanie ;-)

Nie wiem jak Ty, ale ja nie jestem jasnowidzem i nie wiem czy ktoś zrobił coś świadomie i z premedytacją, czy się np. zagalił, zagadał. Poza tym, nawet trąbienie sygnalizacyjne może zostać źle odebrane, gdy za kierownicą siedzi burak.

Ja jestem za trąbieniem, nawet jak to mnie się należy.
Takie jest moje zdanie.

Pozdrawiam

Wysłane z mojego Galaxy Nexus przy użyciu Tapatalka

Ostatnio edytowane przez GOLDEN!!! ; 24-12-2013 o 23:12
GOLDEN!!! jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-12-2013, 07:56   #84
zombie6
ford::professional
 
Zarejestrowany: 12-02-2013
Model: Focus III
Silnik: 1.6 Ecoboost 182 KM
Rocznik: 2012
Postów: 1,110
Domyślnie Odp: Co nas spotkało na trasie czyli nasze nagrania z CAR DVR

Trąbienie na ogół wywołuje agresję, otrąbiony przeciągle z reguły nie przeprasza, a niewykluczone że zrobiłby to, a nawet szykuje się do odwetu, za to brak trąbienia, wyrozumiałość, dystans i spokój oraz opanowanie zdecydowanie bardziej polecam - będzie o wiele bezpieczniej i przyjemniej. Wesołych Świąt Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump:
Cytat:
Napisał Szeryf455 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mnie taka postawa bardziej dyscyplinuje, niż "bat" w postaci trąbienia, śmiesznych gestów, czy słownych epitetów. Kultura rodzi kulturę, agresja agresję. Genialne w swojej prostocie, a jakie skuteczne Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Szkoda, że większość rodaków każdy dzień ma zły, szczególnie za kierownicą.
W 100 % podpisuję się pod tym Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez zombie6 ; 25-12-2013 o 11:10
zombie6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-12-2013, 11:06   #85
herflik
ford::advanced
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 28-08-2006
Skąd: Tarnów ok.
Model: Mondeo
Silnik: 2,0 Tddi 115 KM - 150 KM HEKO !!
Rocznik: 2002
Postów: 218
Domyślnie Odp: Co nas spotkało na trasie czyli nasze nagrania z CAR DVR

staram się nie trąbić, ale czasem się nie da nerwy puszczają. Zdrowych i Wesołych Świąt życzę
__________________
herflik
Moje Mondeo - http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=194728
herflik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-12-2013, 12:37   #86
AnnaK
Zablokowany
 
Imię: Anna
Zarejestrowany: 04-06-2013
Skąd: Warszawa
Model: Ford Ka hatchback
Silnik: 1,3 44,00 kW
Rocznik: 1996
Postów: 13
Domyślnie Odp: Co nas spotkało na trasie czyli nasze nagrania z CAR DVR

Cytat:
Napisał zombie6 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
brak trąbienia, wyrozumiałość, dystans i spokój oraz opanowanie zdecydowanie bardziej polecam - będzie o wiele bezpieczniej i przyjemniej
otóż to, Wesołych Świąt:-))!
AnnaK jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-12-2013, 12:46   #87
Szeryf455
ford::professional
 
Zarejestrowany: 14-03-2010
Skąd: Chrzanów
Model: transit
Silnik: 2,5 D
Rocznik: 1996 max
Postów: 1,035
Domyślnie Odp: Co nas spotkało na trasie czyli nasze nagrania z CAR DVR

Cytat:
Napisał GOLDEN!!! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja jestem za trąbieniem, nawet jak to mnie się należy.
Takie jest moje zdanie.
A może nie każdy o tym wie:[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Jak słusznie zauważył zombie6 "trąbienie wywołuje agresję", przynajmniej u mnie.

Kiedyś rozmawiałem z sąsiadem na chodniku przed blokiem, podjechał jakiś delikwent, zatrzymał się obok nas, i zaczął trąbić. Popatrzyliśmy na niego obaj, bo myśleliśmy, że na nas, ale gość patrzył gdzieś na okna na wysokości drugiego piętra. zajście trwało dobre 10 minut. Nie wytrzymałem i zapytałem, kiedy przestanie trąbić, a ten do mnie "a co, przeszkadza ci?" Ręce opadają...
Szeryf455 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-12-2013, 11:30   #88
Stasiu47
ford::advanced
 
Avatar Stasiu47
 
Zarejestrowany: 08-10-2007
Skąd: FZA
Model: C-max Titanium
Silnik: 1,6 150 KM
Rocznik: 2012
Postów: 339
Domyślnie Odp: Co nas spotkało na trasie czyli nasze nagrania z CAR DVR

