Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-09-2010, 17:04   #1
Tomas_fiesta
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 29-03-2008
Postów: 4
Domyślnie Ciężko chodzi skrzynia biegów! 1.4 benzyna

Witam,

problem wygląda następująco - gdy silnik jest zimny, zaraz po odpaleniu biegi pięknie chodzą, i tak przez pierwsze 20-30 minut. Następnie (gdy już silnik sie nagrzeje) coraz ciężej jest zmienić bieg. Nie ma czegoś takiego że nie mogę już zmienić biegu w którymś momencie, ale jazda w korku i wachlowanie biegami staje się sporym wysiłkiem. Nic nie stuka nie puka nie terkocze, po prostu dużo siły trzeba włożyć w przesunięcie dźwigni zmiany biegów z jednego biegu na drugi. Byłem u mechanika, wymienił olej w skrzyni, cośtam oczyścił i powiedział że powinno byc ok, ale chyba też nie miał pomysłu co to może być.

Jakieś pomysły??

Tomas_fiesta jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2010, 18:03   #2
m_g
ford::advanced
 
Avatar m_g
 
Zarejestrowany: 08-07-2009
Skąd: Piaseczno(Wa-wa)/Ostrołęka
Model: PASSAT B8 + VOLVO V40
Silnik: Klekoty po dwa litra
Rocznik: XXI w.
Postów: 461
Domyślnie Odp: Ciężko chodzi skrzynia biegów! 1.4 benzyna

Może docisk już jest zjechany ??
Kiedy robiłeś sprzęgło (ile km temu)??


[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] poczytaj sobie ten temat też Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
m_g jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2010, 18:07   #3
stasiek49
ford::expert
 
Avatar stasiek49
 
Zarejestrowany: 14-03-2006
Skąd: ZAWIERCIE
Model: MK 3.5 MK5
Silnik: 1,1i 1.8TDDI
Rocznik: 1995 2002
Postów: 3,278
Domyślnie Odp: Ciężko chodzi skrzynia biegów! 1.4 benzyna

ale jak on ten olej wymienił?przecież nie ma korka spustowego do oleju,taki urok forda,a może skasował za wymiane i olej a nawet nie sprawdził czy ten olej tam jest-nie wie gdzie jest korek wlewu oleju
__________________
stasiek49 nie udzielam porad na PW
stasiek49 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2010, 19:33   #4
Tomas_fiesta
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 29-03-2008
Postów: 4
Domyślnie Odp: Ciężko chodzi skrzynia biegów! 1.4 benzyna

sprzęgła nie robiłem nigdy, samochód ma 80tys km, nic się nie ślizga więc nie widziałem powodu
mechanik zaufany, więc nie sądze żeby jakieś szopki odstawiał, korek spustowy chyba niepotrzebny, można to zrobić chyba próżniowo, tak jak z olejem silnikowym?
ogólnie laik ze mnie jeśli chodzi o mechanike, myślicie żeby spróbować u innego majstra?
Tomas_fiesta jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2010, 20:12   #5
m_g
ford::advanced
 
Avatar m_g
 
Zarejestrowany: 08-07-2009
Skąd: Piaseczno(Wa-wa)/Ostrołęka
Model: PASSAT B8 + VOLVO V40
Silnik: Klekoty po dwa litra
Rocznik: XXI w.
Postów: 461
Domyślnie Odp: Ciężko chodzi skrzynia biegów! 1.4 benzyna

Jeżeli zaufany to raczej ok ?? Sprzęgło po 80 tys i skrzynia po 80 tys nic się z tym nie powinno dziać w samochodzie, sprawdź najlepiej samemu ten olej ??

Który rok masz samochodu ?? I czy 80 tys to jest na pewno ten przebieg

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

popatrz tutaj może znajdziesz swój model fiesty z tym silnikiem 1,4, zobacz gdzie jest korek od skrzyni , wykręć go (tam powinien być klucz ampula ) i zobacz jaki stan oleju, tzn jak odkręcisz korek to powinien nawet olej się trochę ulać
m_g jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2010, 22:56   #6
Tomas_fiesta
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 29-03-2008
Postów: 4
Domyślnie Odp: Ciężko chodzi skrzynia biegów! 1.4 benzyna

przebieg na pewno się zgadza. 2006 rok. dzięki za rady, jutro się tym zajmę, napiszę jak usterka zostanie zlokalizowana.

