Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-12-2021, 17:38   #51
Danillo
ford::average
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 07-03-2019
Skąd: Warszawa
Model: S-max
Silnik: Hybrid
Rocznik: 2023
Postów: 151
Domyślnie Odp: Kontrolka żółty kluczyk - brak mocy

Edit: zgodnie z przewidywaniami, zaraz po wjeździe na autostradę, przy prędkości 120 km/h i temperaturze -12 stopni Celsjusza znowu coś przymarzło, żółty kluczyk, potem check engine. Da się jednak rozpędzić do 140 Km/h na 7 biegu ale na płaskim. Pod górkę nie utrzyma tej prędkości. Czekam na odwilż

Danillo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2022, 17:46   #52
Danillo
ford::average
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 07-03-2019
Skąd: Warszawa
Model: S-max
Silnik: Hybrid
Rocznik: 2023
Postów: 151
Domyślnie Odp: Kontrolka żółty kluczyk - brak mocy

Jest diagnoza serwisu na problem z autem - przytkany DPF bo taki komunikat odczytali. Czyli zamarza mi ad blue w dpf lub jakos podobnie. Idę o zakład ze jak przyjdą mrozy auto znowu wyląduje w serwisie na czyszczenie dpf. Tyle, ze to leczenie objawów a nie źródła problemu. Jeszcze rok pomęczę się z tym autem a potem jakis szczęściarz kupi zepsute auto, ech…
Danillo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2022, 19:00   #53
offieczka
ford::average
 
Imię: DOM
Zarejestrowany: 01-03-2019
Skąd: Tarnów
Model: S-MAX MK2 BiT 2** KM
Silnik: diesel
Rocznik: 2016
Postów: 76
Domyślnie Odp: Kontrolka żółty kluczyk - brak mocy

danillo coś mi sie nie widzi żeby to był przytkany dpf ;/

jakie paliwo lejesz i jakie ad blue?? od tego był zaczął lepszy diesel do pełna plus lepsze ad blue nie w beczki tylko z jakiejs butelki makowe
Może kupujesz ad blue przemrożone i to cie gubi ??
offieczka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2022, 20:49   #54
Danillo
ford::average
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 07-03-2019
Skąd: Warszawa
Model: S-max
Silnik: Hybrid
Rocznik: 2023
Postów: 151
Domyślnie Odp: Kontrolka żółty kluczyk - brak mocy

Tez tak mysle, ze zatkanie filtra było konsekwencja jazdy w trybie serwisowym a nie przyczyna usterki. Przerobiłem 3 różne serwisy, każdy rozkłada ręce.

Tankuje na BP albo Statoil, tam kupuje adblue w butelkach. Auto stoi w ogrzewam garazu wiec jest rozmrożone. Nic więcej już nie wymyślę. Widać trafił mi się egzemplarz letni Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Danillo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2022, 13:27   #55
offieczka
ford::average
 
Imię: DOM
Zarejestrowany: 01-03-2019
Skąd: Tarnów
Model: S-MAX MK2 BiT 2** KM
Silnik: diesel
Rocznik: 2016
Postów: 76
Domyślnie Odp: Kontrolka żółty kluczyk - brak mocy

Mi sie wydaje że dpfa ***WULGARYZM*** jazdą w trybie awaryjnym (nieświadomie)
Tak jak pisałem na sowim przykładzie
Zmień stacje zalej kilka razy np BP Ultimate do tego do póki bedzie ci sie kluczyk pojawiał jeździj z forscan i kasuj odazu błąd. Bo mimo że kluczyk zniknie z zegarów ale błąd siedzi w komputerze i tak naprawde samochód nie odzyskuje 100% mocy a ty mu gaz a dpf sie zapycha strasznie szybko mimo żę komunikatu na zegarach niema
Ja tak jeździłem dopóki zrobiła sie cisza (zreszta auto do pracy a do pracy też laptop wiec ew szybki zjaz na MOP albo stacje reset błedów i spokój
Dziś czwartek Ultimate w cenie zwykłego znów tankuje do pełna Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Speedo ; 14-01-2022 o 23:19 Powód: Jako, że pojawia się to u Ciebie często to jest to ostatnia pobłażliwa poprawka, od następnego razu będą rozdawane ordery.
offieczka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2022, 08:31   #56
Danillo
ford::average
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 07-03-2019
Skąd: Warszawa
Model: S-max
Silnik: Hybrid
Rocznik: 2023
Postów: 151
Domyślnie Odp: Kontrolka żółty kluczyk - brak mocy

