Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Ka

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-04-2018, 10:23   #1
WisiorPL
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-01-2018
Skąd: Gliwice
Model: Ford Ka
Silnik: 1.2 69km LPG
Rocznik: 2015
Postów: 13
Domyślnie Często włączający wiatrak chłodnicy

Witajcie,
Pytanie do użytkowników kaczuchy od 2008.
Zauważyłem że często włącza mi się wiatrak chłodnicy (pisząc często mam na myśli, na postoju średnio co 30 sek a włącza się na 10 sek niestety nie wiem jak jest podczas jazdy bo po prostu tego nie słychać). Myślałem że ma to związek z włączoną klimą ale tak samo jest na wyłączonej klimie dlatego chciałem zapytać się forumowiczów czy to jest normalne i jak jest u was. W innym aucie miałem złe doświadczenia z układem chłodzenia i dmucham na zimne.

WisiorPL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2018, 10:57   #2
mischel
ford::advanced
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 20-06-2012
Skąd: Ożarów Maz.
Model: Mondeo mk3
Silnik: 1,8
Rocznik: 2006
Postów: 274
Domyślnie Odp: Często włączający wiatrak chłodnicy

Do sprawdzenia poziom płynu chłodniczego i czujnik temperatury. Temat przerabiałem u siebie, skończyło się wymianą chłodnicy wentylatora i czujnika temperatury.
mischel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2018, 15:56   #3
WisiorPL
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-01-2018
Skąd: Gliwice
Model: Ford Ka
Silnik: 1.2 69km LPG
Rocznik: 2015
Postów: 13
Domyślnie Odp: Często włączający wiatrak chłodnicy

Cytat:
Napisał mischel Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Do sprawdzenia poziom płynu chłodniczego i czujnik temperatury. Temat przerabiałem u siebie, skończyło się wymianą chłodnicy wentylatora i czujnika temperatury.
Dzięki za odpowiedź.
Za Twoja namową zabrałem się za diagnostykę (oczywiście w sposób tak jak potrafię czyli amatorski). I mam kilka spostrzeżeń.
Oczywiście zacząłem od stanu płynu i jest ok.
Podłączyłem się pod obd i szukałem błędów przy okazji sprawdziłem czy odczyty liczniku zgadzają się z tymi w aplikacji. Tak jakby temperatura cieczy chłodzącej wahała się w granicach 84-87 stopni.

Nowe światło rzuciło na całą sprawę to co się wydarzyło gdy zacząłem bawić się regulacja nadmuchu i z tego co sprawdziłem jak jest tylko ustawiony na szybę to klimatyzacja się włącza bez zapalania kontrolki (myślałem że nie jest włączona bo kontrola się nie paliła) a co za tym idzie włącza się wentylator chłodnicy. Z tego co czytałem w starszych focusach jest tak samo (chociaż nie wiem czy można forda ka porównywać do focusa bo to przecież wszystko praktycznie jest od fiata). Oczywiście gdy zmieniłem nadmuch np. na nogi to wentylator się nie włącza. Chyba macie tak samo w swoich kaczkach?
WisiorPL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2018, 21:03   #4
Argus
ford::beginner
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 29-05-2016
Skąd: Zielonka (Bydgoszcz)
Model: Ka
Silnik: 1.2
Rocznik: 2013
Postów: 17
Domyślnie Odp: Często włączający wiatrak chłodnicy

Wisior, w moim jest identycznie jak u Ciebie. Przekręcenie kierunku nadmuchu na szybę uruchamia klimatyzację bez zapalenia kontrolki. Sprężarka klimy włącza się w zależności od dodawania/puszczania gazu. Przy zwiększaniu obrotów silnika, sprężarka się wyłącza, przy równych obrotach włącza i wyłącza się cyklicznie (a razem z nią wentylator).
Argus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-04-2018, 16:15   #5
WisiorPL
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-01-2018
Skąd: Gliwice
Model: Ford Ka
Silnik: 1.2 69km LPG
Rocznik: 2015
Postów: 13
Domyślnie Odp: Często włączający wiatrak chłodnicy

Cytat:
Napisał Argus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wisior, w moim jest identycznie jak u Ciebie. Przekręcenie kierunku nadmuchu na szybę uruchamia klimatyzację bez zapalenia kontrolki. Sprężarka klimy włącza się w zależności od dodawania/puszczania gazu. Przy zwiększaniu obrotów silnika, sprężarka się wyłącza, przy równych obrotach włącza i wyłącza się cyklicznie (a razem z nią wentylator).
Dzięki, uspokoiłeś mnie tą informacją że to normalny objaw i nie potrzebnie panikuje. Ja odniosłem wrażenie że podczas jazdy to ten wentylator się nie włącza (tak na trzecim biegu bo później to nie słychać bo w tuktuku trochę głośno). Trochę mnie to irytuje bo jak stoję w korku to podczas ruszania jak trafie na ten moment włączenia wentylatora to nie mogę zachować jakby płynności jazdy (czasem mi szarpnie) pewnie ze względu na to że silnik jest obciążany.

