Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > LPG

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-11-2017, 10:18   #1
kaziukas
ford::average
 
Imię: Angeloss
Zarejestrowany: 27-11-2016
Skąd: Małopolska
Model: Ford Focus
Silnik: 1,6 16 V
Rocznik: 2004
Postów: 83
Domyślnie jaki lpg do FF

Witam,szukam porady w zakresie zamontowania dobrej instalacji lpg do Ford Focusa 1,6 z 2004r i przebiegu 190000,jego zaletach i wadach-sedan


Ostatnio edytowane przez wojtekn ; 17-11-2017 o 08:05
kaziukas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2017, 11:40   #2
dabi1990
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-03-2016
Skąd: Piła
Model: Ford Focus mk2 fl
Silnik: 1.6 115 KM
Rocznik: 2008
Postów: 83
Domyślnie Odp: jaki lpg do FF

osobiście obawiałbym się założenia instalacji do auta 13-14 letniego, znam z życia dużo przypadków w których przy zamontowaniu lpg do auta w którym wszystko było sprawne, zaczęło się sypać dużo rzeczy... sondy lambda, świece, przewody, katalizator, remont silnika - zawory itp, wpadanie zapłonu, a na benzynie wszystko ładne śmigało, chyba że znasz auto od podszewki... Sam chciałem zamontować lpg lecz po poważnej rozmowie z zaprzyjaźnionym gazownikiem zrezygnowałem.
dabi1990 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2017, 11:59   #3
kozunio12
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-12-2012
Model: Ford Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCi 90KM
Rocznik: 2005
Postów: 124
Domyślnie Odp: jaki lpg do FF

1. Kontrola luzu zaworowego przed montażem oraz silnika ogólnie
2. Weryfikacja stanu układu WN
3. Weryfikacja sond lambda (przed i za katalizatorem)
4. Znalezienie gazownika, który wie, co to demontaż kolektora i strojenie w trasie

Po spełnieniu powyższych nie bałbym się LPG w Focusie. Regularne przeglądy i wymiana podzespołów na czas i posłuży tak długo, jak na benzynie
kozunio12 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2017, 12:03   #4
Dreambox
ford::average
 
Avatar Dreambox
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 08-08-2012
Skąd: Warszawa
Model: Focus mk1
Silnik: 1.8 16V
Rocznik: 2003
Postów: 136
Domyślnie Odp: jaki lpg do FF

Nie kojarzę czy w 1.6 też tak jest ale w 1.8/2.0 to konieczne jest sprawdzenie luzów zaworowych i późniejsza ich kontrola.
Kiedyś sam planowałem do swojego i pamiętam że oparty był na stag 4 plus.
Jednak zrezygnowałem mimo że jestem drugim właścicielem a pierwszego znam i nie szczędził na naprawy to jednak auto ma już swoje lata i problemy wieku starczego go dotykają. Nie jest tak że ciągle stoi zepsuty ale jakieś pierdoły co jakiś czas trzeba wymienić i nie mam na myśli nic z zawieszenia.
Dołożenie mu jeszcze gazu raczej na dobre nie wyjdzie, oczywiście każdy gazownik zachęci Ciebie do instalacji ale mechanik już nie.
Sam musisz policzyć też koszty. Instalka z 2300 minimum dodaj do tego ile robisz km rocznie oraz jak długo zamierzasz posiadać ten pojazd.
Dreambox jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2017, 12:08   #5
TomQ62
ford::advanced
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 06-01-2014
Model: Focus mk1
Silnik: 1.8
Rocznik: 1999
Postów: 415
Domyślnie Odp: jaki lpg do FF

Przez ostatnich kilkanaście lat zagazowałem kilkadziesiąt różnych "żarciowozów". Najpierw były instalacje Lovato, BRC, Landi itp. Od momentu gdy założyłem polskiego Staga już nigdy nie było innej. To po prostu bardzo dobrze działa, jest tania w zakupie i eksploatacji. Mając interfejs (kilkadziesiąt złotych) samodzielnie możesz zrobić wszystko, a możliwości konfiguracyjne są ogromne.
Obecnie do samochodzików typu Fiesta, Focus, Polo, Clio etc. zakładam stagowskie kity. Do poważniejszych elektronikę Staga, reduktory KME (R2, Gold GT, Gold...), a wtryski są dobierane indywidualnie do silnika.
Gdybym miał dla siebie, prywatnie gazować Focusa 1,6, to kupiłbym zestaw Stag Qbox Basic i reduktor KME Silver. Ewentualnie zamiast stagowskich wtryskiwaczy zastosowałbym Baracudy, Hany etc. Kitowe wtryskiwacze są w miarę OK, tylko reduktory są zdecydowanie do wymiany. Szczególnie R01 trzeba unikać, bo nie ma do niego zestawów naprawczych, a cena serwisu u producenta jest zbliżona do ceny nowego. Do tego z wydajnością nie jest najlepiej. Silvery od KME mają u mnie przebiegi dobiegające do 250-300 kkm i żadnych problemów. Trzymają ciśnienie nawet pod dużym obciążeniem, a zestawy naprawcze są ogólnie dostępne i kosztują kilkadziesiąt złotych.

