Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-01-2020, 11:38   #1
ZorromUsTaNg
ford::amateur
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 06-11-2013
Skąd: Katowice
Model: Ford Focus Mk1 Ghia, Ford Mondeo Mk4 Titanium
Silnik: 1.8, 2.0
Rocznik: 2004, 2012
Postów: 0
Domyślnie Mondeo mk4 2.0 Ecoboost Powershift 203KM

Witam.
Zastanawiam się nad zakupem Mondeo mk4 (Sedan, Liftback) w wersji 2.0 203KM z automatem Powershift.

Co możecie o tej wersji powiedzieć? Warto? Nie warto? Na co zwrócić uwagę?
Spalanie i usterki też mnie interesują.


Ostatnio edytowane przez ZorromUsTaNg ; 28-01-2020 o 12:34
ZorromUsTaNg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2020, 11:40   #2
Juzek
ford::expert
 
Avatar Juzek
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 31-10-2007
Skąd: Legnica
Model: Mondeo Mk4 Kombi Tit S, Fiesta Mk7
Silnik: 2.5T, 1.4
Rocznik: 2009, 2009
Postów: 3,699
Domyślnie Odp: Mondeo 2.0 Ecoboost Powershift 203KM

Zanim Cię wszyscy tutaj zjadą za nie użycie szukajki zrób to sam :_)

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka
__________________
Viaken STN1170 v3 + FORScan
126p --> MkI 1.8TD --> ST220 STach --> ST220 STach II --> MkIV 2.5T Tit S
Juzek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2020, 11:55   #3
ZorromUsTaNg
ford::amateur
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 06-11-2013
Skąd: Katowice
Model: Ford Focus Mk1 Ghia, Ford Mondeo Mk4 Titanium
Silnik: 1.8, 2.0
Rocznik: 2004, 2012
Postów: 0
Domyślnie Odp: Mondeo 2.0 Ecoboost Powershift 203KM

Szukałem i nie znalazłem interesującego mnie tematu dlatego stworzyłem swój.
ZorromUsTaNg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2020, 13:29   #4
Python013
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-03-2017
Skąd: Śląsk
Model: Mondeo MK4 Titanium X
Silnik: 2,0 SCTi 203KM powershift (już jest 240KM)
Rocznik: 2010
Postów: 113
Domyślnie Odp: Mondeo 2.0 Ecoboost Powershift 203KM

Cytat:
Napisał ZorromUsTaNg Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Szukałem i nie znalazłem interesującego mnie tematu dlatego stworzyłem swój.
Ponieważ tutejsza szukajka jest słaba i znajduje masę NICZEGO do przekopania łopatologicznie zanim pojawi się to czego szukamy.

Mam wersję z początku 2010r. czyli przedlift, ale to wielkiego znaczenia nie ma.
Zestawienie 2,0 SCTI+powershift w użytkowaniu super sprawa, Mojego w lutym będę odblokowywał z 203 do 240KM ponieważ nie ma sensu dusić ukrytych w rękawie dodatkowych parametrów skoro pali tyle samo, a pali ile musi.

Z tego co już zdążyłem się dowiedzieć lub doświadczyć:

Spalanie w mieście - krótkie odcinki, korki, dużo świateł, przejść i 15,6 według kompa, a według dystrybutora 520km na 70 litrach pB (ponoć to norma).

Trasa z dodatkami miasta, ale bez autostrad - 8,4-9,1 literka

Cykl mieszany - 10-11,5 literka.

