Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-02-2017, 16:21   #11
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Ucieka (częściowo) płyn chłodniczy ze zbiorniczka wyrównawczego

Kiedy już uszczelka pod głowicą zaczyna przepuszczać kompresję z cylindra do układu chłodzenia, minimalnie, lub jest mikropęknięcie głowicy ,w zbiorniczku w części powietrznej stwarza się ciśnienie które stara się ścisnąć płyn, a ponieważ jest dużo przewodów gumowych, które wtedy pęcznieją, choć nie da sie tego zaobserwować, płyn w zbiorniczku osiąga poziom minimum, a po odkręceniu korka, wraca do maximum, i słychać przy odkręcaniu korka upust powietrza ze zbiorniczka. W takim przypadku jest jeszcze dodatkowy objaw, słabe ogrzewanie wnętrza , lub zanik pomimo prawidłowej temperatury płynu chłodzącego.
Jeżeli rano, przed uruchomieniem będzie jeszcze ciśnienie w zbiorniczku, jak odkręcisz korek, to na bank, to co napisałem.
Kto chce niech wierzy, a jak nie, jego sprawa.

  Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2017, 09:49   #12
cytus
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 25-12-2015
Model: Focus
Silnik: 1.6 Ecoboost
Rocznik: 2012
Postów: 469
Domyślnie Odp: Ucieka (częściowo) płyn chłodniczy ze zbiorniczka wyrównawczego

Cześć, mam pytanko odnośnie poziomu płynu. Zbiorniczek ma kilka komór... od przodu patrząc wygląda, że poziom jest ok. Zbiorniczek natomiast jest lekko pochylony więc nie do końca prawidłowo chyba wskazuje poziom, co? Od boku patrząc widzę, że jest go mniej. Też tak macie czy u mnie ewidentnie gdzieś ubyło? Zdjęcia w załącznikuGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
cytus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2017, 10:08   #13
pjetrucha
ford::advanced
 
Avatar pjetrucha
 
Zarejestrowany: 05-12-2013
Model: Focus
Silnik: 1.6 EB 150 KM
Rocznik: 2014
Postów: 469
Domyślnie Odp: Ucieka (częściowo) płyn chłodniczy ze zbiorniczka wyrównawczego

Jest ok.
pjetrucha jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2017, 10:13   #14
arszer
ford::amateur
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 17-02-2017
Skąd: Jaworzno
Model: Mondeo/Focus/GS
Silnik: 2/1,6/3,5
Rocznik: 2002/2014/2010
Postów: 2
Domyślnie Odp: Ucieka (częściowo) płyn chłodniczy ze zbiorniczka wyrównawczego

Cytat:
Napisał salom Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kiedy już uszczelka pod głowicą zaczyna przepuszczać kompresję z cylindra do układu chłodzenia, minimalnie, lub jest mikropęknięcie głowicy ,w zbiorniczku w części powietrznej stwarza się ciśnienie które stara się ścisnąć płyn, a ponieważ jest dużo przewodów gumowych, które wtedy pęcznieją, choć nie da sie tego zaobserwować, płyn w zbiorniczku osiąga poziom minimum, a po odkręceniu korka, wraca do maximum, i słychać przy odkręcaniu korka upust powietrza ze zbiorniczka. W takim przypadku jest jeszcze dodatkowy objaw, słabe ogrzewanie wnętrza , lub zanik pomimo prawidłowej temperatury płynu chłodzącego.
Jeżeli rano, przed uruchomieniem będzie jeszcze ciśnienie w zbiorniczku, jak odkręcisz korek, to na bank, to co napisałem.
Kto chce niech wierzy, a jak nie, jego sprawa.
I to jak najbardziej słuszne stwierdzenie - tego typu problemy w tym silniku to raczej nie są jednostkowe przypadki - miałem w zasadzie identyczne objawy.

Ostatnio edytowane przez arszer ; 18-02-2017 o 10:31
arszer jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2017, 11:03   #15
pjetrucha
ford::advanced
 
Avatar pjetrucha
 
Zarejestrowany: 05-12-2013
Model: Focus
Silnik: 1.6 EB 150 KM
Rocznik: 2014
Postów: 469
Domyślnie Odp: Ucieka (częściowo) płyn chłodniczy ze zbiorniczka wyrównawczego

Miałeś mikropekniecie? I co z tym zrobiłeś? Wymieniałes silnik?
pjetrucha jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2017, 11:05   #16
razes
ford::advanced
 
Avatar razes
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 31-10-2012
Skąd: Szczecin
Model: Kuga Mk2
Silnik: 1.5 EB 150 -> 190 KM
Rocznik: 2019
Postów: 214
Domyślnie Odp: Ucieka (częściowo) płyn chłodniczy ze zbiorniczka wyrównawczego

Cytat:
Napisał arszer Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
..... miałem w zasadzie identyczne objawy.
Ale co zrobiłeś żeby było OK ?
razes jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2017, 11:24   #17
cytus
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 25-12-2015
Model: Focus
Silnik: 1.6 Ecoboost
Rocznik: 2012
Postów: 469
Domyślnie Odp: Ucieka (częściowo) płyn chłodniczy ze zbiorniczka wyrównawczego

Cytat:
Napisał pjetrucha Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jest ok.
Dzięki.

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
cytus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2017, 14:39   #18
arszer
ford::amateur
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 17-02-2017
Skąd: Jaworzno
Model: Mondeo/Focus/GS
Silnik: 2/1,6/3,5
Rocznik: 2002/2014/2010
Postów: 2
Domyślnie Odp: Ucieka (częściowo) płyn chłodniczy ze zbiorniczka wyrównawczego

Cytat:
Napisał razes Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale co zrobiłeś żeby było OK ?
Podjechałem na ASO, i mimo iż początkowo zbagatelizowali problem, to jednak w końcu diagnoza: uszczelka i w konsekwencji wymiana silnika. A jako że samochód (Focus 2014) objęty dodatkową gwarancją Ford Proteck, więc w zasadzie nic więcej nie robiłem - poza wyegzekwowaniem samochodu zastępczego. Koszty wymiany jednostki (15-20 tys. w ASO) pokrywa ubezpieczyciel. Obecnie czekam na odbiór samochodu - na koniec lutego/ początek marca może się wyrobią.
arszer jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2017, 14:52   #19
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: Ucieka (częściowo) płyn chłodniczy ze zbiorniczka wyrównawczego

niebawem będzie na forum więcej wymienionych silników mk3 vs mk1
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2017, 17:53   #20
zombie6
ford::professional
 
Zarejestrowany: 12-02-2013
Model: Focus III
Silnik: 1.6 Ecoboost 182 KM
Rocznik: 2012
Postów: 1,110
Domyślnie Odp: Ucieka (częściowo) płyn chłodniczy ze zbiorniczka wyrównawczego

Cytat:
Napisał arszer Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I to jak najbardziej słuszne stwierdzenie - tego typu problemy w tym silniku to raczej nie są jednostkowe przypadki - miałem w zasadzie identyczne objawy.
Nie są to jednostkowe przypadki, a bardzo częste, ale się o tym nie mówi głośno Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump:
Cytat:
Napisał pjetrucha Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Miałeś mikropekniecie? I co z tym zrobiłeś? Wymieniałes silnik?
Można głowicę wymienić i zrobić rozrząd lub od razu cały silnik wymienić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez zombie6 ; 20-02-2017 o 17:57
zombie6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:58.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.