Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-04-2010, 15:17   #21
akusioll
ford::average
 
Avatar akusioll
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 07-02-2010
Skąd: Łódzkie
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 173
Domyślnie Odp: Radio Ford 6000CD a talefon komórkowy

Cytat:
Napisał Wojtek77 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Panie skirosky. Mam ten sam zestaw co Ty. Czyli Nokię 5800 i Radio 6000CD. Wygląda to tak. W radiu wciśnij słuchawkę i od razu "menu". Wyskoczy Ci lista telefonów. Można w niej usuwać lub dodawać telefony. Usuń wszystkie telefony jakie znajdziesz. Wyłącz radio. W telefonie wyłącz i włącz bluta. Włącz radio z powrotem, telefon zacznie sam szukać radia i je znajdzie. Zatwierdz połączenie i jak zapyta telefon czy znalżć uprgrade połączenia, wciśniej NIE. Powinno teraz działać.
PS. Jak pyta o pin, to u mnie działa 0000.
Powodzenia..
Własnie tak zrob i na 101% bedzie chodzic, a pin jaki wcisniesz taki bedzie dzialal... Ja mam avile i dziala

akusioll jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-04-2010, 12:58   #22
sikorsky
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 26-03-2010
Skąd: Pomorze
Model: Ford FOCUS kombi
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 3
Domyślnie Odp: Radio Ford 6000CD a talefon komórkowy

Cytat:
Napisał Wojtek77 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wygląda to tak. W radiu wciśnij słuchawkę i od razu "menu"
Dzięki, Wojtek77 za wskazówki. Zrobiłem, jak napisałeś. Niestety, nie działa. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po przyciśnięciu przycisku z symbolem słuchawki pojawia się napis MUTE, a przycisk MENU nie działa. Nie wyświetla się żadna lista zameldowanych telefonów.
sikorsky jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-05-2010, 09:55   #23
knurek
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 30-05-2010
Model: S-max
Silnik: czysty
Rocznik: 2010
Postów: 1
Domyślnie Odp: Radio Ford 6000CD a talefon komórkowy

Czy radio ma dostęp do numerów zapisanych w telefonie?
Co widać na radiu jak dzwoni telefon? Tylko numer, czy może od razu pisze kto to?
Czy można z poziomu radia wybrać numer z książki telefonicznej, czy trzeba ręcznie stukać cyferki?
knurek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-06-2010, 20:29   #24
rpawlak
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 08-06-2010
Model: FOCUS II
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 1
Domyślnie Odp: Radio Ford 6000CD a talefon komórkowy

Ford Focus II 2005 (radio zielone podświetlenie + bluetooth fabryczny).

Sprawa jest dosyć prosta:
1. Uruchamiasz bluetooth w telefonie.
2. Wyszukujesz nowe urządzenia.
3. Gdy telefon znajdzie Ford Audio - wybierasz urządzenie.
4. Autoryzujesz operację (najczęściej jest to kod "0000").
5. Po tej czynności telefon jest podłączony do radia.

Uwaga - czasami bluetooth zalicza "zwiechę" i telefon nie może go wykryć.
Rada - odłączyć zasilanie radia, ponownie podłączyć, wklepać kod i
powtórzyć krok 1-5.
rpawlak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-06-2010, 09:24   #25
prezes19
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-02-2007
Model: Focus C-Max, C-Max
Silnik: 1.6 TDCI 109KM & 1.8 TDCI 115KM
Rocznik: 2006 & 2008
Postów: 83
Domyślnie Odp: Radio Ford 6000CD a talefon komórkowy

Witam.

Panowie mam pytanie odnośnie radia Cd6000 C-Max 2006 + Nokia 6230. Wszystko jest niby OK. Bo telefon i znajduje Ford Audio i się z nim paruje. Na telefonie pojawia się malutka ikona samochodu. Ale nie wiem jak to obsłużyć dalej. Tzn. nic się nie dzieje. Jak ktoś dzwoni to dzwoni mi telefon ja odbiorę to słychać tylko w słuchawce.
Jak obsługiwać tak sparowaną Nokię radiem ford 6000 i jakie funkcje są dostępne z poziomu radia.

Pozdrawiam i dzięki.
prezes19 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-06-2010, 12:47   #26
mikels
ford::amateur
 
Avatar mikels
 
Zarejestrowany: 25-06-2010
Skąd: wawa
Model: FORD S-MAX
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 8
Domyślnie Odp: Radio Ford 6000CD a talefon komórkowy

Cytat:
Napisał rpawlak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ford Focus II 2005 (radio zielone podświetlenie + bluetooth fabryczny).
Witam,
także mam FFII z 2005 i radyjko 6000CD z zielonym podświetleniem (przycisk PHONE i CDDJ), tyle że w menu nie mam opcji Bluetooth ON/OFF - w ogóle nie mam takiej opcji Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Czy jest jakaś możliwość dokupienia modułu do tego radia aby działał BT ? Czy raczej jest to gra nie warta świeczki i lepiej zaopatrzyć się w navi z BT ?
pzdro
mikels jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-06-2010, 16:51   #27
Krokiet
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-03-2010
Skąd: POS
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2010
Postów: 15
Domyślnie Odp: Radio Ford 6000CD a talefon komórkowy

