Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-02-2015, 22:32   #1
kruger
ford::advanced
 
Avatar kruger
 
Zarejestrowany: 27-04-2010
Model: Mondeo MK5 → Mondeo MK4
Silnik: EB 240KM, PowerShift
Rocznik: 2013
Postów: 426
Domyślnie Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Aby nie zaśmiecać wątków, które są wyłącznie o Mondeo MK5, proponuję tu wpisywać swoje uwagi dotyczące porównań MK5 z innymi autami.


Ostatnio edytowane przez Speedo ; 03-02-2016 o 10:31
kruger jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-02-2015, 22:35   #2
michjak
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 22-12-2014
Model: mondeo
Silnik: mk4
Rocznik: 2011
Postów: 7
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 vs konkurencyjne auta

Wracając do 'tematu',w superbie widać że przemysleli sprawę i nie robili oszczednosciowych ruchow, tylko wsluchali sie w to co cenili klienci. Czyli wybrali komfort. Nie dasz 100+k za nie wygodne auto

Ostatnio edytowane przez TOMAS ; 11-02-2015 o 22:39
michjak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-02-2015, 22:43   #3
Atlis
ford::professional
 
Avatar Atlis
 
Imię: Marian
Zarejestrowany: 19-07-2013
Skąd: Szczecin
Model: Focke-Wulf
Silnik: 1.6EB 207KM/333Nm
Rocznik: 2011
Postów: 1,389
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 vs konkurencyjne auta

Każdy szuka coś innego @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - jeden musi mieć z bagażnik jak hala Tesco, drugi woli lepsze właściwości jezdne. Superb będzie raczej jeżdził gorzej od Passata, czyli na pewno gorzej od Mondeo. Ale będzie bardziej przestronny niż te dwa. A premia jest jeszcze mniejsza i sprzedaje się lepiej.

Jeżeli jedyne co szukasz to przestrzeń za przyzwoite pieniądze, Superb będzie dla Ciebie ideałem. Jeżeli szukasz supermainstream, czyli wyważno właściwości jezdne, dobre wnętrze ale nudny dizajn - kupujesz Passat. Jeżeli chcesz się dobrze bawić, mieć ładnie wyglądające auto i plastiki nie są na pierwszym miejscu twojej listy - bierzesz Mondeo.
Atlis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-02-2015, 22:44   #4
kruger
ford::advanced
 
Avatar kruger
 
Zarejestrowany: 27-04-2010
Model: Mondeo MK5 → Mondeo MK4
Silnik: EB 240KM, PowerShift
Rocznik: 2013
Postów: 426
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 vs konkurencyjne auta

Myślę, że za wcześnie oceniać Superba, nie wiadomo czy i w czym będzie lepszy/gorszy od Mondeo. Jak Fusion wszedł w 2012 r. w USA to zachwytom nie było końca, również w Europie. Teraz wiele osób jest zawiedzionych, choć myślę, że zawiedli się ci, którzy auto widzieli jedynie w salonie i nie mieli okazji się nim przejechać. Bo tak jak pisałem, moim zdaniem jeździ bardzo dobrze.
kruger jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-02-2015, 23:57   #5
oxygene
Zablokowany
 
Imię: tomek
Zarejestrowany: 11-02-2015
Skąd: slask
Model: Focus
Silnik: 1,6
Rocznik: 1999
Postów: 0
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 vs konkurencyjne auta

Nowy Superb ma być szerszy od poprzednika. A pierwsze zdjęcia z autobildu o ile są prawdziwe pokazują przepiękną limuzynę. Mondeo MK5 przy nim to tania podróbka Astona Martina. Czekamy na MK6

Ostatnio edytowane przez oxygene ; 12-02-2015 o 00:06
oxygene jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2015, 00:23   #6
Atlis
ford::professional
 
Avatar Atlis
 
Imię: Marian
Zarejestrowany: 19-07-2013
Skąd: Szczecin
Model: Focke-Wulf
Silnik: 1.6EB 207KM/333Nm
Rocznik: 2011
Postów: 1,389
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 vs konkurencyjne auta