Dzięki za porady ale nie bede się bawił w czyszczenie błędów i woził laptopa jadąc na narty. Formalnie to nie moje auto i nie chce ingerować w elektronikę. Niech się zatyka. Potem moga odtykac/wymienić dpf/auto.
Danillo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-06-2022, 21:41   #57
morfiuszaq
ford::beginner
 
Imię: Leszek
Zarejestrowany: 24-08-2019
Skąd: śląskie
Model: S-Max
Silnik: 2.0 Diesel
Rocznik: 2016
Postów: 18
Domyślnie Odp: Kontrolka żółty kluczyk - brak mocy

Mam takie pytanie, padł czujnik jak każdy szukam najlepszej ceny czujnika 9815631580, i tu niespodzianka, można kupić taki sam czujnik z takim samym nr ale do Pegot lub Citroen.
I tu moje pytanie, czy to ten sam czujnik? ma te same parametry co nasz?
morfiuszaq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2022, 10:46   #58
2back
ford::amateur
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 23-02-2013
Skąd: Nysa
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2018
Postów: 7
Domyślnie Odp: Kontrolka żółty kluczyk - brak mocy

Wszystko fajnie, dobrze się czyta, ale czy wszyscy, którzy mieli ten problem posprzedawali swoje auta? Czy może jednak komuś udało się na stałe uporać z tym tematem?

Jestem po wymianie wału, panewek, korbowodów, pompy oleju, elektrozaworu, oleju i filtrów. Błąd jak wyskakiwał, tak wyskakuje... Na wolnych obrotach, w czasie jazdy, na zimnym i na gorącym - ogólnie bardzo różnie.

Ma ktoś na to jakiś złoty środek?
2back jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2023, 03:20   #59
RychuS-max
ford::amateur
 
Imię: Ryszard
Zarejestrowany: 01-06-2023
Skąd: Twardogóra
Model: S-max
Silnik: 2.0 150KM
Rocznik: 2016
Postów: 1
Domyślnie Wysokie ciśnienie turbiny? Błąd P06DD

Witam wszystkich forumowiczów.

Moje nie dawno (bo nie spełna miesiąc temu) zakupione auto, Ford S-max rocznik 2016, silnik 2.0 150 KM, rzekomo mapa wgrana na 180KM.

Już opisuje moje problemy z autem, a mianowicie przy jeździe na wyższych obrotach i często podczas wyprzedzania Ford wchodzi w tryb awaryjny i traci moc, jakby turbina nie pracowała, po zgaszeniu i ponownym odpaleniu wszystko wraca do normy.

Byłem na diagnostyce komputerowej i wyświetla błąd P06DD, co w opisie oznacza "działanie obwodu sterującego ciśnieniem oleju silnikowego lub obwód zablokowany wyłączony", wskazali mi na czujnik ciśnienia oleju albo zawór ciśnienia oleju.

Podjechałem jeszcze do znajomego, który przejechał sie autem z podpiętym komputerem i on twierdzi że wina leży po stronie turbiny, po 1. ciśnienie na turbinie jest 2,65 bar i wtedy wywala błąd, a po 2 mówi że turbina cały czas pracuje na 90/99% swojej mocy, nawet na biegu jałowym czy podczas jazdy gdy puszczam gaz.

Czy jest ktoś w sta nie mi pomóc? Czy ktoś się spotkał z takim problemem?
RychuS-max jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2023, 11:22   #60
tomao
ford::professional
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 01-08-2022
Skąd: Płock
Model: focus mk3/mondeo mk5
Silnik: 1.6 EB/2.0 DW10F
Rocznik: 2011/2018
Postów: 1,763
Domyślnie Odp: Wysokie ciśnienie turbiny? Błąd P06DD

Chyba częsty problem z czujnikiem w tym silniku
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
tomao jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
ciśnienie oleju , spadek mocy , turbina



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:12.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.