Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-01-2022, 18:18   #11
atasko88
ford::beginner
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 17-03-2020
Skąd: Twardogóra
Model: Fiesta MK8
Silnik: 1,1
Rocznik: 2018
Postów: 13
Domyślnie Odp: Dołożenie podgrzewanej kierownicy

Wymienilem SCCM czyli tasma z modulem i w Forscan wyglada, ze auto samo rozpoznalo nowa czesc. Nie ma na tym module bledow. Nie wymienilem panelu bo nie moge dostac na necie panelu z przyciskiem i manualnym kolkiem ustawienia temp. Sa tylko te z wyswietlaczem, ale nie wiem czy na taki moge wymienic skoro mam pokretlo...
Manetki w tasmie zostaly przelozone od mojej starej tasmy bez pinow do grzania. Dzialaja. Jedynie musialem na nowo w SCCM zmienic numer lewego przycisku z tempomatem bo zmienil na fabryczny bez tempomatu.
Dlatego wyprowadzilem przycisk kiery i foteli na ekran. Fotele moge ustawiac z ekranu, a kiera caly czas nieaktywna.
W BCM nie moge znalezc zadnego parametru wlaczajacego grzanie kiery, jedynie w SCCM ustawione jest 30°C i w APIM przycisk na ekranie.
Myslalem nad tym zeby w HVAC czyli panelu nawiewow ustawic w asbuilt parametry ktore mam z Fiesty z przyciskiem fizycznym zeby oklamac modul, ze przycisk fizyczny istnieje. Boje sie tylko, ze cos uwale takim mykiem wiec staram sie dowiedziec wiecej.

W Focusie sam zrobiles grzane fotele czy miales je fabrycznie? Jesli fabryczne to dziwne, ze nie mozesz uzywac przyciskow na ekranie. U mnie byly fabryczne i na ekranie dzialaja tak samo jak fizyczne.

atasko88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2022, 22:07   #12
Malchiki
ford::average
 
Imię: Michal
Zarejestrowany: 20-04-2019
Skąd: Katowice
Model: Ford Focus MK3
Silnik: 1.5
Rocznik: 2017
Postów: 178
Domyślnie Odp: Dołożenie podgrzewanej kierownicy

ciekawe swoją droga czy takie wogole istniały. Klima manualna plus grzana kierownica...
W Focusie grzana fotele mialem fabrycznie, ale bez sterowania z poziomu Sync 3. Aktywowałem te przeciski żeby się pokazały - ale nie działają (można na nie kliknąć - ale nie ma efektu). Teraz dołożyłem grzaną kierownice i jest podobnie. W Focusie z kierownica jest o tyle prosto - ze za włączanie odpowiada przycisk przy skrzyni biegów - więc łatwiej znaleźć.

Przy braku innego panela - mógłbyś podmienić kable we wtyczce - żeby podpiąć się z grzaniem kierownicy do innego przycisku na panelu...Tyle ze pytanie czy jest taki którego nie używasz...
Malchiki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2022, 06:32   #13
atasko88
ford::beginner
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 17-03-2020
Skąd: Twardogóra
Model: Fiesta MK8
Silnik: 1,1
Rocznik: 2018
Postów: 13
Domyślnie Odp: Dołożenie podgrzewanej kierownicy

Istnieja manualne z przyciskiem bo widzialem w kilku Fiestach, ale nie ma nigdzie na sprzedaz.
W Fiescie nie ma moim zdaniem miejsca na wyprowadzenie dodatkowego przycisku, a tym bardziej nie wiem czy to i tak nie musi przejsc przez HVAC.
Informuj jak Ci idzie w Fiescie zony. Podesle Ci moj numer tel na priv to dzwon jak cos.
A co do Focusa na ekranie, to mozesz znalezc na forum Forscan goscia o nicku Graham17
On zrobil to w Focusie, ale nie wiem w ktorym dokladnie.
atasko88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2022, 11:59   #14
Malchiki
ford::average
 
Imię: Michal
Zarejestrowany: 20-04-2019
Skąd: Katowice
Model: Ford Focus MK3
Silnik: 1.5
Rocznik: 2017
Postów: 178
Domyślnie Odp: Dołożenie podgrzewanej kierownicy

niestety w Focusach nawet tych Mk3 lift te przyciski nie działają (mimo ze się wyświetlają)...Ten Graham z tego co wyczytałem zrobil to w MK4.
Co do Fiesty - wyglada na to ze najgorzej znaleźć ten panel...
Malchiki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:37.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.