PS. polecam po zimie wyrzucić stary filtr kabinowy i wpakować nowy - koszt - 10 zł (chyba że ktoś chce z aktywnym węglem to drożej) i 5 minut roboty chyba że ktoś tak jak ja będzie chciał sobie jeszcze wyczyścić parownik to trochę więcej zabawy ale warto. Zainteresowałem się z temat bo z nawiewów waliło strasznie a po zabiegu aż przyjemnie włączać.
WisiorPL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-04-2018, 09:10   #6
MarianL
ford::average
 
Avatar MarianL
 
Imię: Marian
Zarejestrowany: 09-04-2014
Skąd: ST
Model: Ka TITANIUM
Silnik: 1,2
Rocznik: 2009
Postów: 123
Domyślnie Odp: Często włączający wiatrak chłodnicy

Chyba jednak macie coś nie tak.
U mnie kaczka 2009 kontrolka AC świeci w każdym położeniu pokrętła nawiewu.
MarianL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-04-2018, 16:54   #7
WisiorPL
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-01-2018
Skąd: Gliwice
Model: Ford Ka
Silnik: 1.2 69km LPG
Rocznik: 2015
Postów: 13
Domyślnie Odp: Często włączający wiatrak chłodnicy

Cytat:
Napisał MarianL Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chyba jednak macie coś nie tak.
U mnie kaczka 2009 kontrolka AC świeci w każdym położeniu pokrętła nawiewu.
Chyba nas nie zrozumiałeś. Jak mam wł AC to u mnie się też świeci w każdym położeniu pokrętła nawiewu. Natomiast chodziło mi o to że gdy pokrętło masz ustawione na szybę i AC masz wyl to i tak klima się włącza.
WisiorPL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-04-2018, 10:31   #8
MarianL
ford::average
 
Avatar MarianL
 
Imię: Marian
Zarejestrowany: 09-04-2014
Skąd: ST
Model: Ka TITANIUM
Silnik: 1,2
Rocznik: 2009
Postów: 123
Domyślnie Odp: Często włączający wiatrak chłodnicy

No nie.
Jak nie wcisnę przycisku AC to się nie włącza.
Po to przecież jest włącznik klimy
MarianL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-04-2018, 21:36   #9
Argus
ford::beginner
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 29-05-2016
Skąd: Zielonka (Bydgoszcz)
Model: Ka
Silnik: 1.2
Rocznik: 2013
Postów: 17
Domyślnie Odp: Często włączający wiatrak chłodnicy

Cytat:
Napisał MarianL Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No nie.
Jak nie wcisnę przycisku AC to się nie włącza.
Po to przecież jest włącznik klimy
To na wyłączonym przycisku AC ustaw nawiew na przednią szybę i oczywiście włącz ten nawiew na choćby pierwszy stopień. Kontrolka od włacznika AC będzie nadal zgaszona ale kompresor klimy będzie chodził -wystarczy spojrzeć na kompresor. Poza tym przy włączonym nadmuchu, przestaw delikatne pokrętło kierunku nawiewu na z pozycji szyba/nogi na samą szybę -usłyszysz charakterystyczne stuknięcie włączającej się sprężarki. No chyba, że w wersji z 2009 tego nie ma. Ja mam z 2013 a układ elektryczny przez lata przechodził drobne modyfikacje co jakiś czas.
Argus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-04-2018, 23:34   #10
WisiorPL
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-01-2018
Skąd: Gliwice
Model: Ford Ka
Silnik: 1.2 69km LPG
Rocznik: 2015
Postów: 13
Domyślnie Odp: Często włączający wiatrak chłodnicy

Cytat:
Napisał MarianL Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No nie.
Jak nie wcisnę przycisku AC to się nie włącza.
Po to przecież jest włącznik klimy
Możliwe że tak jak kolega Argus pisze ze nie masz tej funkcji bo rocznik 2009. Tak samo myślałem jak ty ale posznupalem na forum i ponoć w Focusach jest tak samo aczkolwiek nie do końca jest to miarodajne bo nasze wozy to przecież wiekszosc ma z pandy czy tam 500-ki.
WisiorPL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:22.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.