Zaskakuje mnie ciągle szybkość reakcji "trąbiących". W****... jest to, że np. tam gdzie wystarczy się trochę usunąć, żeby ułatwić jadącemu z naprzeciwka np. ominięcie kołek użyje klaksonu, a nie zjedzie. Sam używam klaksonu b. rzadko, nie trąbie nawet wówczas gdy ktoś się zagapi i idzie mi przed maską - poczekam, przejdzie. Gdy już muszę użyć sygnału, najczęściej wtedy gdy zawalidroga nie reaguje na sygnały świetlne, to najpierw muszę pomyśleć jak to się robi. Nie mam odruchu automatycznego: zdarzenie-klakson. Czy warto trąbić? Może nie zawsze, ale myślę, że kolejne obtrąbienie powinno delikwentowi dać coś do myślenia, chociaż wielkich efektów nie ma co się spodziewać. Kołek kołkiem zostanie. Podobnie mruganie na tych co świecą panu Bogu w okno - może po kolejnym mrugnięciu powiedzą koledze, że durnie na niego mrugają, a ten mu wytłumaczy dlaczego.

Jeśli chodzi o kamerkę. Miałem Media-tech, teraz mam Mio Vue 388 z filtrem polaryzacyjnym, dokupionym osobno. Mam podgrzewaną szybę i to przeszkadza w filmowaniu. Dla zainteresowanych kamerą i filtrem podaję linki do mojego filmiku o skuteczności filtra.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Stasiu47 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-12-2013, 18:13   #89
mad
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-05-2007
Model: Passat
Silnik: Delta Machine
Rocznik: 25.07.2013.
Postów: 184
Domyślnie Odp: Co nas spotkało na trasie czyli nasze nagrania z CAR DVR

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez mad ; 09-03-2014 o 15:28
mad jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-12-2013, 19:39   #90
Andrzej
Prawie Moderator...
 
Avatar Andrzej
 
Zarejestrowany: 07-04-2008
Skąd: Białystok
Model: Tipo SW
Silnik: 1.4 T-JET
Rocznik: 2017
Postów: 534
Domyślnie Odp: Co nas spotkało na trasie czyli nasze nagrania z CAR DVR

Cytat:
Napisał Stasiu47 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
np. tam gdzie wystarczy się trochę usunąć, żeby ułatwić jadącemu z naprzeciwka np. ominięcie kołek użyje klaksonu, a nie zjedzie
wrzucę niedługo filmiki jak taki (i to nie jeden) omijający pojazdy, którego to mówisz przepuścić ustępując mu miejsca ze swojego pasa pcha się nie swoim pasem oczekując takiej postawy jak Twoja zamiast poczekać aż przeciwny pas się zwolni...

Wyobraź sobie, że tak jak piszesz ktoś omija pojazd, zamiast najpierw przepuścić Ciebie, Ty mu jeszcze zjeżdżasz... Ten ktoś cały czas trafia na "miłych i uprzejmych" Tobie podobnych, aż w końcu trafia na kogoś, kto nie zjeżdża, bo nie musi - jest na swoim pasie i ma pierwszeństwo, w efekcie czego ten przyzwyczajony między innymi przez Ciebie w wyniku wymuszenia pierwszeństwa przejazdu powoduje czołowe zderzenie (już nie będę pisało ofiarach śmiertelnych. Nie lepiej nie przyzwyczajać i nie ułatwiać innym naginania przepisów? Nie lepiej na takich trąbić? Bierność (tak widzę Twoją postawę) może przyczynić się kiedyś do tragedii... Więc skończ wyzywanie od kołków innych, którzy postrzegają świat inaczej niż Ty i też mają rację! Rób jak uważasz i krytykuj innych konstruktywnie, ale z opanowaniem... Przede wszystkim Ci co trąbią (mimo przytoczonego martwego przepisu o zakazie trąbienia) mają do tego prawo. Komunikacja z innymi kierowcami (takie trąbienie) jest lepsza od jej braku... Bierność i pasywność jest niekiedy niewskazana... Tu mógłbym zrobić Ci też wywód o tym, że błyskanie długimi oślepia i co się z tym wiąże...

Miliony kierowców na polskich drogach i tyleż samo poglądów na to co się na nich dzieje...
__________________
Bądź NIEBIESKI - wstąp do Klubu

Ostatnio edytowane przez Andrzej ; 16-02-2015 o 17:19
Andrzej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
droga , dvr , nagrania , rejestrator , trasa



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:35.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.