Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-11-2021, 19:01   #1
Mrwarren1
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 20-10-2021
Skąd: Białystok
Model: Escape
Silnik: 1.5
Rocznik: 2020
Postów: 3
Question Dziwne pukanie z przodu, bardzo ciężkie do zlokalizowania

Witam serdecznie. Mam problem z moim escapem. Kupiony i sprowadzony z USA. Oczywiście, że uszkodzony ale można powiedzieć, że "delikatnie". Mianowicie uderzenie przód prawy, ślizgiem poszło po belce, błotnik bez uderzenia w koło. Naprawiony zgodnie ze sztuką(wymiana polegała na założeniu nowych elementów. Zderzak, błotnik, maska bo uszkodzili podczas transportu ;/ , roleta bo była pęknięta lekko a nie bawię się w sklejanie oraz inne mało istotne duperele. Od jakiegoś czasu pojawił się stuk, puknięcia z przodu lewej strony i nie mogę tego zlokalizować gdyż pojawia się nieregularnie. Przy przyspieszaniu, podczas jazdy na prostej drodze bez dziur, na zakrętach, podczas jazdy na drodze z dziurami, podczas jazdy z puszczonym gazem. Puknięcia nie są stałe. Ostatnio przejechałem 200 km i nic nie było. Wsiadłem do auta ponownie i się pojawiło. Na drugi dzień wsiadam w auto i nie słychać. Puknięcia czuć pod lewą nogą, jakby z lewego koła. Dźwięk jakby szedł po kolumnie koła, czasem tylko czuć puknięcie pod nogami przy kole. Jeździłem dwa razy na ścieżkę i na szarpakach nic nie znaleźli Najgorsze do zlokalizowania gdyż zajeżdżam do mechanika i podczas jazdy kontrolnej nic nie puknie, a byłem już u trzech. Każdy mówi tylko, że jeździć jeszcze aż da kolejne objawy i tak już przejechałem 2 tysiące kilometrów, a pukanie jak pojawiało się tak i pojawia. Nie chce bawić się w wymienianie całego zawieszenia jedno po drugim gdyż trochę budżet domowy posypał się i chce usunąć bolączkę pewnym strzałem. Może ktoś miał podobne pukanie i uporał się, albo pomożecie zlokalizować gdzie to puka?

ps. Skrzynia nie szarpie, nic się nie dzieje takiego. Silnik chodzi normalnie, dwa razy wymieniony olej od przyjazdu. Zawieszenie nie oberwało przy uderzeniu

Mrwarren1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2021, 19:22   #2
arturek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar arturek
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Skąd: Kraków
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5L EcoBoost /150KM
Rocznik: 2019
Postów: 7,507
Domyślnie Odp: Dziwne pukanie z przodu, bardzo ciężkie do zlokalizowania

Witam

"Na zgadywanego" - takie objawy może dawać wyrobiona półoś

Sprawdzić gdy koła są na wprost i na skręconych

Poruszać prawo - lewo i tak jakbyśmy kręcili przód - tył

pozdrawiam
__________________
------------------------------------------------------------------
INSTRUKCJE.pdf / nowy eTIS / chemia_Forda /
arturek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2021, 19:51   #3
Mrwarren1
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 20-10-2021
Skąd: Białystok
Model: Escape
Silnik: 1.5
Rocznik: 2020
Postów: 3
Domyślnie Odp: Dziwne pukanie z przodu, bardzo ciężkie do zlokalizowania

Właśnie na zgadywanego już podczas szukania tematów na forum miesiąc temu i jeden z mechaników wspominał o przegubie wewnętrznym, jeździłem nawet do serwisu z zapytaniem o przegub to dostałem odpowiedź, że sam przegub wewnętrzny 1000 złotych na moich zniżkach (stały klient) a cała półoś 1150zł Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. tylko czy pukanie będzie rozchodziło się po całej kolumnie przy zajeżdżonej półosi? w zasadzie przebieg auta to 10 tysięcy kilometrów, a patrząc z drugiej strony uderzenie w każdej sytuacji rozchodzi się po całym aucie... myślałem o gumach i łożysku amortyzatora czy coś mogą mieć wspólnego z tym przypadkiem? no i czy iść na rękę mechanika, żeby wszystko rozebrał i sprawdził każdy element zawieszenia? niby do potwierdzenia w 100% zużytego przegubu wew konieczne jest jego wyjęcie
Mrwarren1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2021, 20:34   #4
somer1
ford::average
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 02-09-2021
Skąd: śląsk
Model: Kuga ST X , Transit 2,0
Silnik: 2,5 benzyna+Hybryda
Rocznik: 2020
Postów: 156
Domyślnie Odp: Dziwne pukanie z przodu, bardzo ciężkie do zlokalizowania

