Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-09-2018, 17:13   #891
sesser
ford::average
 
Zarejestrowany: 18-06-2013
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK4 FL
Silnik: 2.0D 140KM
Rocznik: 2011
Postów: 112
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

Cytat:
Napisał rojass Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
możesz przyblizyć temat ? Jakis link do tego wzmacniacza ? Które to wyjście na dodatkowy wzmacniacz do radia ?
A to jak podpinales antenę do radia? Ja dostałem w zestawie taka standardowa wtyczkę, a w Mondeo antena jest na wejście na 2x FAKRA. Wziąłem od razu wersję że wzmocnieniem na 12V. W instrukcji do Navi było jakieś wyjście 12V, już nie pamiętam do czego..

To chyba była coś takiego:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

sesser jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-09-2018, 18:51   #892
rojass
ford::advanced
 
Avatar rojass
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 27-04-2017
Skąd: Tczew
Model: SMAX
Silnik: 2,0TDCi 170KM/400Nm by TuneFORCE
Rocznik: 2008
Postów: 366
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

Ja miałem 1x Fakra, może stąd u mnie praktycznie brak stacji radiowych poza wiekszymi miejscowościami Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
rojass jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-09-2018, 19:00   #893
sesser
ford::average
 
Zarejestrowany: 18-06-2013
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK4 FL
Silnik: 2.0D 140KM
Rocznik: 2011
Postów: 112
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

Cytat:
Napisał rojass Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja miałem 1x Fakra, może stąd u mnie praktycznie brak stacji radiowych poza wiekszymi miejscowościami Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To też tak miałem dopóki nie podpialem wzmacniacza, szału nie ma, ale coś jest lepiej, nie szumia tak niektóre stacje, przynajmniej w mieście. czy jest więcej to niewiem bo praktycznie nie słucham radia, nie po to się kupuje taki sprzęt żeby na nim radia słuchać, szczególnie że moduł radia nie jest zbyt dobrej jakości. Brałeś tego Bx440? Jaka masz wersję softu?

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
sesser jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-09-2018, 22:41   #894
GosuMask
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-07-2018
Model: S-Max
Silnik: 2.5
Rocznik: 2006
Postów: 31
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

Cytat:
Napisał sesser Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
- Proponuje dołożyć zewnętrzny mikrofon, nawet za 2$ zdecydowanie lepiej się sprawuje niż ten wbudowany, tylko musi być mono oraz na mini-jacka
- Do problemów z odbiorem radia polecam dołożyc taki uniwersalny wzmacniacz, jest nawet w radiu wyjście do zasilania go. U mnie rozwiązało to problem ze słabym sygnałem.
Mikrofony zewnętrzne testowałem już 3 - jakiś najtańszy z allegro, porządny od innego radia z BT i kolejny - odpięty od słuchawek Creative - na żadnym nie ma znaczących różnic. Chociaż nie jestem pewien, ale możliwe, że wszystkie były stereo... To faktycznie ma znaczenie?
GosuMask jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-09-2018, 22:55   #895
sesser
ford::average
 
Zarejestrowany: 18-06-2013
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK4 FL
Silnik: 2.0D 140KM
Rocznik: 2011
Postów: 112
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

Cytat:
Napisał GosuMask Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mikrofony zewnętrzne testowałem już 3 - jakiś najtańszy z allegro, porządny od innego radia z BT i kolejny - odpięty od słuchawek Creative - na żadnym nie ma znaczących różnic. Chociaż nie jestem pewien, ale możliwe, że wszystkie były stereo... To faktycznie ma znaczenie?
Jacka mono można poznac po tym, że ma 2 punkty styku, jedno czarne kółko na wtyczce. Ale problem może leżeć gdzieś indziej. Navi mogła nie wykryć podpiętego mikrofonu albo jest jakiś problem w sofcie lub module BT. Potestuj z jakąś aplikacja do nagrywania dźwięku czy rzeczywiście zbiera zewnętrzny mikrofon a nie ten wbudowany. Modele płyt PX5 miały np problem z pogłosem. Zapytaj u sprzedawcy czy nie ma może aktualizacji softu do twojego modelu.

