Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-01-2022, 18:57   #1
kobrys
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-02-2013
Skąd: Krosno
Model: Galaxy A8
Silnik: 2.0 EcoBlue 150km
Rocznik: 11.2018
Postów: 183
Domyślnie Schemat układu spryskiwacza tylnej szyby, leje na koło przód prawy

Czołem,

zawaliłem w tym roku zalanie płynem zimowym do spryskiwaczy i przez przypadek raz czy dwa odruchowo pociągnęło mi się na mrozie spryskiwanie tylnej szyby przy zamarzniętym płynie.

Jak już mróz odpuścił to wymieniłem cały płyn, ale spryskiwacz tyłu nie działa.

Jako, że pompa działa bez oporu pewien byłem, że gdzieś straciłem ciągłość i bingo. Leje nadkolem prawy-przód (od strony pasażera) - idealnie na sam szczyt opony przed nadkole. Ścieka też nadkolem od wewnątrz i kapie przed przednie koło.

Zanim wezmę się za robotę chciałem zapytać bardziej doświadczonych kolegów czy brać się za szukanie awarii od strony samego nadkola rozbierając osłony czy jednak od strony podszybia w komorze silnika?

W samej komorze silnika w okolicach kielichu amortyzatora i w okolicach innych instalacji nad kielichem zupełnie sucho.

Może ktoś wie gdzie znaleźć przebieg węża spryskiwacza tylnej szyby już za pompą lub czego się spodziewać w tamtych okolicach?


Ostatnio edytowane przez kobrys ; 15-01-2022 o 19:44
kobrys jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
spryskiwacz tył , wyciek


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:47.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.