Cytat:
Napisał Mrwarren1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Właśnie na zgadywanego już podczas szukania tematów na forum miesiąc temu i jeden z mechaników wspominał o przegubie wewnętrznym, jeździłem nawet do serwisu z zapytaniem o przegub to dostałem odpowiedź, że sam przegub wewnętrzny 1000 złotych na moich zniżkach (stały klient) a cała półoś 1150zł Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. tylko czy pukanie będzie rozchodziło się po całej kolumnie przy zajeżdżonej półosi? w zasadzie przebieg auta to 10 tysięcy kilometrów, a patrząc z drugiej strony uderzenie w każdej sytuacji rozchodzi się po całym aucie... myślałem o gumach i łożysku amortyzatora czy coś mogą mieć wspólnego z tym przypadkiem? no i czy iść na rękę mechanika, żeby wszystko rozebrał i sprawdził każdy element zawieszenia? niby do potwierdzenia w 100% zużytego przegubu wew konieczne jest jego wyjęcie
Obstawiam łożysko macpersona. Chyba to nie majątek, wymienił bym oba
somer1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-11-2021, 11:29   #5
Mrwarren1
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 20-10-2021
Skąd: Białystok
Model: Escape
Silnik: 1.5
Rocznik: 2020
Postów: 3
Domyślnie Odp: Dziwne pukanie z przodu, bardzo ciężkie do zlokalizowania

Czyli żeby się nie bawić to łożyska mcphersona z poduszkami i lewa półoś?
Mrwarren1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2022, 13:53   #6
andrzej_galaxy
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 19-07-2010
Skąd: Małopolska
Model: Galaxy Mk2
Silnik: 1,9TDI
Rocznik: 2001
Postów: 4
Domyślnie Odp: Dziwne pukanie z przodu, bardzo ciężkie do zlokalizowania

Ja miałem podobnie też uszkodzony przód, wymiana prawego wahacza, po jakimś czasie pojawiły się dziwne stuki zwłaszcza na małych prędkościach przy skręcaniu i hamowaniu. Jeździłem tak chyba z rok czasu i będąc w serwisie z innym tematem mechanik akurat usłyszał ten stuk, postanowili to zdiagnozować, samochód był dokładnie przeglądnięty, szarpaki też były i niestety nic nie znaleźli, a że są ambitni postanowili rozebrać całe zawieszenie z przodu i posprawdzać wszystkie elementy, stracili cały dzień i nic nie znaleźli. Ale najlepsze jest to że jak wszystko poskręcali do kupy do do tej pory nic nie stuka, a minęły już ze dwa lata od tego czasu, a oni dalej nie wiedzą co było problemem, a ja się ciesze z fantastycznej jazdy moim Fordem Escape.
andrzej_galaxy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-08-2022, 19:31   #7
Kris1800
ford::amateur
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 03-08-2022
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2.0 diesel
Rocznik: 2015
Postów: 1
Domyślnie Odp: Dziwne pukanie z przodu, bardzo ciężkie do zlokalizowania

Cześć.
Mam podobny problem. Samochód był uderzony w prawy przód. Dźwięk przypomina, dzwięk klucza grzechotki z naszych warsztatów i jest uzależniony tylko i wyłącznie od prędkości jazdy, bez znaczenia czy jadę prosto czy skręcam. Nowe opony będą zakładane w przyszły tygodniu bo teraz są jakieś chińskie. Brak luzów, jedyne jeszcze co mi do głowy przychodzi to przegub wewnętrzny. Naprawiłem może usterek, masz jakiś złoty środek?
Kris1800 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:15.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.