Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-07-2017, 14:37   #21
_Matt_
ford::beginner
 
Imię: Mati
Zarejestrowany: 23-05-2013
Skąd: Wrocław
Model: Focus Mk2
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 13
Domyślnie Odp: niedziałające tylne głośniki i kupno nowych

Chciałbym odgrzać temat. Mam u siebie wspomniane radio 6000cd z serii V ( samochód z roku 2008 ) i oba tylne głośniki postanowiły nie grać.

Funkcja FADE jest, ale ustawienie jej na tył wycisza całkowicie dźwięk, bo oba tyły odmówiły posłuszeństwa.

Czy ktoś zdiagnozował już ten problem i ma gotowe rozwiązanie?


Ostatnio edytowane przez _Matt_ ; 03-07-2017 o 14:40
_Matt_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-09-2017, 14:27   #22
zyntas
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 26-02-2012
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo mk4
Silnik: 1,6
Rocznik: 2014
Postów: 5
Domyślnie Odp: niedziałające tylne głośniki i kupno nowych

Pomoże nagrzanie, postaw samochód na słońcu na parę godzin. U mnie jak stoi pod pracą, 8 godzin na pełnym słońcu to jak wsiadam grają wszystkie głośniki. Rano znowu tylko przód.
zyntas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-09-2017, 20:38   #23
slawomirro
ford::professional
 
Avatar slawomirro
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 02-04-2016
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta mk6 Ghia
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2007
Postów: 1,650
Domyślnie Odp: niedziałające tylne głośniki i kupno nowych

Cytat:
Napisał _Matt_ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam u siebie wspomniane radio 6000cd z serii V ?

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] co to za podział na serię V? Pierwszy raz słyszę o takim podziale.
Czym różnią się radia różnych serii?
slawomirro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2019, 10:51   #24
Dawid_os
ford::average
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 19-08-2016
Skąd: Ostrowiec Świętokrzyski
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6
Rocznik: 2008
Postów: 73
Domyślnie Odp: niedziałające tylne głośniki i kupno nowych

Witam, odgrzeję starego kotleta - może ktoś się jednak pobawił i zna rozwiązanie tego problemu, wczoraj rozebrałem tylne drzwiczki, żeby do głośników się dostać no i jedynie co zobaczyłem to że kostka jest podpięta normalnie, a głośniki z tyłu nie grają
Dawid_os jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2019, 10:55   #25
gibaj
ford::professional
 
Avatar gibaj
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 01-10-2017
Skąd: LBL
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 1,502
Domyślnie Odp: niedziałające tylne głośniki i kupno nowych

wada
wymień głośniki
ja wymieniłem z tyłu a na drugi dzień spalił się z przodu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
na szrocie ori dostaniesz za 20zł i pasują z cmaxa
gibaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2019, 17:40   #26
robert19091990
ford::average
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 20-08-2018
Skąd: Zator
Model: Ford Focus
Silnik: 1.8TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 87
Domyślnie Odp: niedziałające tylne głośniki i kupno nowych

Witam. U mnie w Foce mk2 FL 2008 to samo - nie działają tylne głośniki. Generalnie nie zwracałem na to uwagi ale postanowiłem coś z tym zrobić.
Dobrałem się do wtyczki w radiu, odpinałem, ruszałem kablami i nic.

Dobrałem się do kostki przy drzwiach, sprawdzałem miernikiem, na pinach jest przejście, rozpiąłem wtyczkę i wpiąłem starą kolumnę z domu i grała od strzału.

Spalone głośniki? No nie byłbym pewien ponieważ kilka miesięcy temu ( już wtedy nie grały) nagle gdy było ciepło odezwał się lewy tył i grał jakiś czas a później przestał.

Dla mnie dziwna sprawa i podejrzewam, że mogą to być zaśniedziałe kable lub wtyczki przy samym głośniku i one nie chcą łączyć.

Radio do 6000CD ( srebrne, typowe dla Focusów mk2 FL )
robert19091990 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2019, 22:04   #27
BooZon
ford::amateur
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 04-03-2019
Skąd: Koronowo
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6
Rocznik: 2006
Postów: 8
Domyślnie Odp: niedziałające tylne głośniki i kupno nowych

Jako że to mój pierwszy post to witam wszystkich! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Podepnę się pod temat żeby nie zakładać nowego. Kupiłem Focusa MK2 z końcówki 2006r. z radiem 6000CD (głośność na gałce, zielone podświetlenie, przycisk AUX). Nie grają głośniki z tyłu, fade/balance w radiu dostępne.

Mam starego Focusa MK1 który gra o niebo lepiej (6000CD również). Czy głośniki z MK1 będą pasowały do MK2? Bo z tego co wyczytałem to rozmiar jest ten sam.

Oraz drugie pytanie bo chciałbym to sobie zrobić, a mimo szukania odpowiedzi nie znalazłem na forum rozwiązania dla (trochę) laika - jak ściągnąć te nieszczęsną tapicerkę żeby dostać się do głośników zarówno w MK1 jak i MK2? (MK1 - kombi, szyby prąd tylko z przodu, MK2 to samo).

Pozdrawiam


Edytka:

Wyciagnalem juz sobie glosniki z MK1, operacja bez problemów sie udała. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez BooZon ; 06-03-2019 o 16:13
BooZon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2020, 02:06   #28
LucWr
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 07-02-2020
Model: Ford Fokus mk2 FL kombi
Silnik: 1.6 tdci 90KM
Rocznik: 2010
Postów: 1
Domyślnie Odp: niedziałające tylne głośniki i kupno nowych

Czołem!
Odgrzewam temat. U mnie podobne objawy. Tylne głośniki raz grają raz nie (z reguły nie). Fade i Bal aktywne, test (przyciski 3 i 6) - głośniki front OK, tył baaardzo cicho. Dobrałem się do kostki w słupku - wszystkie kable czyste i na miejscu, przeczyściłem, potraktowałem wd 40, po czym jeden z głośników chwile pograł, a następnie znów ucichł.

Czy ktoś z Was dotarł do przyczyny i rozwiązania?

ps. kilka lat temu miałem przetarty bok oraz nadkole i być może lakiernicy w ASO coś popsuli (zdejmowali całą tapicerkę z drzwi)? Niestety to, że nie grają zauważyłem kilka dobrych miesięcy potem.... czy to ma związek?, nie wiem.
LucWr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
focus mk2 , głośniki , kupno


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:41.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.