Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-09-2019, 17:01   #11
adam612
ford::average
 
Avatar adam612
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 24-07-2011
Skąd: Prudnik - OPR
Model: Focus MK3 Tytanium Kombi
Silnik: 1L (998ccm) - 125KM ecoboost
Rocznik: 2012 - Czekolada (Lunar Sky)
Postów: 107
Domyślnie Odp: Prośba o pomoc przed zakupem C-MAXA z 2012 r.

Też trzymam kciuki zwłaszcza ze też szukam C Maxa tylko w benzynie.
Jak masz auto na caly dzień to przeswitlaj co się da.
Daj znac jak poszło.


A nawiązując do tematu uczciwości, dlatego taki temat/pomysł założyłem aby tych dobrych polecać.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
(PS sory ze sie podpinam)

Pozdrawiam

__________________
"Kura znosząc jaja gdacze wniebogłosy. Kaczka siedzi cicho. I cały świat je jaja kurze." - Henry Ford
adam612 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2019, 09:51   #12
khml
ford::beginner
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 11-09-2019
Skąd: Lublin
Model: C-MAX
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2012
Postów: 25
Domyślnie Odp: Prośba o pomoc przed zakupem C-MAXA z 2012 r.

Ja również nie miałem ograniczeń tylko do diesla - szukałem tylko dobrego, zadbanego egzemplarza C-Maxa z 2012/2013 r. zgodnie z posiadanym budżetem. Gdyby to była benzyna też bym się zdecydował. W serwisie powiedzieli, że dokładne sprawdzenie samochodu będzie trwało około 2,5 godziny - koszt 240zł.
Mam nadzieję, że wszystko będzie w porządku tym bardziej, że sam sprzedający w czerwcu po przywiezieniu samochodu robił taki przegląd tylko w innym serwisie i nie było żadnych uwag do stanu technicznego.
Najbardziej obawiam się tej automatycznej skrzyni biegów - żeby nie okazała się jakąś skarbonką bez dna. Podczas umawiania wizyty na kontrolę stanu technicznego odpowiedzieli, że prawidłowo użytkowana i odpowiednio serwisowana może bez problemu przejechać ponad 300.000km bez żadnych napraw.

Co do uczciwości - chętnie bym takiego sprzedającego dopisał do tej listy - niestety to osoba prywatna i z tego co zrozumiałem samochody zmienia co około 3/4 lata.
Podczas rozmowy zażartowałem, że za 3 lata może odkupię tego nowszego C-Maxa z 2014 r. i odpowiedź - jeśli będzie się dobrze żonie jeździło to może być problem, ale zaprasza do kontaktu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
khml jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-09-2019, 19:41   #13
khml
ford::beginner
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 11-09-2019
Skąd: Lublin
Model: C-MAX
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2012
Postów: 25
Domyślnie Odp: Prośba o pomoc przed zakupem C-MAXA z 2012 r.

Dziś rano otrzymałem samochód do sprawdzenia. Sprzedający sam zaproponował, abym skorzystał i pojeździł trochę po mieście oraz po obwodnicy, aby przetestować samochód.
Jeździło się bardzo przyjemnie, skrzynia nie szarpie, sprawdzałem też na postoju zmieniając z P na R i D i nic nie czuć niepokojącego.
W zasadzie bez żadnych niespodzianek ale z drobną uwagą - wjeżdżając na bruk lub tzw. "tarkę" słychać i czuć takie delikatne metaliczne stukanie z przodu jakby np. łączniki stabilizatora lub jakby coś było niedokręcone.
Powiedziałem o tym mechanikowi, który stwierdził, że żadnych luzów nie ma. Łączniki, końcówki drążków, sworznie, tuleje - wszystko ok. Samochód został dokładnie mechanicznie sprawdzony wraz z jazdą z mechanikiem. Była tylko jedna uwaga.
Zapocenie (delikatne), bez wycieku na połączeniu silnika ze skrzynią biegów. Mechanik stwierdził, że to olej silnikowy a nie ze skrzyni i to częste zjawisko w tych silnikach związane z uszczelniaczem wału. Umył dokładnie i kazał za 2tyś km przyjechać na kontrolę. Hamulce przód oraz tył są jak nowe. Prawdopodobnie mogły być wymienione przy przebiegu 120.000km
Otrzymałem informację, żeby kpl rozrząd wymienić przy max. 180.000km.
Widziałem samochód od spodu i rzeczywiście wygląda jakby samochód miał max 3 lata a nie 7 lat.
Wszystkie spinki, plastiki, osłony etc. na swoim miejscu.

