Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-12-2021, 10:35   #1
pepekrk
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 30-12-2021
Skąd: Kraków
Model: Audi A4 B6
Silnik: 1.9 TDi
Rocznik: 2004
Postów: 0
Domyślnie Zakup S-Maxa

Cześć,
jeśli to forum/ten dział jest nieodpowiedni na ten temat to z góry przepraszam, jednak od miesiąca mam dylemat i jestem już zdesperowany Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chciałbym kupić używanego S-Maxa (leasing) za 100-110 tys. zł. Czytalem już wiele porad, rozmawiałem z wieloba osobami i sam już nie wiem w co wierzyć. Szukam samochodu z rocznika 2017 - 2018. Do tej pory brałem pod uwagę tylko wersje 2.0 TDCi z automatem.
Moje pytania:
- czy powinien obawiać się diesli, które Ford zaczął wkładać w auta od 2018 roku (EcoBlue)? Na chłopski rozum wyszło mi, że lepiej pójść w ten sprawdzony (TDCi) przez wiele lat silnik...
- dopiero niedawno doczytałem jak ta skrzynia PowerShift jest droga/problematyczna w naprawie. Czy faktycznie tak jest i jest się czego obawiać? W ostateczności przeżyję manuala.....
Dziękuję za pomoc

pepekrk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2021, 16:51   #2
zbyso42200
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-11-2006
Skąd: Częstochowa
Model: s-max/mdo mk4
Silnik: 2.0TDCI/2.0TDCI
Rocznik: 2013/2013
Postów: 95
Domyślnie Odp: Zakup S-Maxa

Mam powershifa w 2 egzemplarzach: mdo mk4 i s-max mk1 , obydwa z 2013. Naloty odpowiednio 200 i 220 tys. Na skrzynię nie narzekam. Kultura pracy niższa, niż w DSG, ale tęsknię za automatem, po 10 latach użytkowania, bo do manuala ciężko mi się przyzwyczaić.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
zbyso42200 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2022, 15:27   #3
bodzio17
ford::average
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 26-07-2011
Skąd: Piaski
Model: Ford Mondeo MK5
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 192
Domyślnie Odp: Zakup S-Maxa

Problemy o których czytałeś dotyczą Powershifta pierwszej generacji, od 2015 r., wyszła poprawiona wersja skrzyni, jak był wymieniany olej na czas to nie powinno być problemów, osobiście w Mondeo MK5 mam aktualnie ponad 230k przebiegu i jest ok (tfu, tfu - odpukać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.). Piszesz rok 2017/2018 - w tym czasie wyszła też skrzynia 8-biegowa.

Ostatnio edytowane przez bodzio17 ; 16-01-2022 o 15:31
bodzio17 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:48.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.