Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-09-2017, 18:20   #31
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,034
Domyślnie Odp: SYNC3 - aktualizacja map - ZROBIONE!!!

Cytat:
Napisał leszcz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...Chyba , że znajdzie się sposób aktualizacji przez USB ... puki co jest to BIG CHALANGE ...
Jak się miał znaleźć, to się znalazł!Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

CHALANGE jak challenge... Trzeba było ogarnąć, to się ogarnęło. @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Opis w tym poście ma charakter "demonstratora technologii". Nie był robiony na niczyje zamówienie. Zrobiłem aby udowodnić, ze się da i ja dam radę...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Na potrzeby tej prezentacji przygotowałem Sync3 w wersji 2.0 z mapą EU 4 14 - jakich trochę jeździ (i płacze...) z początków produkcji MK5 z Sync3.

Tak przygotowane urządzenie tymczasowo zamontowałem sobie w samochodzie i zabrałem się za nie z pendrive jedynie w rękach...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wszytko co jest na fotkach (komplet 15 zdjęć jest tu: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , w jednym poście może być tylko 5 sztuk...) zrobione jest przez USB.

Po kolei:
1) Zrobiłem update systemu 2.0 do wersji 2.2 - związane jest to z tym, że licencja na update navi 4 14 do wersji 4 15 dedykowana jest dla systemu w wersji 2.2. W pełni świadomie nie kombinowałem, tylko poszedłem ścieżką producenta...

2) Na systemie w wersji 2.2 wgrałem licencję na update map 4 14 do wersji 4 15. Licencja zainstalowała się. Następnie wziąłem pakiet aktualizacyjny map 4 15 (prawie 20GB na pendrive!) i zainstalowałem. Mapy oraz plik językowy navi ZAINSTALOWAŁY SIĘ! Z bardzo dobrej jakości i szybkiego pendrive trwało to prawie 2 godziny! Już widzę, jak "społeczeństwo" będzie próbowało zainstalować z pendrive z marketu ten update jak już uda się go otrzymać z przygotowywanej aplikacji Forda...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

3) Na koniec dokończyłem update poprzez zainstalowanie wersji 3.0 systemu.

Zwracam uwagę, iż pakiet update map jaki posiadam zawiera także odpowiedni plik voice navi (HB5T-14G422-BC). W całym Internecie tego pliku się nie znajdzie. Już kiedyś pisałem, że wyprodukowałem go dzięki kontaktom kolegi @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] z półproduktów. Jak widać finalnie działa, więc produkcja była należytej jakości...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Tak więc pokazałem, że się da coś zrobić bez ściemy i bez robienia koleżeństwu wody z mózguGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Na pytanie - "dlaczego ten prezentowany update zrobiłem z mapy 4 14 jedynie do 4 15" uprzejmie odpowiadam: dotychczas Ford zaprezentował na rynek Europejski jedynie licencje na update do wersji 4 15. Ponieważ wcześniejszych map EU niż 4 14 nie było, więc dostępny do prezentacji jest jedynie proces aktualizacji 4 14 na 4 15...
Jak Ford pokaże licencję na aktualizację do kolejnych wersji - pokażę i ja...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Aby nie było: @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - znów pierwszy na Świecie... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 1.-2.0 4 14.jpg (54.8 KB, 265 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 2.- 2.0 4 14.jpg (94.8 KB, 210 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 4.-2.2 4 14.jpg (65.4 KB, 215 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 8.-2.2 4 15.jpg (60.6 KB, 212 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 12.-3.0 4 15.jpg (59.7 KB, 235 wyświetleń)

__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 26-09-2017 o 10:57
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-09-2017, 19:46   #32
totek2
FCP member
 
Avatar totek2
 
Zarejestrowany: 23-10-2012
Skąd: Gdańsk/Zgorzelec
Model: Mondeo MK5 ST Line X AWD
Silnik: 2.0 180KM-> ~205
Rocznik: 2018
Postów: 2,893
Domyślnie Odp: SYNC3 - aktualizacja map - ZROBIONE!!!

No widzisz, a ja marnowałem czas na treningu piłki nożnej mojej córki...
__________________
Trzeba być wytrwałym żeby się ze mną skontaktować, oczywiście nie gwarantuje to możliwości spotkania
totek2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-09-2017, 19:48   #33
cattani75
ford::expert
 
Avatar cattani75
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 15-09-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5 Titanium, Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 2.0 EB, 1.0 EB
Rocznik: 2016, 2019
Postów: 3,823
Domyślnie Odp: SYNC3 - aktualizacja map - ZROBIONE!!!

...zamiast ją dopingować. Ech, ci dzisiejsi tatusiowie... :-P
cattani75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-09-2017, 19:51   #34
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,034
Domyślnie Odp: SYNC3 - aktualizacja map - ZROBIONE!!!