Silniki te lubią dodatkowo chlapnąć trochę oleju, ale to domena wszystkich niemów od okolic 2010r. choć jest to silnik jankeskiego forda w pierwszej wersji wsadzany do marki Lincoln. Po poprawkach dostały go europejskie Fordy, Volvo i Jaguar.
Ponoć skrzynka powerschift (dwusprzęgłowy odpowiedenik DSG) jest droga w naprawach jak już ją ktoś zmęczył, a remont zaczyna się od 8-9 tysięcy PLN.
Lubią padać sondy Lambda, u mnie padła za katem.
Rozrząd jest cały na łańcuchu i kosztuje około 1000 zł + wymiana (bez pompy i zestawu do pompy olejowej).
Turbinę lepiej ciągnąć z AliExpress ponieważ tam tyle co regeneracja wychodzi kompletny zamiennik z kolektorem, gruszką i uszczelką Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ogólnie to polecam szukać bogatej wersji i nie wierzyć w przebiegi 238000 bo celowo kręcą je poniżej 240000 aby nie sprzedać Ci samochodu w którym przewalono interwał wymiany rozrządu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeśli pomyślisz o instalacji gazowej to jest droga bo warsztaty lubią mieć na czysto 100% zarobku i zaczynają od 7000PLN
Z czego realny koszt założenia na dobrych polskich częściach z prawdziwą gwarancją to wydatek do 3000zł z dużą butlą.
Znajomy podobną instalował sobie do Mazdy 6 2016r. 2,5T z USA (ma uprawnienia lecz już zamknął działalność z racji na wiek oraz stan zdrowia i doopa bo do wbicia w dowód musisz mieś fakturę za montaż).

Ostatnio edytowane przez Python013 ; 28-01-2020 o 13:41
Python013 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2020, 17:39   #5
ZorromUsTaNg
ford::amateur
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 06-11-2013
Skąd: Katowice
Model: Ford Focus Mk1 Ghia, Ford Mondeo Mk4 Titanium
Silnik: 1.8, 2.0
Rocznik: 2004, 2012
Postów: 0
Domyślnie Odp: Mondeo mk4 2.0 Ecoboost Powershift 203KM

Dziękuję za obszerne informacje.

W głowie siedzi mi teraz to ogłoszenie:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Wydaje mi się spoko opcją pod względem cena/przebieg/rocznik (oczywiście przed potencjalnym zakupem zamierzam wszystko dokładnie sprawdzić).
Z wyposażenia które bym chcial brak mu tylko tempomatu ale czytałem już na forum, że jest opcja sobie go dorobić. (Pan w ogłoszeniu ominął dużo wyposażenia i pytałem go osobiście o wiele rzeczy, także w ogłoszeniu nie wszystko się zawiera)

Ostatnio edytowane przez ZorromUsTaNg ; 28-01-2020 o 17:46
ZorromUsTaNg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2020, 17:58   #6
Python013
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-03-2017
Skąd: Śląsk
Model: Mondeo MK4 Titanium X
Silnik: 2,0 SCTi 203KM powershift (już jest 240KM)
Rocznik: 2010
Postów: 113
Domyślnie Odp: Mondeo mk4 2.0 Ecoboost Powershift 203KM

Cytat:
Napisał ZorromUsTaNg Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dziękuję za obszerne informacje.

W głowie siedzi mi teraz to ogłoszenie:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Tempomat na trasie bardzo przydaje się i sam go używam.
Sprawdź przy okazji stan ksenonów.
Kolorek ładny, fajna felga i cena chyba dobra. Za swojego w połowie grudnia dałem 26000zł z książką i fakturami prawie do samego końca.
Ciekawe czy polift w standardzie miał składane lusterka...
Polecam przed zakupem ten materiał i jego wskazówki: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Aha, no i podczas oględzin nie zdziw się jak podniesiesz podłogę bagażnika a tam ZONK - brak koła zapasowego czy dojazdówki.
W moim jest trójkąt, kompresor i pojemnik z jakąś substancją typu opona w sprayu, którą podpina się do kompresora. Powinno być jeszcze ucho do wciągnięcia na lawetę (nie wolno holować tych modeli) i specjalny lejek do paliwa. U mnie ktoś przepierdzielił oba.
No i dopilnuj by była gaśnica ponieważ jest obowiązkowym wyposażeniem w Polsce. Miałem taki przypadek, że wpadłem na zwyczajną kontrolę świeżo kupionym samochodem i zapłaciłem właśnie za brak gaśnicy bo sprzedający ogołocił samochód z czego szło. Mentalność cebulaków.
Zerkając pod spód popatrz czy są obie części pampersa (osłony) pod silnikiem i czy nie ma emulatora pod sondami. Mnie mocno drażni jak pseudo macheniki nie zakładają z powrotem pampersa bo lepiej będzie się chłodził i łatwiej grzebać... niedouczone, leniwe barany Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Python013 ; 28-01-2020 o 18:15
Python013 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2020, 18:03   #7
ZorromUsTaNg
ford::amateur
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 06-11-2013
Skąd: Katowice
Model: Ford Focus Mk1 Ghia, Ford Mondeo Mk4 Titanium
Silnik: 1.8, 2.0
Rocznik: 2004, 2012
Postów: 0
Domyślnie Odp: Mondeo mk4 2.0 Ecoboost Powershift 203KM