Dwie rzeczy mnie jednak zaniepokoiły.

1. Po podłączeniu komputera zostało stwierdzone, że nie ma żadnych zapisanych błędów przy czym odczyt/zapis dotyczy ostatnich 6100km. Wiem, że właściciel po sprowadzeniu wymienił akumulator na nowy i ten przebieg, który zrobił od momentu sprowadzenia w zasadzie mógłby odpowiadać tym 6100km
Czy możliwe jest, że przy wymianie akumulatora (nie wiem ile czasu trwała ta wymiana) dane dotyczące ewentualnych zapisanych błędów zostały skasowane i rejestrują się na nowo (oczywiście jeśli wystąpią) podczas użytkowania samochodu z nowym akumulatorem ?
Pomyślałem, że może ktoś celowo przed sprowadzeniem usunął te dane? Ale jeśli by to robił, żeby coś ukryć to przez te 6100km ponownie by się pojawiły. Nie zapytałem o to niestety na miejscu mechanika - dopiero w domu zacząłem się zastanawiać jak to jest.
Czy może ktoś wie jak to wytłumaczyć?

2. Te takie dziwne metaliczne stuki z przodu. Nie wiem jak to wytłumaczyć, ale ja to odbieram najbardziej jako np. luz na listwie maglownicy i jak się wjedzie na bruk lub takie poprzeczne nierówności występuje takie zjawisko jakby był jakiś luz.
Co to może być ?

Samochód już odstawiony pod dom właściciela. Do soboty mam czas, aby podjąć decyzję o ewentualnym zakupie.

Proszę o jakieś wskazówki czy to co mnie zaniepokoiło jest rzeczywiście istotne i powinno mieć wpływ na decyzję u zakupie.
khml jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-09-2019, 22:22   #14
kopson
ford::advanced
 
Avatar kopson
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2015
Skąd: małopolska, śląsk
Model: Focus Mk3, Skoda Karoq
Silnik: 1.6 EB 150>182KM, TSI 150KM
Rocznik: 2014,2022
Postów: 276
Domyślnie Odp: Prośba o pomoc przed zakupem C-MAXA z 2012 r.

Cytat:
Napisał khml Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

1. Po podłączeniu komputera zostało stwierdzone, że nie ma żadnych zapisanych błędów przy czym odczyt/zapis dotyczy ostatnich 6100km. Wiem, że właściciel po sprowadzeniu wymienił akumulator na nowy i ten przebieg, który zrobił od momentu sprowadzenia w zasadzie mógłby odpowiadać tym 6100km
Czy możliwe jest, że przy wymianie akumulatora (nie wiem ile czasu trwała ta wymiana) dane dotyczące ewentualnych zapisanych błędów zostały skasowane i rejestrują się na nowo (oczywiście jeśli wystąpią) podczas użytkowania samochodu z nowym akumulatorem ?
Pomyślałem, że może ktoś celowo przed sprowadzeniem usunął te dane? Ale jeśli by to robił, żeby coś ukryć to przez te 6100km ponownie by się pojawiły. Nie zapytałem o to niestety na miejscu mechanika - dopiero w domu zacząłem się zastanawiać jak to jest.
Czy może ktoś wie jak to wytłumaczyć?
Jakkolwiek było, to ponad 6 tys.km nalotu od skasowania danych wystarczy, żeby komputer, który na bieżąco analizuje wszystkie dane ze sterowników, wyłapał nowe błędy i ewentualnie zapalił kontrolkę check. Jeśli nic nie ma, to znaczy że jest OK.
kopson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-09-2019, 23:37   #15
Hansolo
ford::expert
 
Avatar Hansolo
 
Imię: Radosław
Zarejestrowany: 11-07-2012
Skąd: Lębork
Model: Mondeo MKV AWD, Peżot 308 T9 ON
Silnik: 180 + wirus
Rocznik: 2018
Postów: 2,158
Domyślnie Odp: Prośba o pomoc przed zakupem C-MAXA z 2012 r.

