Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-10-2016, 04:22   #11
WojtekACER
ford::amateur
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 25-09-2016
Skąd: WAŁCZ
Model: 260
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2006
Postów: 7
Domyślnie Odp: Przerwy w działaniu prędkościomierz i obrotomierza. Zapala się czujka świec żaro

karofhu daj znać jak już to zrobisz. szykuję się na to samo, lecz z braku czasu odładam to w nieskończoność.

WojtekACER jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-10-2016, 08:21   #12
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,976
Domyślnie Odp: Przerwy w działaniu prędkościomierz i obrotomierza. Zapala się czujka świec żaro

Radzę wpierw spróbować przemyć tylną płytkę drukowaną zegarów ligninką ze spirytusem - powstają tam na lutach takie charakterystyczne wykwity, które powodują dzikie połączenia i układ wariuje. To szybka robota, w niecałą godzinkę do zrobienia.
Dopiero jeśli to nie pomoże, trzeba się brać za rozbieranie całego zespołu z demontażem wskazówek (ja nie dałem rady ich zdjąć).
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2016, 14:28   #13
karofhu
ford::beginner
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 26-10-2015
Skąd: Gdańsk
Model: ford transit
Silnik: 1998
Rocznik: 2005
Postów: 13
Domyślnie Odp: Przerwy w działaniu prędkościomierz i obrotomierza. Zapala się czujka świec żaro

W dwa dni przejechałem około 300 km i kontrolka świec żarowych się nie zapalała. Wyczytałem że ta kontrolka odpowiada nie tylko za świece żarowe ale także ogólnie za pracę innych układów.

Mam pytanie jak dostać się do płytki drukowanej aby przemyć - od strony klapy silnika, czy od wewnątrz.

Pozdr.
karofhu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2016, 15:56   #14
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,976
Domyślnie Odp: Przerwy w działaniu prędkościomierz i obrotomierza. Zapala się czujka świec żaro

Musisz wyjąć zegary.

1. Zdejmujesz górną osłonę plastikową kolumny kierownicy
2. Okręcasz krzyżakiem cztery wkręty mocujące tzw okular, dwa które były za osłoną kolumny i dwa po daszkiem okulara - i wyjmujesz okular,
3. Okręcasz dwa wkręty mocujące zespół zegarów, trochę go obracasz tak by odłączyć wtyk wielopinowy (trzeba podnieść dźwignie wtyku, nie złam jej),
4. Wyjmujesz zegary
5. Podważasz delikatnie zatrzaski zapinające tylną osłonę zegarów i zdejmujesz ją.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-10-2016, 09:23   #15
karofhu
ford::beginner
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 26-10-2015
Skąd: Gdańsk
Model: ford transit
Silnik: 1998
Rocznik: 2005
Postów: 13
Domyślnie Odp: Przerwy w działaniu prędkościomierz i obrotomierza. Zapala się czujka świec żaro

Dzięki za informacje.

Przepraszam że odpowiadam z opóźnieniem ale praca wyjazdowa to powoduje.

Pozdr.
Karo
karofhu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-10-2016, 04:43   #16
WojtekACER
ford::amateur
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 25-09-2016
Skąd: WAŁCZ
Model: 260
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2006
Postów: 7
Domyślnie Odp: Przerwy w działaniu prędkościomierz i obrotomierza. Zapala się czujka świec żaro

Witam, do wczoraj miałem podobny problem. obejrzałem wcześniej całe forum i zabrałem się do naprawy. Najpierw ściągnąć trzeba osłony zegarów, póżniej wypiąć wtyczkę od nich (dziwnie działa na zasadzie dzwigni, a nie jak 99 % innych wtyczek na wcisk lub zatrzask). Sama rozbiórka licznika jest bardzo prosta. kilka zatrzasków (ok 10) i rozkłada się na czynniki pierwsze. Wskazówki należy podważyć nożem. Najpierw odleci czarny mały ozdobny element, póżniej sama wskazówka.
Przejrzałem luty i jak dla mnie były ok. Więc przeczyściłem całą płytkę drukowaną ściereczką z alkoholem. założyłem i guzik. Pojawiało się to samo.
Pojechałem na gorąco do elektryka, tylko spojrzał, mói "ZIMNE LUTY JAK ZAWSZE w TRANSICIE". Przelutowanie zajęło mu raptem 5 - 7 minut. Sama go założyłem, dałem na flaszkę elektrykowi i wszytsko wróciło do normy..... dziś tylko muszę pozakładać obudowę całych zegarów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)) pozdrawiam
WojtekACER jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-10-2016, 05:19   #17
wandyna
ford::beginner
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 12-03-2015
Skąd: Poznań
Model: FT 350TD
Silnik: 2.4
Rocznik: 2004
Postów: 17
Domyślnie Odp: Przerwy w działaniu prędkościomierz i obrotomierza. Zapala się czujka świec żaro

U mnie było to samo, tak jak kolega wyżej napisał - zimne luty, elektryk przelutował i hula jak w aucie z salonu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wandyna jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2016, 20:57   #18
BSN
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-08-2012
Skąd: Kurpie
Model: 3xTransit/1xGalaxy
Silnik: 1x2.0adblue/2x2,0Tddi/2,3+LPG
Rocznik: 1x 2017/2x2004/1999
Postów: 144
Domyślnie Odp: Przerwy w działaniu prędkościomierz i obrotomierza. Zapala się czujka świec żaro

Ja mam to samo. Kiedyś przemywałem płytkę na jakiś czas pomogło, nie wiem czy bardziej przemycie czy rozebranie i złożenie co spowodowało lepsze połączenie.
Teraz pewnie trzeba przelutować. Za powstawanie tych zimnych lutów to odpowiada chyba trochę za krótka wiązka przewodów. Obciąża wtyczkę i dlatego puszczają luty. U mnie wystarczy podnieść ją do góry i wszystko działa.
A sprężynka też zaświeca się w związku z tym problemem. To chyba brak masy na wskaźnikach powoduje te wariacje.
BSN jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-11-2016, 23:18   #19
fordtransit2.4
ford::amateur
 
Imię: p
Zarejestrowany: 18-11-2012
Skąd: w
Model: transit
Silnik: 2.4
Rocznik: 2002
Postów: 1
Domyślnie Odp: Przerwy w działaniu prędkościomierz i obrotomierza. Zapala się czujka świec żaro

U mnie szalał prędkościomierz i zapalała się czasami sprężynka. Był to problem z masą.
fordtransit2.4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2018, 19:19   #20
Halunnn
ford::beginner
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 18-04-2018
Skąd: Niemcy
Model: Transit
Silnik: 2.0 diesel
Rocznik: 2004
Postów: 11
Domyślnie Licznik nie dziala

Witam mam Transit z 2004 roku i problem z wskaźnikiem paliwa po zatankowaniu do pełna schodzi tylko do połowy ale bardzo długo po zrobieniu 700 km dalej pokazuje połowę zbiornika po wyłączeniu stacyjki nie opada wskazówka mam autodwa miesiące tankowalem może z 7 razy już do pełna i tylko na drugim tankowaniu działał poprawnie. Sprzedający mi mówił że się zacina ale raz tylko zadziałał i koniec..to samo z wskaźnikiem temp wskazówka również nie opada po wyłączeniu zapłonu czy to może mieć coś do wskazówka paliwa...bylo dużo tematów czytałem ale żaden nie kończył się rozwiązaniem problemu...
Halunnn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
2.0t , immobilizer , licznik , sterownik silnika



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:32.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.