Cytat:
Napisał mikels Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy jest jakaś możliwość dokupienia modułu do tego radia aby działał BT ? Czy raczej jest to gra nie warta świeczki i lepiej zaopatrzyć się w navi z BT ?
Ja mam wersję 2010 i przy odbiorze pytałem o zieloną słuchawkę. Sprzedawca powiedział, że nie ma zainstalowanego tego modułu w moim radyjku i nie próbował mi go zaoferować. To chyba znaczy, że nie praktykują otwierania radyjka i dokładania modułu. No chyba że znaczy to... iż sprzedawca jest kiepski Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Krokiet jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-07-2010, 16:25   #28
pazi1980
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 18-06-2010
Model: FORD FOCUS
Silnik: 1,4
Rocznik: 2005
Postów: 2
Domyślnie Odp: Radio Ford 6000CD a talefon komórkowy

Witam!
mam forda focusa 2005 z radiem cd 6000 obok radia zamontowany jest uchwyt do telefonu komórkowego.Uchwyt ten jest w jakis sposób podłaczony , gdy wsuwam telefon lampki po obydwu stronach uchwytu świecą się. Przy sterowaniu w kierownicy nie mam funkcji voice.
Gdy wciskam słuchawkę na radiu pojawia się mute.Oczywiście wiem że trzeba być może radio odłaczyc od zasilania żeby bluetooth powrócił.Moje pytanie jest następujące czy bluetooth jest montowany fabrycznie w kazdym focusie z radiem cd 6000?Czy można jakoś inaczej sprawdzić czy bluetooth jest zamontowany bez rozkręcania?Mam jeszcze problem ze sterowaniem w kierownicy.Można regulować głośność ale nic więcej.Może ktos by coś poradził.Z góry dzieki
pazi1980 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-07-2010, 21:14   #29
maciek8791
ford::average
 
Zarejestrowany: 02-06-2010
Skąd: łódź
Model: Ford SMAX
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2012
Postów: 122
Domyślnie Odp: Radio Ford 6000CD a talefon komórkowy

Cytat:
Napisał pazi1980 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam!
mam forda focusa 2005 z radiem cd 6000 obok radia zamontowany jest uchwyt do telefonu komórkowego.Uchwyt ten jest w jakis sposób podłaczony , gdy wsuwam telefon lampki po obydwu stronach uchwytu świecą się. Przy sterowaniu w kierownicy nie mam funkcji voice.
Gdy wciskam słuchawkę na radiu pojawia się mute.Oczywiście wiem że trzeba być może radio odłaczyc od zasilania żeby bluetooth powrócił.Moje pytanie jest następujące czy bluetooth jest montowany fabrycznie w kazdym focusie z radiem cd 6000?Czy można jakoś inaczej sprawdzić czy bluetooth jest zamontowany bez rozkręcania?Mam jeszcze problem ze sterowaniem w kierownicy.Można regulować głośność ale nic więcej.Może ktos by coś poradził.Z góry dzieki
Cześć,

Ogólnie jest prosta zasada - nie masz manetki z voice, tzn. że nie masz bluetooth. Fabrycznie samo radio nie posiada bluetooth - musisz mieć własnie przycisk voice, mikrofon, okablowanie i najważniejsze -moduł który jest schowany pod schowkiem. Przycisk phone nie będzie nigdy działał w radiu jeśli nie masz tego wszystkiego - przycisk zacznie działać jak dokupisz moduł i kable i mikrofon itd Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jedyne co możesz mieć to coś dokładane poza fordem trzeba wyjąc radio żeby ktoś to zobaczył ale jak nie widzisz nigdzie mikrofonu... to jak masz mieć bluetooth, nawet dokładany? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

pozdrawiam
Maciek
maciek8791 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-08-2010, 14:47   #30
leszekleo
ford::amateur
 
Imię: Leo
Zarejestrowany: 07-08-2010
Model: FOCUS
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 8
Domyślnie Odp: Radio Ford 6000CD a talefon komórkowy

Witam

Niedawno Kopiłem Focusa II i okazało się że ma fabrycznie zamontowany zestaw głośnomówiący bluetooth, czyli mikrofon jest sprawdziłem na górze w podsufitce skierowany na kierowce, manetka z przyciskiem "voice" moduł nokia 7m5t-19g488-bd za schowkiem przy siedzeniu pasażera radio 6000 cd z czerwonym podświetleniem, no i niestety nie działa a próbowałem już wielu rzeczy, odłączałem akumulator sprawdzałem czy jakaś wiązka się nie odpięła, odłączałem moduł i nic w radiu nie widzi modułu bt/vc, jak wcisnę zieloną czy czerwoną słuchawkę pojawia się napis "mute", przycisk "voice" na manetce nie działa ma ktoś jakiś pomysł albo miał podobny przypadek????
leszekleo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:16.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.