Akumulator był słaby to posypało błędami. Wymienili, błędy skasowali. Tak można to też tłumaczyć w wariancie optymistycznym, a w pesymistycznym to wiadomo co można myśleć.
__________________
Łe tam Panie, Fordy rdzewiejo, sie psujo i nie jado i palo jak smoki
Hansolo jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2019, 09:53   #16
khml
ford::beginner
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 11-09-2019
Skąd: Lublin
Model: C-MAX
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2012
Postów: 25
Domyślnie Odp: Prośba o pomoc przed zakupem C-MAXA z 2012 r.

Z tego co zrozumiałem to przy odłączeniu akumulatora na jakiś czas błędy zapisane mogą się same skasować i nie pozostają w pamięci?
Pytałem sprzedającego z jakiego powodu wymienił akumulator i odpowiedział, że wszystko działało i normalnie odpalał lecz samochód ma 7 lat i akumulator był od nowości więc wymienił
Myślę, że skoro od tamtego czasu nie wystąpiły błędy to może jest wszystko ok.
Panowie a to stukanie metaliczne?
khml jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-09-2019, 06:11   #17
adam612
ford::average
 
Avatar adam612
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 24-07-2011
Skąd: Prudnik - OPR
Model: Focus MK3 Tytanium Kombi
Silnik: 1L (998ccm) - 125KM ecoboost
Rocznik: 2012 - Czekolada (Lunar Sky)
Postów: 107
Domyślnie Odp: Prośba o pomoc przed zakupem C-MAXA z 2012 r.

Całego auta nie przeswietlisz ale podziwiam za wytrwałość.
Opisz dokładniej to stukanie... Mozesz zlokalizowac z ktorej strony ?
Mataliczne czy takie kolatanie stlumione ?
Czy narasta wraz z obrotami czy to staly dźwięk, czy po wcisnieciu sprzegla znika ?

Z gory zaznaczam ze nie odpowiem co to ale moze to innych naprowadzi.
__________________
"Kura znosząc jaja gdacze wniebogłosy. Kaczka siedzi cicho. I cały świat je jaja kurze." - Henry Ford
adam612 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-09-2019, 07:53   #18
danwit2
ford::advanced
 
Imię: danwit2
Zarejestrowany: 01-01-2017
Skąd: Warszawa
Model: Escape / Edge
Silnik: 2.0 Ecoboost / 3.5 V6
Rocznik: 2017 / 2017
Postów: 444
Domyślnie Odp: Prośba o pomoc przed zakupem C-MAXA z 2012 r.

samochód może być i pół roku bez akumulatora a w pamięci pozostają błędy, przebieg itp. Po drugie wiem z własnego doświadczenia, że nawet jak samochód jest po kolizji, wypadku i jest zrobiony przez kupującego dobrze tzn. bez żadnej ściemy, tak jak dla siebie to nawet w ASO po wizycie na oględzinach nic nie zobaczą i stwierdzą że nic nie było robione i to nie tylko w Fordzie. Po trzecie ten samochód może i by kiedyś robiony i nawet obecny właściciel o tym nie wie, ale to tylko gdybanie.
danwit2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-09-2019, 21:24   #19
khml
ford::beginner
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 11-09-2019
Skąd: Lublin
Model: C-MAX
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2012
Postów: 25
Domyślnie Odp: Prośba o pomoc przed zakupem C-MAXA z 2012 r.

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi.
Zdecydowałem się i dziś stałem się posiadaczem C-Maxa o którym pisałem.
Pierwsza 420 km podróż za nami. Żadnych uwag - komfort na oczekiwanym poziomie, spalanie również.
Oby służył jak najdłużej bezawaryjnie.
khml jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:34.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.