Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-03-2020, 11:56   #1
buczu920
ford::average
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 25-10-2015
Model: Ford Focus mk2
Silnik: 1.8
Rocznik: 2008
Postów: 161
Domyślnie Silnik nie chce odpalić po dłuższym postoju

Cześć wszystkim, posiadam forda focusa 1.8 TDCi 2004rok i zaczęły się z nim problemy. Auto po jednej nocy ma problem z odpaleniem i strasznie nim trzęsie. Dwumasa wymieniana 3 lata temu, świece rok temu, filtry paliwa, oleju, powietrza itp. na bieżąco co roku. Brakuje mu też trochę mocy i potrafi w czasie jazdy zgasnąć, nie mówiąc już o wolnych obrotach podjeżdżając np. do skrzyżowania... Podłączyłem forscan i wyskoczyły dwa błędy P2288 (zacinający się IMV lub czujnik FRP) oraz P0191 (Czujnik FRP). Sprawdziłem przewody paliwowe i napięcia i nie widzę nic szczególnego wszystko suche, nieprzerwane i działa jak powinno. W forscanie zobaczyłem, że wtryskiwacz nr. 1 i 3 mają po -1.230 i 0.920 oraz czujnik ciśnienia paliwa jest ok bo ciśnienie na listwie przy rozruchu pokazuje 300 bar a na biegu jałowym 250 bar. Zastanawia mnie tylko jedno, że na zapłonie bez uruchomionego silnika powinny być 4 bary a u mnie spada do 0. Czy tak powinno być, czy po załączeniu zapłonu powinien dobić do 4 barów? Jak myślicie wymienić regulator ciśnienia?


Ostatnio edytowane przez buczu920 ; 02-03-2020 o 16:56
buczu920 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2020, 12:10   #2
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 23-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: Problem z uruchamianiem silnika i dwa błędy

fajnie, że wiemy co to za autko. napisałbym sprawdź cewkę, ale te 300 bar mi tu nie pasuje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2020, 14:15   #3
Speedo
Junior Moderator
 
Avatar Speedo
 
Zarejestrowany: 09-09-2004
Skąd: lubuskie
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 3,006
Domyślnie Odp: Problem z uruchamianiem silnika i dwa błędy

Cytat:
Napisał buczu920 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Problem
Proszę poprawić tytuł swojego tematu na zgodny z zasadami Forum:



[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]



Krótki poradnik jak to zrobić:



[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]




Dziękuję

Speedo
Speedo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2020, 16:56   #4
buczu920
ford::average
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 25-10-2015
Model: Ford Focus mk2
Silnik: 1.8
Rocznik: 2008
Postów: 161
Domyślnie Odp: Problem z uruchamianiem silnika i dwa błędy

Cytat:
Napisał Fulara Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
fajnie, że wiemy co to za autko. napisałbym sprawdź cewkę, ale te 300 bar mi tu nie pasuje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Już napisałem jaki ford, wybacz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
buczu920 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2020, 19:47   #5
kluska123244
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 11-03-2019
Model: mondeo mk3
Silnik: 1.8
Rocznik: 2004
Postów: 413
Domyślnie Odp: Problem z uruchamianiem silnika i dwa błędy

Cytat:
Napisał Fulara Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
fajnie, że wiemy co to za autko. napisałbym sprawdź cewkę, ale te 300 bar mi tu nie pasuje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
cewka w dieslu ? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Zlej paliwo z zbiornika co do kropli i zatankuj świeżego to pierwsza rzecz którą bym zrobił
kluska123244 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2020, 19:55   #6
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 23-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: Problem z uruchamianiem silnika i dwa błędy

Cytat:
Napisał kluska123244 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
cewka w dieslu ? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Zlej paliwo z zbiornika co do kropli i zatankuj świeżego to pierwsza rzecz którą bym zrobił
inteligencja i rozpoznanie sarkazmu niektorych jest na poziomie 0... ehh

sprawdz datę wpisu nr 2 a wpisu edytowanego nr 1

poza tym, wszystko ok ?
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
czujniki , diagnostyka silnika , focus i , listwa wtryskowa , nie odpala


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:28.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.