ps. usłyszałem też dzisiaj że może to być wysprzęglik, że dlatego ciężko się biegi zmienia. możliwe to?
Tomas_fiesta jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-09-2010, 09:26   #7
bkaka
ford::average
 
Avatar bkaka
 
Zarejestrowany: 05-08-2008
Skąd: Toruń
Model: Fiesta
Silnik: 1,3 endura
Rocznik: 1997
Postów: 78
Domyślnie Odp: Ciężko chodzi skrzynia biegów! 1.4 benzyna

Cytat:
Napisał Tomas_fiesta Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
przebieg na pewno się zgadza. 2006 rok. dzięki za rady, jutro się tym zajmę, napiszę jak usterka zostanie zlokalizowana.

ps. usłyszałem też dzisiaj że może to być wysprzęglik, że dlatego ciężko się biegi zmienia. możliwe to?
Przebieg na liczniku to trochę za mało, u mnie miało być 114tys. po sprawdzeniu papierów z przeglądów(jakoś się zaplątały) okazało się że przebieg rzeczywisty to ale 214tyś.

Ostatnio edytowane przez bkaka ; 09-09-2010 o 09:30
bkaka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-10-2010, 22:47   #8
Neo178
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 20-05-2008
Model: Fiesta
Silnik: 1,6
Rocznik: 2006
Postów: 7
Thumbs up Odp: Ciężko chodzi skrzynia biegów! 1.4 benzyna

Przypadkowo natknąłem się na ten temat. Mam podobny problem i (w moim przypadku) znalazłem przyczynę i doraźną pomoc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Mianowicie - to nie problem ze sprzęgłem czy skrzynią, problem (bynajmniej u mnie - ale objawy u Ciebie wyglądają identycznie) polega na czym innym. Jak postawisz auto na kanale to przy skrzyni biegów jest taka plastikowa obudowa od cięgien (tych co idą od samego drążka zmiany biegów).

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jak zdejmiesz tą obudowe to ukazuje Ci się coś takiego

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

I na tym drugim zdjęciu masz takie lekko przyrdzewiałe "kowadełko". Po odpięciu cięgien od biegów należy jeszcze takie małe "zabezpieczenie" ściągnąć i dalej to samo kowadełko powinno lekko(bez oporów) przesuwać się w poziomie na trzpieniu, na którym jest osadzone. Jeśli są opory (tak jak to w moim przypadku było) to należy z użyciem siły (z wyczuciem, nie na chama) ściągnąć to kowadełko i psiknąć na owy trzpień jakimś specjalnym smarem na bazie jakiegoś alkoholu, który zabezpieczy i szybko odparuje. Mi po tym całym "zabiegu" problem zniknął jak ręką odjął. Dla porównania - szwagier w Focusie ma takie samo rozwiązanie i u niego samo to "kowadełko" się przesuwa bez żadnych problemów.
U mnie ten trzpień ma jedną rysę i zaczęła chyba ruda włazić czy coś, co powodowało zwiększone tarcie i stąd się brało badziewie, że trzeba było używać dużej siły do zmiany biegu. W każdym bądź razie był kłopot i jak na razie problem zniknął Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Daj znać jak u Ciebie to wygląda.

Zdjęcia pochodzą z forum FiestaKlubPolska z tematu [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ].

Pozdrawiam
Neo178 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-11-2010, 10:29   #9
abra17
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 14-11-2010
Skąd: Pszczyna
Model: Fusion
Silnik: 1.4
Rocznik: 2003
Postów: 9
Domyślnie Odp: Ciężko chodzi skrzynia biegów! 1.4 benzyna

Przyłączam się do tematu bo nie chce zaśmiecać forum nowym. Mam wyciek ze skrzyni od półosi i muszę trochę uzupełnić olej tylko nie mam pojęcia jaki tam jest olej żeby kupić taki sam, Proszę o pomoc.
abra17 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-11-2010, 15:18   #10
stasiek49
ford::expert
 
Avatar stasiek49
 
Zarejestrowany: 14-03-2006
Skąd: ZAWIERCIE
Model: MK 3.5 MK5
Silnik: 1,1i 1.8TDDI
Rocznik: 1995 2002
Postów: 3,278
Domyślnie Odp: Ciężko chodzi skrzynia biegów! 1.4 benzyna

w serwisie Forda kupisz,szukaj na forum,[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
stasiek49 nie udzielam porad na PW
stasiek49 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:38.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.