Cytat:
Napisał Python013 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ciekawe czy polift w standardzie miał składane lusterka...
Nie wiem jak na ogół ale od sprzedającego dostałem informację, że w tym egzemplarzu lusterka przy zamykaniu samochodu się składają.
ZorromUsTaNg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2020, 18:22   #8
Python013
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-03-2017
Skąd: Śląsk
Model: Mondeo MK4 Titanium X
Silnik: 2,0 SCTi 203KM powershift (już jest 240KM)
Rocznik: 2010
Postów: 113
Domyślnie Odp: Mondeo mk4 2.0 Ecoboost Powershift 203KM

Cytat:
Napisał ZorromUsTaNg Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie wiem jak na ogół ale od sprzedającego dostałem informację, że w tym egzemplarzu lusterka przy zamykaniu samochodu się składają.
Przydatna funkcja.
W swoim szybko po zakupie zrobiłem pakiet LED, między innymi tego oświetlenia pod lusterkami Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I zmieniłem na kluczyku tryb otwierania drzwi tak by pojedyncze kliknięcie otwierało jedynie drzwi kierowcy zamiast wszystkich.

Jeszcze bardzo jedna ważna informacja.
Zapytaj sprzedającego kiedy wymieniał olej w automacie i czy ma na to kwity. Interwał wymiany aby jak najdłużej służyła bezawaryjnie wynosi 60000km
U mnie według faktury ostatnia wymiana była przy 180000km więc powoli będzie mnie czekała kolejna.

Ostatnio edytowane przez Python013 ; 28-01-2020 o 18:28
Python013 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2020, 18:34   #9
ZorromUsTaNg
ford::amateur
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 06-11-2013
Skąd: Katowice
Model: Ford Focus Mk1 Ghia, Ford Mondeo Mk4 Titanium
Silnik: 1.8, 2.0
Rocznik: 2004, 2012
Postów: 0
Domyślnie Odp: Mondeo mk4 2.0 Ecoboost Powershift 203KM

Cytat:
Napisał Python013 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I zmieniłem na kluczyku tryb otwierania drzwi tak by pojedyncze kliknięcie otwierało jedynie drzwi kierowcy zamiast wszystkich.
Tutaj jest niby ten system key-less, więc będę musiał nauczyć się z niego korzystać

Cytat:
Napisał Python013 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zapytaj sprzedającego kiedy wymieniał olej w automacie i czy ma na to kwity. Interwał wymiany aby jak najdłużej służyła bezawaryjnie wynosi 60000km
U mnie według faktury ostatnia wymiana była przy 180000km więc powoli będzie mnie czekała kolejna.
Z tego co narazie wiem to wymiana była przy około 120k przebiegu, więc jakieś 20k temu, ale czy był olej wymieniany wcześniej to nie wiem.
ZorromUsTaNg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2020, 18:42   #10
Python013
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-03-2017
Skąd: Śląsk
Model: Mondeo MK4 Titanium X
Silnik: 2,0 SCTi 203KM powershift (już jest 240KM)
Rocznik: 2010
Postów: 113
Domyślnie Odp: Mondeo mk4 2.0 Ecoboost Powershift 203KM

Cytat:
Napisał ZorromUsTaNg Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tutaj jest niby ten system key-less, więc będę musiał nauczyć się z niego korzystać
Z tego co narazie wiem to wymiana była przy około 120k przebiegu, więc jakieś 20k temu, ale czy był olej wymieniany wcześniej to nie wiem.
Też nie mam stacyjki w moim, ale drzwi otwieram przyciskiem.

Jeśli była wymiana to spoko, fajnie jednak by było jakby miał na to kwity dla uwiarygodnienia.

Ostatnio edytowane przez Python013 ; 29-01-2020 o 01:29
Python013 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
automat skrzynia , ecoboost , mondeo mk4 , opinie użytkowników , opis


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:18.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.