Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Skrzynie automatyczne
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-08-2021, 09:18   #301
Otek1982
ford::amateur
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 24-08-2021
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2012
Postów: 5
Domyślnie Odp: powershift szarpie

A może robił tam juz ktoś taka podmiankę i ma doświadczenie? Czy wszystko ok.

Otek1982 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-08-2021, 09:31   #302
Mondus 1985
ford::average
 
Avatar Mondus 1985
 
Imię: Zenobiusz
Zarejestrowany: 26-07-2015
Skąd: Śrem
Model: mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2011
Postów: 62
Domyślnie Odp: powershift szarpie

Cytat:
Napisał Otek1982 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A może robił tam juz ktoś taka podmiankę i ma doświadczenie? Czy wszystko ok.
Robiłem tam przekładkę na manualna skrzynię tyle,że Mondeo mk4, nie galaxy , dlatego też zabrałem głos Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Skrzynia oczywiście używka, sprzęgło, wysprzęglik jakie zechcesz-nowe lub nie. Ogólnie wszystko śmiga, robiłem to w ubiegłym roku, Nochowo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Robi to też facet koło Poznania- Kicin , znajdziesz go tez na olx ma ogłoszenie, tak żebyś miał kilka opcji dla porównania.

Ostatnio edytowane przez Mondus 1985 ; 26-08-2021 o 09:51
Mondus 1985 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-08-2021, 09:39   #303
Otek1982
ford::amateur
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 24-08-2021
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2012
Postów: 5
Domyślnie Odp: powershift szarpie

Aha to super. A jak Ci sie sprawuje? Manuala nowego wsadzają, czy jakąś używkę? Tempomat, ręczny,... - wszystko działa? Ogólnie jesteś zadowolony? Jaka to miejscowość dokładnie?

Bump: A ma może ktoś namiary na tego machera pod poznaniem?
Otek1982 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2021, 06:54   #304
John04
ford::average
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 04-04-2018
Skąd: Tarnobrzeg
Model: Fiesta, Kuga
Silnik: 1.4 TDCI, 2.0 TDCI
Rocznik: 2010, 2013
Postów: 84
Domyślnie Odp: powershift szarpie

Witam, i w mojej Kudze się też skrzynia sypie. Dokładnie to przy przyśpieszaniu mocno szarpie przy zmianie biegu w górę jak i w dół. Jest osoba z Rudnika koło Lublina która wyłącznie się tymi skrzyniami zajmuje i ma bardzo dobre opinie np. Że ludzie po 300 km holuja samochody do niego. Mam też bliżej serwis Forda w Stalowej Woli. Pytanie teraz za 100 punktów czy wybrać bliżej serwis czy tego magika, mam do niego około 100km. Może któryś z was miał kiedyś z nim do czynienia? Czekam na odpowiedź, pozdrawiam.
John04 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2021, 14:26   #305
alvarokr
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 19-06-2019
Skąd: Kraków
Model: FUSION
Silnik: PHEV
Rocznik: 2017
Postów: 10
Domyślnie Odp: powershift szarpie

Pomyłka

Ostatnio edytowane przez alvarokr ; 15-10-2021 o 22:33
alvarokr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2021, 11:37   #306
Snoop78
ford::amateur
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 20-05-2016
Skąd: Wrocław
Model: Galaxy w. Titanium
Silnik: 2.0 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 1
Domyślnie Odp: powershift szarpie

Cytat:
Napisał Mondus 1985 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Robiłem tam przekładkę na manualna skrzynię tyle,że Mondeo mk4, nie galaxy , dlatego też zabrałem głos Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Skrzynia oczywiście używka, sprzęgło, wysprzęglik jakie zechcesz-nowe lub nie. Ogólnie wszystko śmiga, robiłem to w ubiegłym roku, Nochowo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Robi to też facet koło Poznania- Kicin , znajdziesz go tez na olx ma ogłoszenie, tak żebyś miał kilka opcji dla porównania.
czy ktoś robił koło Poznania - Kicin - i może polecić? czy jednak Lublin?
Snoop78 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2022, 07:25   #307
yorey
ford::average
 
Zarejestrowany: 28-08-2016
Model: s-max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2012
Postów: 63
Domyślnie Odp: powershift szarpie

