Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-05-2021, 12:53   #1
WIPI1979
ford::average
 
Imię: WIPI1979
Zarejestrowany: 18-05-2008
Skąd: Włocławek Polska
Model: Mondeo [MK3] szt.-1
Silnik: 2.0 TDDi 115KM Mondeo MK3 (2001) Ghia
Rocznik: Mondeo MK3: 2.0 TDDi 115KM (1-sza rej.: 06/06/2001) w Polsce od 05/2012r.
Postów: 66
Domyślnie obrotościomerz ma wartość ponad 1 tyś. po przekręceniu stacyjki bez odpalenia silnika

Witam.

Mondeo MK3 2001r. kombi Ghia
(2000-2003)
2.0 TDDI 115KM

Wskazuje mi obrotościomerz wartość ponad 1 tyś. po przekręceniu stacyjki (bez odpalenia silnika).
Po przekręceniu pokrętła świateł na konsoli zegarów nie zapala się kontrolka świateł do jazdy ciągłej (ciągłe światła), ALE przednie światła się palą, jednak światła tylne ciągłe nie palą się (żarówki z tyłu wymienione - na nowe).
Bezpieczniki po lewej str. kierowcy pod kierownicą - wszystkie "kolorowe" OK. Nie wiem jak te "sześcianowe".
Bezpieczniki k/akumulatora (pod maską) - wszystkie "kolorowe" OK. Nie wiem jak te "sześcianowe".
Zegary chyba się nie podświetlają - w dzień sprawdzałem i nie zwróciłem uwagi, czy jest podświetlenie zegarów.
UWAGA!!!
Auto odpala. Przejechałem na starych żarówkach kilkadziesiąt km i na halogenachg (by mieć światła tylnie - stopu (oba działają).
Jak tylne żarówki były stare (sprężynki/żarniki nie są zerwane, ale lekko przyciemnione), to obrotościomierz normalnie nie wstawał po przekręceniu stacyjki (bez odpalenia silnika). AKUmulator jak był rozłączony (wymiana rolek), to zegary normalnie obracały się na maxa i spokojnie odpalenie (przejechanie min. 17km-20km na raz) i spokojnie jazda i praca silnika, ale nie ma/m świateł z tyłu ciągłych i nie mam na pupicie zegarów ikonki zielonej od świateł ciągłych/mijania.

Moim zdaniem, gdzieś jest zwarcie lub gdzieś nie łączy coś na kablach do tylnych świateł. lub przy przewodach masy lub przy przewodach przy bezpiecznikach lub przy zegarach.

Jeszcze pamiętam jakiś bezpiecznik z MK2 w wiązce k/siedziska siedzenia tylnego - k/nadkola tylnego po lewo. Zaraz sprawdzam.

Pamiętam przecieki w mondkach MK1 i Mk2 pod filtrem kabinowym przed pasażerem przednim (nad nogami pasażera przedniego).
Gdyby miała przednia szyba przeciekać to gdzie robiłoby się zwarcie?
W MK3 moim k/kabinowego filtra pod przednią szybą i w nogach przedniego pasażera jest sucho.
Raczej nie ma przecieku.

Będę sprawdzał "masę" - okablowanie k/AKU/rozrusznika/ALT.

Nigdy nie miałem takiego problemu wcześniej i nie wiem "co ugryźć"

PS.
Rolki nowe k/silnika paska ALT i Klimy - nowy pasek i nowa sprężyna napinacza. Myślałem, że pasek za luźny sprężyna wyrobiona.

AKUmulator sprawdzałem od innego diesel-a mondka i te same problemy. Więc nie wina AKUmulatora.

Czekam na pomoc od Was.

WIPI1979 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
zwarcie instalacji , żarówki



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:01.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.