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
sesser jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-10-2018, 15:25   #896
plonking
ford::beginner
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 23-04-2017
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 Benzyna
Rocznik: 2008
Postów: 38
Question Odp: Radio 2 Din Android

Witam

Mam jestem zainteresowany zmianą swojego radia na np. coś takiego

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Na poniższym filmiku jest pokazane to samo radio ale w wersji dla skody.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Czy w moim przypadku (Mondeo MK4) też by była możliwa taka integracja z samochodem jak na filmiku ? wiem że sterowanie z kierownicy będzie działać po dokupieniu CANBUSa, ale czy będzie możliwe też sterowanie/odczyt informacji o klimatyzacji czy czujnikach parkowania, czy to nie jest możliwe w mondeo ?
Chyba, że jest to odczyt nie przez CANBUSa a np. przez OBDII.

Pozdrawiam
plonking jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-10-2018, 18:52   #897
Bysiu35
ford::beginner
 
Imię: Zbigniew
Zarejestrowany: 31-08-2018
Skąd: Wierzchosławice
Model: galaxy
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 47
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

A ja jeszcze utrudnie (chyba) pytanie i zapytam czy ktoś potrafi mi powiedzieć (najlepiej doradzić) czym różnią sie radia które udostępniam od siebie poza przyciskami i cena? Również mam zamiar kupić coś w tym stylu stąd moje pytanie do bardziej znających temat.

1.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

2.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Bysiu35 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-10-2018, 16:29   #898
maciejczek
ford::average
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 21-01-2018
Skąd: Rzeszów
Model: Focus MK3
Silnik: Benzyna
Rocznik: 2012
Postów: 77
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

Kupiłem chińskie radio, w prezencie dostałem uniwersalną kamerę cofania. Radio jest z can-bus i po wrzuceniu wstecznego mimo niepodłączonej jeszcze kamery od razu ładuje czarny obraz i linie. Kamera sama w sobie działa (sprawdziłem na TV).

Podłączenie jest takie jak na zdjęciu poniżej (z tym że z tyłu zamiast do lampy testowo podłączam + i - do zapalniczki):
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Problem jest taki, że brakuje mi w wiązce pojedynczego przewodu z napisem "reverse" lub "back" i nie wiem do czego mam podłączyć czerwony kabelek za radiem. Czy z wiązki mam któryś przewód odciąć, a jeśli tak to który?

Efekt jest taki, że kamera świeci, ale na ekranie wciąż mam czarny obraz z liniami.
maciejczek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-10-2018, 06:44   #899
jarek33
ford::advanced
 
Imię: jarek
Zarejestrowany: 15-02-2017
Skąd: Świdnica
Model: MKI MKII MKIIIMKIV
Silnik: 2,0 1,8 2,0 1,6
Rocznik: -92, -98, -02, -14
Postów: 291
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

Cytat:
Napisał maciejczek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Efekt jest taki, że kamera świeci, ale na ekranie wciąż mam czarny obraz z liniami.
A ile masz gniazd cincz w radiu
czy aby na pewno wpiąłeś we właściwą wtyczkę
u mnie jest kilka "gniazd" cincz
pod kamerę przednią, wzmacniacz itp
sprawdź inne wyjścia
jarek33 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-10-2018, 07:46   #900
maciejczek
ford::average
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 21-01-2018
Skąd: Rzeszów
Model: Focus MK3
Silnik: Benzyna
Rocznik: 2012
Postów: 77
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

Cytat:
Napisał jarek33 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A ile masz gniazd cincz w radiu
czy aby na pewno wpiąłeś we właściwą wtyczkę
u mnie jest kilka "gniazd" cincz
pod kamerę przednią, wzmacniacz itp
sprawdź inne wyjścia
Poza wiązką z przewodami audio, gdzie mam cincze typu auxy itp, mam osobne gniazdo do wpięcia pojedynczego przewodu do kamery nazywa się "cam vin":
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
widok na dole - reverse camera interface. I tam podpiąłem długi kabel od kamery.
Cały czas myślę, że brakuje mi pojedynczego przewodu "reverse" jak to jest w innych radiach, by spiąć go z czerwonym kabelkiem idącym razem z długim kablem.
maciejczek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
radioodbiornik



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:19.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.