Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-01-2022, 17:45   #41
polak2468
ford::average
 
Avatar polak2468
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 31-08-2017
Skąd: Wieliczka, Kielce
Model: Focus MK3 Kombi
Silnik: 2.0 TDCi 150KM @ 180KM
Rocznik: 01.2018
Postów: 149
Domyślnie Odp: Zakup Focus MK3 kombi 2018

Cytat:
Napisał AstraC Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nowy zgodnie z tym co napisali -> tylko w podkładzie. Ale jeśli twój jest kompletny, to go polakieruj.
Szczerze mówiąc nie zrozumiałem. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

polak2468 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2022, 18:46   #42
AstraC
FCP member
 
Avatar AstraC
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 08-07-2014
Skąd: Warszawa
Model: Vectra B / S-Max II
Silnik: 2.2 DTI / 2.5 ale turbo nie ma
Rocznik: 2001
Postów: 281
Domyślnie Odp: Zakup Focus MK3 kombi 2018

Cytat:
Napisał polak2468 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Szczerze mówiąc nie zrozumiałem. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Uchwyt w sensie. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Zaawansowany fanatyk Opla, delegatura w Fordzie
Vectra Zender Sport - sportowy lecz powolny sadzomiot
AstraC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2022, 21:04   #43
polak2468
ford::average
 
Avatar polak2468
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 31-08-2017
Skąd: Wieliczka, Kielce
Model: Focus MK3 Kombi
Silnik: 2.0 TDCi 150KM @ 180KM
Rocznik: 01.2018
Postów: 149
Domyślnie Odp: Zakup Focus MK3 kombi 2018

Cytat:
Napisał AstraC Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Uchwyt w sensie. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mógłbyś całą swoją wypowiedź wrzucić po edycji? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
polak2468 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2022, 23:52   #44
miraż
ford::advanced
 
Avatar miraż
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 28-12-2015
Skąd: Białystok
Model: Ford C-Max MK2
Silnik: 1,6 EB 150>182KM
Rocznik: 2011
Postów: 206
Domyślnie Odp: Zakup Focus MK3 kombi 2018

Zgaduję że koledze @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] chodzi o to by uzupełnić i polakierować ten uchwyt co masz na samochodzie... Bo kupienie nowego "surowego" i lakierowanie to będą wyższe koszty, ale musisz to przeliczyć czy Ci się opłaca.
Ten uchwyt rzadko występuje osobno, zdecydowana większość to cała kompletna tylna klapa, a to już wydatek co najmniej kilkaset złotych, chociaż z drugiej strony będziesz już miał dodatkowe części zamienne w razie potrzeby Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeżeli Ci się nie spieszy to:
a) możesz czekać i szukać samego uchwytu w kolorze
b) możesz czekać aż ktoś nie zachowa odstępu i wjedzie Ci w tył, wtedy pójdzie z OC sprawcy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
miraż jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2022, 18:48   #45
polak2468
ford::average
 
Avatar polak2468
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 31-08-2017
Skąd: Wieliczka, Kielce
Model: Focus MK3 Kombi
Silnik: 2.0 TDCi 150KM @ 180KM
Rocznik: 01.2018
Postów: 149
Domyślnie Odp: Zakup Focus MK3 kombi 2018

Teraz rozumiem. Dzięki za wyjaśnienie za kolegę od Opli. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Szkoda, że ten uchwyt rzadko występuje osobno. Napisałem do kilku sklepów z częściami do forda i w sumie tylko w jednym ogarniali i napisali, że sama ta blenda jest na zamówienie u forda i kosztuje ponoć aż 750zł. Napisałem ile klapa. Ciekawe ile powiedzą. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
polak2468 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2022, 21:57   #46
miraż
ford::advanced
 
Avatar miraż
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 28-12-2015
Skąd: Białystok
Model: Ford C-Max MK2
Silnik: 1,6 EB 150>182KM
Rocznik: 2011
Postów: 206
Domyślnie Odp: Zakup Focus MK3 kombi 2018

Uchwyt występuje rzadziej niż cała klapa, ale można jednak osobno znaleźć, nawet w kolorze
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Co prawda ten jest opisany jako przedliftowy, ale według numerów w katalogu uchwyty przed- i po- są takie same.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Najlepiej jakbyś postawił swojego Focusa obok kombi przedliftowego i porównał sobie naocznie.
miraż jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2022, 22:07   #47
polak2468
ford::average
 