Oczywiście przed montażem należy dokładnie sprawdzić kompresję silnika, luzy zaworowe etc.

Ostatnio edytowane przez TomQ62 ; 06-11-2017 o 12:10
TomQ62 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2017, 14:01   #6
Kon_Trojanski
ford::beginner
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 19-09-2017
Skąd: Łódź
Model: Focus Mk2FL
Silnik: 2.0 DuraTec aut.
Rocznik: 2008
Postów: 27
Domyślnie Odp: jaki lpg do FF

A ja powiem tak. Nie pytaj o polecaną instalację bo to nie ma sensu, skoro nieodopwiedni fachowiec i tak może to spier....
Podjedź do kilku warsztatów, wypytaj, sprawdź podejście do klienta i tematu, poczytaj opinie i zakładaj, nie patrz na koszta.
Przede wszystkim dobry gazownik nie założy lubryfikacji i wytłumaczy Ci dlaczego jest zbędna.
I nie ma czegoś takiego jak silnik z głowicą nieodpowiednią do LPG. Każda, źle wystrojona zniszczy głowicę.
Ja zakładałem miesiąc temu do kolejnego auta. Dołożyłem w Łodzi ponad 900zł do średniej proponowanej mi ceny instalacji ale... zrobili luzy, sprawdzili silnik, dobrze dobrali komponenty (nie gotowe zestawy), wystroili w każdym możliwym scenariuszu (korek, miasto, trasa itp), do tego hamownia, porządne zabezpieczenie też tej instalacji jak np. wiercą dziury i przede wszystkim trwało to dwa bite dni, a nie pół dnia.
Kon_Trojanski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2017, 14:57   #7
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 23-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Re: jaki lpg do FF

bo jak chce się dobrze, trzeba zapłacić
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2017, 17:39   #8
kaziukas
ford::average
 
Imię: Angeloss
Zarejestrowany: 27-11-2016
Skąd: Małopolska
Model: Ford Focus
Silnik: 1,6 16 V
Rocznik: 2004
Postów: 83
Domyślnie Odp: jaki lpg do FF

Cytat:
Napisał dabi1990 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
osobiście obawiałbym się założenia instalacji do auta 13-14 letniego, znam z życia dużo przypadków w których przy zamontowaniu lpg do auta w którym wszystko było sprawne, zaczęło się sypać dużo rzeczy... sondy lambda, świece, przewody, katalizator, remont silnika - zawory itp, wpadanie zapłonu, a na benzynie wszystko ładne śmigało, chyba że znasz auto od podszewki... Sam chciałem zamontować lpg lecz po poważnej rozmowie z zaprzyjaźnionym gazownikiem zrezygnowałem.
dzięki za wszystkie informację,w Polonezie ATU + GSI [2000r.] mam założony system Romano drugiej generacji i program do regulacji ,przejechane 180000 km i zero problemu z silnikiem ,kompresja książkowa,,olej od wymiany do wymiany, dolewek może niecałe 50mml.gaz założony był przy 40 tyś.km,spalanie w trasie do 9l. w mieście tyle ile musi stać w korkach -ok,11l.sam sobie ustawiam i diagnozuję.
Ten system założyłbym bez problemu w f.f.,ale jak spytam gaziarzy to mają szeroki "uśmiech"Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.mam zatem jeszcze co do myślenia, POZDRAWIAMGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

DODAM ,ZE WYMIENIŁEM BUTLĘ I REDUKTOR

Ostatnio edytowane przez kaziukas ; 06-11-2017 o 17:45 Powód: uzupełnienie treści
kaziukas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2017, 19:13   #9
dlugi91
ford::advanced
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-01-2017
Skąd: Pniewy
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.5t + LPG
Rocznik: 2007
Postów: 222
Domyślnie Odp: jaki lpg do FF

Cytat:
Napisał dabi1990 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
osobiście obawiałbym się założenia instalacji do auta 13-14 letniego, znam z życia dużo przypadków w których przy zamontowaniu lpg do auta w którym wszystko było sprawne, zaczęło się sypać dużo rzeczy... sondy lambda, świece, przewody, katalizator, remont silnika - zawory itp, wpadanie zapłonu, a na benzynie wszystko ładne śmigało, chyba że znasz auto od podszewki... Sam chciałem zamontować lpg lecz po poważnej rozmowie z zaprzyjaźnionym gazownikiem zrezygnowałem.
Wiek auta nie jest ważny tylko jego stan techniczny. Do poprzedniego samochodu Citroen C5 instalację LPG Staga montowalem jak miał 13 lat, osobiście zrobiłem nim 25k km i zero problemów z tytułu instalacji, teraz auto użytkuje ojciec i również nie ma z nim problemów. Teraz w moim Mondeo też mam instalację Stag i jak narazie zero problemów.

Dodatkowo 2 kumpli w swoich Volvach mają zrobione ponad 50k km i wszystko śmiga tak ja należy. Wszystkie te auta robione w jednym zakładzie Staga.

Dlatego moim zdaniem najważniejszy jest stan silnika i ogarnięty instalator.

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
dlugi91 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:01.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.