Przeczytałem cały wątek i niestety nie znalazłem odpowiedzi na swój problem, mianowicie: podczas manewrowania (bodaj tylko na wstecznym) pod lekką górkę auto czasem kangurzy. Nie ma żadnego szarpania podczas zmiany biegów, nie ma falowania obrotów, nie ma informacji na wyświetlaczu, ani innych objawów wymienionych przez Wielce Szanownych Kolegów powyżej. Pytanie brzmi: czy to czujnik drgań, czy tłumik drgań, czy sprzęgło (sprzęgła)? Auto ma 186kkm, olej wymieniany co 60kkm, z wyjątkiem ostatniego razu, bo jak opowiedziałem chłopakom z Abscaru o tej przypadłości, to wysłali mnie do Maktransu na naprawę skrzyni. Maktrans powiedział przez telefon, że trzeba wymienić tłumik drgań i czujnik, zregenerować skrzynię i taki zabieg kosztuje jedyne 8,5kPLN, a naprawa zamknie się w króciutkich 7 dniach. Ucieszyło mnie to wielce bardzo i na razie zdobywam wiedzę, która uratuje mnie przed w/w wyrokiem. Konkludując - co myślicie, Panowie, czy sporadyczne szarpanie podczas wjazdu do garażu jest warte 8,5 koła? Czy może nie wydziwiać, wymienić olej, zrobić adaptację, a nuż ustąpi? Czy też może kupić sprawną mechatronikę, wymienić, wymienić olej, zadaptować? Czy może jeszcze coś innego...?
yorey jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-04-2022, 14:06   #308
Emiloski
ford::amateur
 
Imię: Emil
Zarejestrowany: 11-04-2022
Skąd: Świecie nad Wisłą
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 163km
Rocznik: 2013
Postów: 1
Domyślnie Skrzynia biegów

Witam serdecznie mam problem tego typu skrzynia automat 163km na zimnym silniku od 2tys do 1.5 obrotów zaczęły mi skakać obroty przy zmianie biegów zaczęła skrzynia szarpać dość mocno, czy to skrzynia już się sypie czy może być coś innego? Na trasie nie raz zapala mi się czek po przekroczeniu 140 km. Czy to może mieć jakieś znaczenie? Proszę o pomoc Nim odstawię do mechanika, jak wiemy zaczną wymyślać i pewnie 6tys pójdzie. Z góry dziękuję bardzo
Emiloski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-04-2022, 12:59   #309
kobrys
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-02-2013
Skąd: Krosno
Model: Galaxy A8
Silnik: 2.0 EcoBlue 150km
Rocznik: 11.2018
Postów: 183
Domyślnie Odp: powershift szarpie

Po pierwsze zrzut z błędów komputera - check engine to nie jest awaria skrzyni. Awaria skrzyni nawet na konsoli zwraca własny błąd.

Jeśli chodzi o szarpanie, falowanie obrotów i inne objawy to... mechanik powie i tak, że trzeba zrzucić skrzynie i zajrzeć do środka. A to nie 6k tylko na dzieńdobry min 8.5tys chociaż obawiam się, że teraz może być drożej.
Mój mechanik mówił, że same oleje przekładniowe poszły 100% do góry.

U mnie były dokładnie takie objawy jak u ciebie - po otwarciu filtra pełno opiłków metalowych. Po otwarciu skrzyni łożysko oporowe zmielone. Zaśmiecona mechatronika, tłoki jak i magnesy sterowania. Mechatronika wymagała regeneracji na zewnątrz. Do wymiany tłoki, łożyska, standardowa regeneracja przy okazji tłumika drgań.

Sprzęgło za to było jak nowe bo dopiero 50k nalatane i nie było sensu go wymieniać.

Życie...

Ostatnio edytowane przez kobrys ; 14-04-2022 o 13:03
kobrys jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-05-2022, 10:03   #310
Mmaciek82
ford::amateur
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 11-01-2022
Model: Kuga
Silnik: 2,0
Rocznik: 2013
Postów: 2
Domyślnie powershift kuga

witam,
mam problem ze skrzynią powershift kuga 2.0 tdci 140km 4x4 rok 2013. skrzynia szarpie przy zmianie biegów, pokazuje się komunikat ograniczona funkcja skrzyni biegów lecz po podłączeniu komputera nie ma żadnych błędów?
Mmaciek82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
awarie , skrzynia biegów , wymiana oleju



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:55.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.