Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-01-2022, 14:16   #41
OrangeSmax
ford::amateur
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 03-01-2022
Skąd: Słupsk
Model: Ford S max
Silnik: 2.0 TDCI 140kM
Rocznik: 2006
Postów: 2
Domyślnie Odp: BŁĄD P003 i P003A

Pierwsze co trzeba sprawdzić przewód co idzie do przepływomierza gumowy, przy opaskach lubi pękać. Czasem kuna wejdzie i pogryzie. Później podciśnienia, później węże do turbiny na końcu czujniki które ponoć rzadko padają. Czasem jest słychać głośny szum przy przyspieszaniu gdy jest nieszczelność układu. Często to jakiś banał a wszyscy od razu kopią głęboko. Pozdrawiam i życzę szybkiego rozwiązania.

OrangeSmax jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-02-2023, 11:15   #42
t.ziomo
ford::amateur
 
Imię: tomasz
Zarejestrowany: 23-07-2022
Model: s-max
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 1
Domyślnie Odp: BŁĄD P003 i P003A

Witam, ostatnio nie dawało mi spokoju z błędem 003 , pogrzebałem trochę i co udało mi się ustalić turbo po regeneracji razem z czujnikiem gruszka chodzi lekko ale po podłączeniu miernika do skrajnych końcówek i za pomocą pistolety do podciśnienia wąchania czujnika były od 600ohm w środkowej pozycji pokazało nawet 16 kohm a przy końcu 3,8kohm.Wniosek czujnik nowy walnięty, rozebrałem spsikalem kontakt sprayem i teraz pokazuje równo od 600 do 3,8 kohm . Dodam że błąd już się nie pojawia.
t.ziomo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-04-2023, 19:13   #43
MaxerGŚ
ford::amateur
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 01-04-2023
Skąd: Siekierki
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCi 163km
Rocznik: 2012
Postów: 4
Domyślnie Procedury serwisowe.

Witam wszystkich to jest mój pierwszy post na forum. Pisze bo szukam porady. Mój S-Max 2.0 TDCi 163km z 2012r jest moim pierwszym fordem i pierwszym diesem. W trakcie przeglądu po zakupowego ( rozrząd płyny i filtry itp.) okazało się że wtryski i pompa do regeneracji przez opiłki w układzie. Więc jak to robiłem to oddałem turbo do regeneracji oraz DPF do umycia. Wszystko już zamontowane w aucie, nowe kody wtrysków już wpisane, DPF już wpisany że jest jak nowy i co dalej? Trzeba turbo jakoś zadaptować? Bo mam błąd p0003:00. Operuje na programie forscan.
Pozdrawiam
MaxerGŚ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-09-2023, 12:27   #44
scigacz1975
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 03-12-2015
Skąd: Stalowa Wola
Model: był focus mkI lift - jest foka mkIII
Silnik: był 1.8 zetec - jest 2.0 TDCi powershift
Rocznik: 2018
Postów: 8
Domyślnie Odp: BŁĄD P003 i P003A

Foka 3 2.0 TDCi powershift 2018

Mam problem i szukam pomocy. Foka ma obecnie 235tys, jest świeżo po czyszczeniu DPF, wymieniona odma, regeneracja turbo. Dodatkowo z grubszych rzeczy w okolicach marca wymieniony na nówkę fabryczny EGR.

W zeszłym roku w okolicach kwietnia zrobiłem wymianę oleju w skrzyni (dynamiczną niestetyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) jakiś 1000 km po zaczyna się zabawa. Z doopy zaczynają się pojawiać błędy ze skrzyni (dziwne bo raz info "silnik natychmiast serwis" a czasem info o błędzie z abs).

Kody błędów p003a:85-2c, p2563:21-2e

No to szukamy. Skrzynia ok ale wyskakują błędy z turbo że przeładowanie. Przepatrzone turbo i dochodzimy do wniosku że zaczyna się chrzanić czujnik kopiowania (gruszka) niestety w tym silniku (turbo Borg Wagner jak w mundku mk5 i w bluehdi) turbina jest z kolektorem. Szukałem tego czujnika ale był niedostępny.

Od razu piszę - wszystkie kable i wtyczki przepatrzone, wypięte, przeczyszczone.

Wtedy trafiłem do człowieka który robił mi kiedyś mapę do innego samochodu. Zrobił mi rolkę i mapę. Seria pokazała 167km i 400 nm (fabrycznie teoretycznie powinno być 150/370), po mapie wyszło 197km i 456nm. I problem z przeładowaniem ustąpił. Ale po około 10 tys wrócił. Dalej nie było czujnika więc po mojej prośbie w nowej mapie zablokowane zostały błędy ze skrzyni. Ci co mają powershift wiedzą jak wnerwia kiedy skrzynia głupieje i gubi biegi. Wywala info "ograniczona funkcjonalność skrzyni biegów".
Potem jeszcze zablokował mi 2 błędy które już silnik pokazywał z turbiny o przeładowaniu (bo musiałem jeździć, auto mam do pracy)
Jak się spodziewałem turbina zaczęła się kończyć, wyszedł jeszcze EGR a potem zapchany dpf. Stwierdziłem że czas to ogarnąć wiec zrobiłem porządek.
Turbo do regeneracji, dpf do czyszczenia, wymiana odmy. Wymieniony EGR, skasowane błędy i wyczyszczony DPF w pamięci kompa, wymieniony czujnik kopiowania turbo. Ogólnie bebechy naprawione/zregenerowane.

Niestety problem z przeładowaniem jest dalej. Byłem na hamowni. Poprawili mi mapę - dalej lipa. Obciął mi ciśnienie do 140mb - teoretycznie poniżej średniej więc nie powinno przeładowywać - ciągle to samo. Wgrałem oryginalną mapę i zero poprawy. Dodatkowo dziwny świszczący dźwięk w okolicy 2500/3000 obr kiedy wbija wyższy bieg.
Na poprawionej i oryginalnej mapie tak samo.
Jakby zawór wastegate upuszczał. Tutaj mam przypuszczenie że to może mieć związek z przeładowaniem - może zawór podciśnienia przy EGR padł (po wymianie EGR ten dźwięk na jakiś czas zniknął a potem znowu wrócił)

Jeżdżę teraz na oryginalnej mapie i próbuję znaleźć gdzie jest problem.

Czy ktoś może mnie pokierować w którym kierunku iść i gdzie szukać?

Aha, jak szukaliśmy problemu to się okazało że wtyczka która wchodzi do gruszki zaworu kopiowania turbo ma w środku wkładkę, zapadka na tej wkładce jest zerwana i wkładka nie siedzi sztywno.
Nie da się wymienić wtyczki bo występuje tylko z całą wiązka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Docisnąłem to trytytką.

Ciągle Kody błędów p003a:85-2c, p2563:21-2e
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg czujnik turbo.jpg (95.3 KB, 20 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg mapa po modzie i oryginal.jpg (57.1 KB, 14 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg poprawka mapy.jpg (100.8 KB, 11 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg poprawka z obciętym ciśnieniem.jpg (101.0 KB, 11 wyświetleń)
scigacz1975 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:09.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.