Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-02-2014, 14:04   #31
jacektp
ford::average
 
Avatar jacektp
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 04-07-2013
Skąd: Kraków
Model: Kuga II
Silnik: 1,6 (180KM)
Rocznik: 2013
Postów: 61
Domyślnie Odp: Felgi na zimę, rozstaw śrub.

Cytat:
Napisał Daho Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Instrukcja nie jest żadnym dokumentem ani świadectwem homologacji.
Ford homologował na Europę dla NOWEJ Kugi te konkretne rozmiary 215-235x16-19 i z tego można sobie coś wybrać bez obawy o problemy z diagnostą/ubezpieczycielem/policją. W razie wątpliwości można to potwierdzić przecież w Ford Polska.
Nie widziałem jeszcze homologacji z tak dużą liczbą możliwych opon - poniżej podaję fragment homologacji mojej Kugi
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Homologacja 1.jpg (21.5 KB, 97 wyświetleń)

jacektp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-03-2014, 18:15   #32
Daho
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Felgi na zimę, rozstaw śrub.

Cytat:
Napisał jacektp Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie widziałem jeszcze homologacji z tak dużą liczbą możliwych opon - poniżej podaję fragment homologacji mojej Kugi
Do tego, że Ford Polska wpisuje w świadectwo tylko rozmiar z fabrycznie zamontowanego kompletu, już doszliśmy. Teraz pora na wnioski a nawet czyny.

Czy taki wpis jest koniecznie potrzebny? Chyba nie, jeśli wybierze się inny romiar opon i felg odpowiadający homologacji.
Jeśli w moim świadectwie nie będzie naniesionych innych rozmiarów felg i opon, to wystąpię do Forda o pisemne uzupełnienie tegoż świadectwa. Koniec tematu dla mnie.

Ostatnio edytowane przez Daho ; 01-03-2014 o 23:09
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-03-2014, 20:00   #33
jankowalski973
ford::advanced
 
Avatar jankowalski973
 
Imię: Jan
Zarejestrowany: 23-01-2013
Model: Kuga
Silnik: 1.6 150KM
Rocznik: 2013
Postów: 365
Domyślnie Odp: Felgi na zimę, rozstaw śrub.

Cytat:
Napisał Daho Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Do tego, że Ford Polska wpisuje w świadectwo tylko rozmiar z fabrycznie zamontowanego kompletu, już doszliśmy. Teraz pora na wnioski a nawet czyny.

Czy taki wpis jest koniecznie potrzebny? Chyba nie, jeśli wybierze się inny romiar opon i felg odpowiadający homologacji.
Jeśli w moim świadectwie nie będzie naniesionych innych rozmiarów felg i opon, to wystąpię do Forda o pisemne uzupełnienie tegoż świadectwa. Koniec tematu dla mnie.
Chyba Ty doszedłeś, chociaż mam pewne wątpliwości bo nadal nie wiesz do czego owe świadectwo służy.
Wygooglałeś sobie jakieś dziwne dane to może najpierw zacznij od tego co to jest i do czego służy? A na koniec zajrzyj do instrukcji pojazdu.
jankowalski973 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-11-2016, 11:48   #34
lukanowa
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 10-11-2016
Model: Kuga
Silnik: 1,5
Rocznik: 2016
Postów: 2
Domyślnie ET w kołach

Witam, może i banalny temat ale wole się upewnić. Z tego co się dowiedziałem moje koła to Alufelgi 17" 5x108 7,5Jx17 ET 52,5 z oponami 235/55 R17. Przymierzam się do kupna kół zimowych z oponami j/w, tylko znalazłem fajne Alufelgi z ET 55, czy będą one pasowały do mojego modelu Kuga 2016 1,5 150KM?

Pozdrawiam Łukasz
lukanowa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-10-2021, 11:02   #35
mariop4
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-02-2015
Skąd: Gostyn
Model: vw
Silnik: 1.9
Rocznik: 2005
Postów: 17
Domyślnie Felgi - śruby

witam

mam okazje kupić felgi alu ktory jedziły na smax
problem taki ze tam sa sruby m14 - kuga ma m12

Bedzie to jakiś problem?
mariop4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
felgi , kuga , opony zimowe


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:39.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.