Avatar polak2468
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 31-08-2017
Skąd: Wieliczka, Kielce
Model: Focus MK3 Kombi
Silnik: 2.0 TDCi 150KM @ 180KM
Rocznik: 01.2018
Postów: 149
Domyślnie Odp: Zakup Focus MK3 kombi 2018

Cytat:
Napisał miraż Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Uchwyt występuje rzadziej niż cała klapa, ale można jednak osobno znaleźć, nawet w kolorze
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Co prawda ten jest opisany jako przedliftowy, ale według numerów w katalogu uchwyty przed- i po- są takie same.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Najlepiej jakbyś postawił swojego Focusa obok kombi przedliftowego i porównał sobie naocznie.
W sumie będzie możliwe takie porównanie jak będę oddawał swojego i brał nowego. Wtedy zrobię zdjęcia. Natomiast na pewno znaczek forda jest inny na przed i polifcie. Także teoretycznie te elementy nie powinny być identyczne. Przedliftowy znaczek jest większy i bardziej wystaje. Poliftowy jest prawie równo z powierzchnią blendy. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez polak2468 ; 11-01-2022 o 22:16
polak2468 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2022, 21:22   #48
pankrakus
ford::professional
 
Avatar pankrakus
 
Zarejestrowany: 18-06-2013
Skąd: Kraków
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2003
Postów: 1,339
Domyślnie Odp: Zakup Focus MK3 kombi 2018

Cytat:
Napisał llukass Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Oni chcą Ci wcisnąć ulepa zapytaj się czy klient bez powodu zmieniałby deskę rozdzielczą i szybę przód?
[…].
To uzyj forumowej szukajki - jeden z kolegów wymieniał przednią szybę, bo mu wycieraczki źle zbierały.

Najwięcej do powiedzenia mają Ci co o danym aucie nic nie wiedzą,
tylko poczytali coś w internecie i pooglądali filmy na Youtube.

Ja miałem minimalną wgniotkę na drzwiach, czy rysę na zderzaku i obcierkę błotnika. Wszystko prawie nie widoczne, ale dałem do malowania.
Potem kupujący stwierdził, "to prawie całe auto malowane" - a miałem zdjęcia i pokazałem, że nic istotnego

pozdrawiam
pankrakus
__________________
-------------------------------------------------------------
katalog części online
Instrukcje obsługi PDF
pankrakus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2022, 10:35   #49
llukass
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-11-2009
Skąd: Poznań/Zamość
Model: Było Mondeo
Silnik: Było 1.5 EB
Rocznik: Było 2015
Postów: 17
Domyślnie Odp: Zakup Focus MK3 kombi 2018

Nie wiem czy doczytałeś moją następną wypowiedź czy nie, a jeśli tak to czytaj ze zrozumieniem.
Napisałem że wymiana szyby nie dyskwalifikuje auta, natomiast wymiana deski rozdzielczej jest podejrzana (a twierdzenie serwisu że to fanaberie klienta są śmieszne).


Jeśli auto zostało dobrze naprawione nawet po całce to ja nie dyskwalifikuje takiego auta bo przynajmniej dla mnie ważniejszy jest stan techniczny auta, ale stwierdzenia sprzedających (w tym przypadku serwisu) że wymieniali większość jak leci bo klient miał takie fanaberie to zwykła ściema.
__________________
§23 Regulaminu Forum
llukass jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2022, 18:35   #50
rav 75
ford::professional
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 16-03-2016
Skąd: uć
Model: ford focus 3 i pół
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2017
Postów: 1,163
Domyślnie Odp: Zakup Focus MK3 kombi 2018

Jeśli klient miał faktycznie fanaberie to nie wierzę że serwis tak ot na swój koszt wymieniał wszystko jak leci. Zawsze opiera się to o gwaranta a co za tym idzie musi być dokumentacja która powinna być przedstawiona na pytanie potencjalnego kupującego. Wszelkie kombinacje,matactwa źle świadczą o serwisie i dyskwalifikuje to zakup samochodu.
rav 75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:25.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.