Cytat:
Napisał totek2 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...mojej córki...
A moja jest po 40-tce, marnuje się pracując dla Googla w Dubaju i nie mam jak ją namówić na jakikolwiek trening... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam jeszcze drugą - przed czterdziestką, ale ta ma 2 małych synów-urwisów, i wolę się trzymać trochę dalej, bo mi czasem nerwy puszczają... W weekend to jeszcze, ale w dni robocze to Sync3 tylko zostaje na poprawę samopoczucia...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-09-2017, 19:56   #35
mayor
ford::advanced
 
Avatar mayor
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 25-03-2016
Skąd: Pruszcz Gdański
Model: Focus MK3FL Titanium
Silnik: 1.5 EB@200KM by TuneForce
Rocznik: 2017
Postów: 274
Domyślnie Odp: SYNC3 - aktualizacja map

Super, to teraz rozumiem @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] podzielisz się wiedzą tajemną i zawartością pendrive'a z kolegami z forum? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Oczywiście to pytanie retoryczne.
mayor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-09-2017, 20:07   #36
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,034
Domyślnie Odp: SYNC3 - aktualizacja map

Cytat:
Napisał mayor Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... Oczywiście to pytanie retoryczne.
Oczywiście ci "koledzy z forum" prowadzą działalność czysto charytatywną i nie czerpią z kilku innych moich poprzednich opracowań żadnych korzyści.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No i moja skrzynka oczywiście cały czas przepełnia się od "dziękuję" mailem...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Skromnie poczekam jak Ford opisze dla ogółu tę procedurę. Podobno już wkrótce jak to cały czas jest podkreślane... [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

BTW - a więdzą to się już podzieliłem - opis jest rozbudowany a nie jedno zdanie ogólne jak u innych, na pendrive natomiast jest 30GB i jakoś tak niezręcznie mi to wrzucić na hosting...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 25-09-2017 o 20:10
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-09-2017, 21:38   #37
kolopeter
ford::professional
 
Zarejestrowany: 05-06-2007
Skąd: Szczecin
Model: S-max FL, Ecopasqda st-line,Edge 2fl
Silnik: 2.0 tdci, 1.0 w 3 cyl at6, 2.0 w 4cyl at8
Rocznik: 2010,2018,2019
Postów: 1,756
Domyślnie Odp: SYNC3 - aktualizacja map

HB5T-14G422-BB - ojtam ,jak ktos potrzebuje to mam link
__________________
SZCZECIN, miasto nad morzem
kolopeter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-09-2017, 21:46   #38
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,034
Domyślnie Odp: SYNC3 - aktualizacja map

Cytat:
Napisał kolopeter Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
HB5T-14G422-BB ...
Była literówka - do zweryfikowania na zdjęciach...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. (tych w zipie).
Dzięki za zwrócenie uwagi!
Chodzi o HB5T-14G422-BC - ten od mapy 4 15.
Wskazany przez Ciebie -BB jest od mapy 4 14 i faktycznie łatwo go znaleźć...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

BTW - żeby nie było, że nie dzielę się wiedzą: licencja na update mapy do wersji 4 15 to pakiet HB5T-14G424-BD... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 25-09-2017 o 22:20
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-09-2017, 22:41   #39
kolopeter
ford::professional
 
Zarejestrowany: 05-06-2007
Skąd: Szczecin
Model: S-max FL, Ecopasqda st-line,Edge 2fl
Silnik: 2.0 tdci, 1.0 w 3 cyl at6, 2.0 w 4cyl at8
Rocznik: 2010,2018,2019
Postów: 1,756
Domyślnie Odp: SYNC3 - aktualizacja map - ZROBIONE!!!

[ co do wydajnosci pendrive. S3 raczej nie ma usb 3.0, zatem wydajnosc standardowego pendriva bedzie na podobnym co do supercudnego pendriva za 2000 zl poziomie . tak na oko pewnie ze 20, no max 30 mega odczytu. jakbys mowił o zapisie na tym tanim pendrivie ... to bym sie wtedy zgodzil z tym, co napisales.
__________________
SZCZECIN, miasto nad morzem

Ostatnio edytowane przez kolopeter ; 26-09-2017 o 12:11
kolopeter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-09-2017, 11:04   #40
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,034
Domyślnie Odp: SYNC3 - aktualizacja map - ZROBIONE!!!

Cytat:
Napisał kolopeter Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... tak na oko pewnie ze 20, no max 30 mega odczytu....
Oczywiście chodzi o odczyt. Sprawdź marketowe pendrive - potrafią mieć poniżej 10MB/s odczytu... A do przetransferowania w przypadku mapy 4 15 jest dokładnie 11 896 663kB i 6 884 179kB - czyli wszystkiego ponad 18,5GB.
Można sobie porobić testy domowe czego się spodziewać...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 26-09-2017 o 21:17
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:22.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.