Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-01-2020, 19:06   #1
sRx
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 04-06-2019
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1.8 SCi
Rocznik: 2004
Postów: 10
Arrow Czyszczenie zbiornika wyrównawczego płynu chłodniczego

Cześć. Dzisiaj podczas rutynowej kontroli płynów eksploatacyjnych zauważyłem, że zbiornik wyrównawczy płynu chłodniczego jest totalnie pusty Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Nie zauważyłem wycieku pod samochodem oraz w okolicach bloku silnika. Załączyłem trzy zdjęcia. Jak możecie zauważyć, środek zbiornika wyrównawczego można porównać do dna jeziora - brudy jak cholera. Co ciekawe, w połowie listopada samochód był w warsztacie na przeglądzie przygotowawczym przez sezonem zimowym. Wymieniony został min. płyn chłodniczy, a cały układ został (podobno) oczyszczony oraz przepłukany. Szczerze wątpię, aby w tak krótkim okresie czasu zebrało się tyle syfu (na moje oko to chyba rdza).

Szczerze mówiąc zastanawiam się co może być przyczyną tak drastycznego ubytku cieczy chłodzącej. Na przestrzeni najbliższym dni będę obserwował stan płynu. Olej silnikowy na chwilę obecną nie wzbudza podejrzeń. Czy jest szansa, aby układ nie został w poprawny sposób odpowietrzony?

Zastanawiam się nad wymianą zbiornika wyrównawczego na nowy lub czyszczeniem obecnego. Co Waszym zdaniem będzie lepsze? Jeśli już dojdzie do konieczności zakupu, to nie chcę kupować oryginalnego, a jedynie dobrej jakości zamiennik. Jeśli zaś zdecyduje się na czyszczenie to czy solidna płukanka z benzyny/woda+soda oczyszczona/inny specyfik będzie dobrym rozwiązaniem? Szukałem co nieco w internecie, jednakże zdanie są różne.

Zdaje sobie sprawę, iż najlepszym rozwiązaniem byłaby samodzielna wymiana płynu chłodzącego wraz z czyszczeniem układu, jednakże póki co chce się zdać na Wasze opinie w sprawie wyżej zaproponowanych pomysłów.

Pozdrawiam
Marcin
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg img_20200118_160510.jpg (80.8 KB, 36 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg img_20200118_160501.jpg (81.8 KB, 32 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg img_20200118_160456.jpg (80.2 KB, 29 wyświetleń)


Ostatnio edytowane przez sRx ; 18-01-2020 o 19:09
sRx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2020, 20:13   #2
Garbojad
ford::professional
 
Avatar Garbojad
 
Imię: Jaro
Zarejestrowany: 03-09-2006
Skąd: Lubartów
Model: MK3
Silnik: TDDi 2.0
Rocznik: 2001
Postów: 1,393
Domyślnie Odp: Czyszczenie zbiornika wyrównawczego płynu chłodniczego

Ten osad trochę słabo wygląda, na początek dolej płyn i zobacz co się będzie dziać , jak zacznie ubywać szukaj wycieku
Garbojad jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2020, 20:36   #3
sRx
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 04-06-2019
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1.8 SCi
Rocznik: 2004
Postów: 10
Domyślnie Odp: Czyszczenie zbiornika wyrównawczego płynu chłodniczego

Chwilę po zauważeniu pustki w zbiorniku wyrównawczym sprawdziłem organoleptycznie wnętrze zbiornika sposobem palec+rękawiczka lateksowa. Osad ma konsystencje zlepionych grudek, coś a`la piach. Wygląda jak ruda, ale nie jestem w stanie tego potwierdzić. Dolałem płynu na wskazany limit, będę kontrolował.
sRx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2020, 21:43   #4
kamilns
ford::advanced
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 29-11-2016
Skąd: Lublin
Model: mondeo
Silnik: 2.0 tdci ghia
Rocznik: 2004
Postów: 408
Domyślnie Odp: Czyszczenie zbiornika wyrównawczego płynu chłodniczego

poprzedni wlascicel dosypal do zbiorniczka proszek uszczelniajacy uklad chlodzenia.
kamilns jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2020, 17:38   #5
sRx
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 04-06-2019
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1.8 SCi
Rocznik: 2004
Postów: 10
Domyślnie Odp: Czyszczenie zbiornika wyrównawczego płynu chłodniczego

Nawet nie wiedziałem, że jest możliwe do zastosowania tego typu rozwiązanie. Chciałbym wyczyścić zbiornik. Jakiego roztworu użyć? Gorąca woda i soda oczyszczona może załatwić sprawę?
sRx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:33.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.