Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-12-2016, 14:28   #21
pawelforduser
ford::advanced
 
Avatar pawelforduser
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 08-04-2014
Skąd: Białystok
Model: 3x C-Max
Silnik: 1.8 TDCi / 1.6 TDCi (109 KM) + FAP / 1.6 TDCi (109 KM)
Rocznik: 2006,2006,2004
Postów: 303
Domyślnie Odp: Wymiana wtryskiwacza 1.6 tdci

Auto mulone na bardzo niskich obrotach się męczy to słychać, możliwe, że coś słyszysz a może to i zmęczenie tematem..

__________________
Fordownik
pawelforduser jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2016, 14:33   #22
spenser696969
ford::advanced
 
Imię: Lukasz
Zarejestrowany: 16-11-2014
Skąd: SOCHACZEW
Model: Focus mk3
Silnik: 1,6 TDCI z DPF
Rocznik: 2011
Postów: 307
Domyślnie Odp: Wymiana wtryskiwacza 1.6 tdci

Cytat:
Napisał Krzyschu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wycena ASO opiewała na 2030zł z 14% rabatem na części i 16% na
Wymiana jednego wtrysku? To chyba jakiś żart. Lepiej samemu kupić wtryskiwacz i dać komuś żeby Ci wymienił bo filozofii w tym nie ma. A czwarty jest na brzegu więc szybka wymiana, najgorszy jest 1 i 2 od rozrządu żeby się dostać. Gdyby kolega mieszkał bliżej to bym pomógł w kupnie potrzebnych części i wymianie wtryskiwacza Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump:
Cytat:
Napisał Krzyschu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jadąc tempem emeryta np 50-60 na 4 biegu czy 70-80 na 5
Niskie te obroty ja to 5 wrzucam powyżej 90 , u mnie 50-60 to 3 bieg Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump:
Cytat:
Napisał maureliusz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
znaleść wtryskiwacz używany z niskim przebiegiem...skąd wiesz, że nie miały 185k km :-D
Kto nie ryzykuje ten nie piję szampana Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez spenser696969 ; 29-12-2016 o 14:57
spenser696969 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2016, 15:06   #23
cezarg1410
ford::expert
 
Avatar cezarg1410
 
Zarejestrowany: 24-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3.5
Silnik: 2.0 TDCI 180
Rocznik: 2018
Postów: 2,649
Domyślnie Odp: Wymiana wtryskiwacza 1.6 tdci

Spenser pisząc że to żenada że tka wcześnie poleciały wtryski miałem na myśli fakt że to nie jest pierwszy przypadek o jakimś czytam że w ff3 1.6 tdci przy 180 lecą wtryski tylko którys z kolei.
Kurde mam na podwórku golfa 4 tdi pd z przebiegiem 300 tysięcy i tam silnika w srodku nie czuć w ogole czy to na obrotach czy na jałowym...
Co do tematu :
Ja u siebie nie zaobserwowałem żadnego buczenia ani niczego podobnego. Przebieg niecałe 140 kkm
cezarg1410 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2016, 16:57   #24
bleekm
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-03-2015
Skąd: Warszawa
Model: MONDEO MK4
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2012
Postów: 273
Domyślnie Odp: Wymiana wtryskiwacza 1.6 tdci

Tak z ciekawosci Spenser te wtryskiwacze wyszly Ci bez problemu czy potrzebny byl sciagacz? W hdi psa rzadko kiedy ladnie wychodza... :/
bleekm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2016, 17:46   #25
spenser696969
ford::advanced
 
Imię: Lukasz
Zarejestrowany: 16-11-2014
Skąd: SOCHACZEW
Model: Focus mk3
Silnik: 1,6 TDCI z DPF
Rocznik: 2011
Postów: 307
Domyślnie Odp: Wymiana wtryskiwacza 1.6 tdci

Cytat:
Napisał bleekm Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czy potrzebny byl sciagacz?
Trochę są zapieczone nie powiem że nie, ale na rozgrzanym silniku delikatnie na boki pokręcić wtryskiwaczem i wyjdzie, nie potrzeba ściągacza tylko cierpliwości Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. (nie wolno od razu szarpać i wyrywać do góry póki nie zacznie się kręcić na boki ,bo można problemów sobie narobić) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump:
Cytat:
Napisał cezarg1410 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
to nie jest pierwszy przypadek o jakimś czytam że w ff3 1.6 tdci przy 180 lecą wtryski tylko którys z kolei.
OKi. , ciekawe czy na to że lecą te wtryskiwacze ma znaczenie jakość paliw w naszym kraju?
Czy w innych krajach wtryskiwacze mają większą żywotność?
Odkąd mi pojawiły się pierwsze błędy próbowałem różnych metod odwlekania wymiany wtryskiwaczy (czyszczenie Liqui moli, reset wtryskiwaczy i od nowa przyuczanie, tankowałem paliwa premium ale i tak lipa przez chwilę lepiej ale później coraz gorzej i gorzej więc kombinowanie nie ma sensu bo aby w koszty można się wbić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
spenser696969 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2016, 19:24   #26
paablod
ford::advanced
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 02-05-2012
Skąd: Błonie
Model: Focus Kombi Mk2 Ghia
Silnik: 1,6 TDCi 109 KM
Rocznik: 2007
Postów: 281
Domyślnie Odp: Wymiana wtryskiwacza 1.6 tdci