Nie są prawdziwe i przestań w kółko zakładać nowe konta.
Atlis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2015, 01:40   #7
oxygene
Zablokowany
 
Imię: tomek
Zarejestrowany: 11-02-2015
Skąd: slask
Model: Focus
Silnik: 1,6
Rocznik: 1999
Postów: 0
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 vs konkurencyjne auta

Zaczyna się kampania promocyjna Mondeo. Dziś widziałem spot na TVP HD
Zrobi się gorąco na forum.
oxygene jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2015, 07:15   #8
siebek
ford::advanced
 
Avatar siebek
 
Zarejestrowany: 29-08-2012
Skąd: Norwegia
Model: Volvo V90 T8
Silnik: 2.0 T8 390KM
Rocznik: 2019
Postów: 468
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 vs konkurencyjne auta

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] : Te zdjęcia z autobilda na 99% nie są prawdziwe. Podobnie było przed premierą nowego passata. Autobild wrzucił zdjęcia do gazety 2 tygodnie przed premierą i dużo osób brało za pewnik, że tak właśnie będzie nowy pasek wyglądał. Po premierze wyszło na to, że wygląda inaczej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A co do plastików w nowym pasku, to też mnie jakoś nie zachwyciły. Byłem obejrzeć comfortline i highline w poniedziałek i moje uczucia są raczej mieszane. Comfortline wyglądało bardzo tanio i dość tandetnie. Highline robiło lepsze wrażenie ale nie miałem w środku poczucia "premium", do którego odwołują się wszystkie testy Passata.

Poza tym wsiadłem też do Passata B7 w wersji highline i stwierdzam, że plastiki w tym samochodzie to jakaś kompletna porażka...
siebek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2015, 07:49   #9
biner
ford::professional
 
Imię: slawek
Zarejestrowany: 18-01-2015
Skąd: gdansk
Model: MK5
Silnik: był 2,0 EB 203 AT=> 240 by mm32
Rocznik: 2015
Postów: 1,035
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 vs konkurencyjne auta

Moje porównanie B8- MK5 jeśli chodzi o wnętrze to B8 comfortline przewyższa jakością nie wspominając o highline wnętrze MK5 Titanium nie oszukujmy się. Mówię o jakości wykończeniu i użytych materiałów, nie o designe. Jeśli chodzi o jazdę to MK5 lepiej jeździ i tu się zgodzę z kolegą kruger. Stanąłem przed wyborem zakupu i porównania cenowego i tu jest naprawdę na korzyść Passata na obecną chwilę.Jeśli Ford nie zmieni polityki rabatowej i podejścia do klienta to życzę im powodzenia. Ja już zaczynam podchodzić zdrowo rozsądkowo do zakupu. Byłem zdecydowany na Mondeo po wycenie niepracującego Ziga 92 który zrobił mi wycenę adekwatną do tego auta a nie wyimaginowaną.Niestety już mi nie sprzeda. Moje zdanie jest że przy wyrównanej cenie MK5-B8 lepszym rozwiazaniem jest wieśvagen bo mniej straci na wartości i chetnych do zakupu nie będzie brakowało , bo fani wciągną go momentalnie.
biner jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2015, 07:51   #10
Juzek
ford::expert
 
Avatar Juzek
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 31-10-2007
Skąd: Legnica
Model: Mondeo Mk4 Kombi Tit S, Fiesta Mk7
Silnik: 2.5T, 1.4
Rocznik: 2009, 2009
Postów: 3,698
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 vs konkurencyjne auta

Jeżeli nowy Superb będzie się prowadził tak jak poprzedni to nie ma się czym zachwycać. Ten, którego ujezdzalem przy 180 km/h myszkuje przodem. Super pewność w prowadzeniu :-)
__________________
Viaken STN1170 v3 + FORScan
126p --> MkI 1.8TD --> ST220 STach --> ST220 STach II --> MkIV 2.5T Tit S
Juzek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:00.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.