Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-02-2016, 09:16   #1
saper911
ford::amateur
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 28-04-2015
Skąd: Karków/Łańcut
Model: Focus
Silnik: 1.4
Rocznik: '99
Postów: 4
Domyślnie Nieznany bezpiecznik 30A

Witam,
Ostatnimi czasy szperając nieco w okolicy kabinowej skrzynki bezpieczników natknąłem się na taki oto bezpiecznik 30A (przepalony, w obwodzie zwarcie, każdy kolejny jest od razu przepalany również), zabezpieczający obwód przebiegający tuż nad resztą bezpieczników, tak jak na zdjęciach:
1) http://s13.postimg.org/85a07ax07/20160130_132137.jpg
2) http://s2.postimg.org/puza9o0q1/20160130_132151.jpg
Czy ktoś może powiedzieć czy to fabryczne rozwiązanie, czy może któryś z poprzednich właścicieli coś pomajstrował?
Jeśli to rozwiązanie fabryczne, co ów bezpiecznik zabezpiecza?
Dodam jeszcze że oprócz błędu poduszki powietrznej kierowcy, który nawiasem mówiąc powstał niedawno i nieomal bez powodu (emitowany ciągły sygnał świetlny kontrolki, za FORScanem: "DTC w ECS: B1342, B1342") nie odnotowałem innej niesprawności.
Pozdrawiam.

saper911 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2016, 09:23   #2
madamsz
ford::professional
 
Avatar madamsz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 04-12-2011
Skąd: Mielec i okolice
Model: Focus 1,6 tdci; Fusion 1
Silnik: 1,6 ON; 1,4 Pb
Rocznik: 2012; 2004
Postów: 1,313
Domyślnie Odp: Nieznany bezpiecznik 30A

Bezpiecznik wygląda na dołożony przez kogoś. Przy instalacji gazowej daje się takie, ale 10A i raczej pod maską, może jakiś alarm dodatkowy, może centralny dokładany. A może jakieś oświetlenie dodatkowe dla bajeru (pod nogi czy coś ), musisz postarać się prześledzić gdzie idą te przewody i co jest zwarte, 30A to jednak dość spory bezpiecznik.

Mariusz
__________________
Było Mondeo 1999 1.8TD, był C-Max 2007 1.6 TDCI, jest Fusion I, i Focus 2012 1.6 TDCI, o Merivie B nie wspomnę bo wstyd
madamsz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2016, 09:49   #3
saper911
ford::amateur
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 28-04-2015
Skąd: Karków/Łańcut
Model: Focus
Silnik: 1.4
Rocznik: '99
Postów: 4
Domyślnie Odp: Nieznany bezpiecznik 30A

Cytat:
Napisał madamsz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bezpiecznik wygląda na dołożony przez kogoś. Przy instalacji gazowej daje się takie, ale 10A i raczej pod maską, może jakiś alarm dodatkowy, może centralny dokładany.A może jakieś oświetlenie dodatkowe dla bajeru (pod nogi czy coś ), musisz postarać się prześledzić gdzie idą te przewody i co jest zwarte, 30A to jednak dość spory bezpiecznik.

Mariusz
Właśnie ta wysoka wartość prądu daje do myślenia i raczej, na zdrowy rozum wyklucza takie rzeczy jak podświetlenia, chyba że ktoś nie miał innego w warsztacie. W każdym razie wnętrze ładnie zachowane, w fabrycznym stanie i nie widać śladów po takich gadżetach.
Ciężko ten obwód wytropić na oko, bo izolacja przewodów czarna jak większość innych, tak z wyglądu to rozwiązanie wygląda na fabryczne, obudowa bezpiecznika ładnie osadzona na kabelkach, bez tony izolacji itd.
Z LPG też mi się skojarzyło, ale samochód obecnie jej (instalacji) nie posiada, tak jak i śladów by kiedykolwiek była zamontowana ;-)
Centralny zamek jest 'z kluczyka' i sterowany z modułu komfortu za schowkiem u pasażera, ale pewnym tropem mogłaby być instalacja alarmowa- samochód kupiłem bez pilota i informacji o alarmie, jednak pod maską znajduje się syrena, w kabinie czujniki ruchu- zapewne alarm był, jednak zamknięcie CZ nie powoduje jego uzbrojenia- brak sygnalizacji kierunkowskazami, czy sygnałem dźwiękowym.
Możliwe jest żeby tak spory bezpiecznik zabezpieczał instalację alarmu?
saper911 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2016, 10:11   #4
piniu10
ford::average
 
Avatar piniu10
 
Imię: zbyszek
Zarejestrowany: 27-09-2015
Skąd: Wągrowiec
Model: Focus C-Max
Silnik: 1.6
Rocznik: 2005 tdci
Postów: 102
Domyślnie Odp: Nieznany bezpiecznik 30A

Ja mam taką samą instalacje i na 99% jest to od alarmu. Na fotach widać białe przewody i przypuszczam że są od czujników ruchu. Ja mam alarm Cobra i mam przycisk jeszcze do tego. Masz kluczyk do syreny? Sprawdź czy działa.
piniu10 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2016, 10:24   #5
saper911
ford::amateur
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 28-04-2015
Skąd: Karków/Łańcut
Model: Focus
Silnik: 1.4
Rocznik: '99
Postów: 4
Domyślnie Odp: Nieznany bezpiecznik 30A

Cytat:
Napisał piniu10 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja mam taką samą instalacje i na 99% jest to od alarmu. Na fotach widać białe przewody i przypuszczam że są od czujników ruchu. Ja mam alarm Cobra i mam przycisk jeszcze do tego. Masz kluczyk do syreny? Sprawdź czy działa.
Przycisk też w tym miejscu? Nie widziałem do tej pory żadnej centralki co mogła tym sterować, chyba że to też było obsługiwane przez fabryczny moduł komfortu? No albo ktoś to usunął.
Niestety poprzedni właściciel nie dostarczył mi nic związanego z alarmem- nie mam kluczyka do syreny, ani żadnego świstka typu instrukcja obsługi wśród dokumentów i innych instrukcji.
Ale to nic nie szkodzi, nie specjalnie zależy mi na posiadaniu alarmu w tym dość leciwym samochodzie.
Dobrze że ten bezpiecznik nie ma (jeśli faktycznie jest od alarmu) nic wspólnego z układem poduszki powietrznej i świecenie kontrolki powoduje 'tylko' błąd modułu zderzeniowego.
saper911 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
airbag , bezpiecznik



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:43.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.