Skoro na tapecie wtryskiwacze, to podpowiedzcie.
Jakiś czas temu ubyło mocy, z dużego kopa zostało w miarę przyzwoite przyśpieszenie - choć czasami bywa bardzo mułowaty. Od pewnego czasu w silniku (słyszane raczej od strony pasażera) dochodzi głośne stukanie. Pojawia się czasem po nagrzaniu, czasem od razu. Po odjęciu gazu (czy wciśnięciu sprzęgła) ucicha, a nawet potrafi całkiem ustąpić na jakiś czas. Byłem z tym w warsztacie i ponoć zrobili próbę przelewową wtryskiwaczy i wyszła kiepsko.
Na chwilę obecną widać jakby wycieki. Ten lewy najbardziej, choć wcześniej brudził go olej z nieszczelnego bałwanka.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy to faktycznie już padają wtryskiwacze? Przebieg ok. 150k.
paablod jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2016, 20:00   #27
raptorf22
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 02-03-2016
Skąd: Poznań
Model: Ford Focus Mk.III kombi
Silnik: 1.6 TDCI 115 KM (upgrade z 95)
Rocznik: 2011
Postów: 148
Domyślnie Odp: Wymiana wtryskiwacza 1.6 tdci

Mam pytanie do sunspensera, jak doszedłeś że to wina wtrysków? Check Engine zapala się w tej sytuacji? Jakieś inne widoczne, do wyczucia gołym okiem objawy?
U mnie 161kkm i póki co odpukać, auto mam od 17kkm i jeździ dobrze .
raptorf22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2016, 21:00   #28
drof1
ford::average
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 23-11-2016
Skąd: Jarosław
Model: Focus mk3 turnier
Silnik: 1,6 tdci 115 DPF
Rocznik: 2012
Postów: 68
Domyślnie Odp: Wymiana wtryskiwacza 1.6 tdci

U mnie podczas depnięcia od 2 tyś obrotów, na 4 5 i 6 biegu słychać przez chwilę dźwięk podobny do przydzwaniania zaworów. Poza tym żadnych innych objawów. Zmieniłem paliwo na premium, może na jakiś czas da efekt.
Nie wiem od kiedy tak jest bo auto mam od miesiąca. Nie chcę też siać teorii spiskowych, ale zacząłem to słyszeć po niedawnej wymianie oleju i wszystkich filtrów. Auto właśnie przekroczyło 200 kkm.

Ostatnio edytowane przez drof1 ; 29-12-2016 o 21:04
drof1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2016, 21:22   #29
radek70
ford::expert
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 06-10-2013
Skąd: Zielona Góra
Model: Focus Mk2
Silnik: 1.6tdci 90ps
Rocznik: 09.2009
Postów: 2,551
Domyślnie Odp: Wymiana wtryskiwacza 1.6 tdci

Cytat:
Napisał paablod Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Od pewnego czasu w silniku (słyszane raczej od strony pasażera) dochodzi głośne stukanie.
Taki efekt daje też nieszczelność w gniazdach wtrysków. Słychać stuki, bo wtedy delikatnie ucieka kompresja na cylindrze przez uszczelnienia na wtrysku i mieszanka nie spala się w optymalnych warunkach. Temat wałkowany miedzy innymi tu: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
radek70 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2016, 21:58   #30
cezarg1410
ford::expert
 
Avatar cezarg1410
 
Zarejestrowany: 24-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3.5
Silnik: 2.0 TDCI 180
Rocznik: 2018
Postów: 2,649
Domyślnie Odp: Wymiana wtryskiwacza 1.6 tdci

Cytat:
Napisał spenser696969 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
OKi. , ciekawe czy na to że lecą te wtryskiwacze ma znaczenie jakość paliw w naszym kraju?
Czy w innych krajach wtryskiwacze mają większą żywotność?
Odkąd mi pojawiły się pierwsze błędy próbowałem różnych metod odwlekania wymiany wtryskiwaczy (czyszczenie Liqui moli, reset wtryskiwaczy i od nowa przyuczanie, tankowałem paliwa premium ale i tak lipa przez chwilę lepiej ale później coraz gorzej i gorzej więc kombinowanie nie ma sensu bo aby w koszty można się wbić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tego niestety nie wiemy.
W każdym razie miałem ff1 z tragicznym układem wtryskowym Delphi i to przelatalo 240 tysięcy aż do rozbicia auta. I do dziś z nutka tęsknoty wspominam powera jakie mialo moje ff1 w porównaniu do obecnego ff3 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Konkludujac uważam że to po prostu za wcześnie.
P. S brawa za opor i ogarnięcie tematu we własnym zakresie.
cezarg1410 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
szarpanie silnika



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:38.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.