Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-12-2020, 10:45   #41
szynszyl
ford::professional
 
Avatar szynszyl
 
Zarejestrowany: 05-04-2004
Skąd: Jasło
Model: Smax
Silnik: 2.2 TDCi ograniczone by Heko :)
Rocznik: 2009
Postów: 1,483
Domyślnie Odp: Ciągły tryb wypalania DPF. DPF_SOOT_LD: 300%

spróbuj zrobic statyczne wypalanie dpf przez kompa i zobaczyc bledy

__________________
225kM, 500Nm

1% podatku na mojego syna
szynszyl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-12-2020, 20:16   #42
Archi100
ford::beginner
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 03-12-2020
Skąd: Częstochowa
Model: Mondeo
Silnik: DIESEL
Rocznik: 2012
Postów: 10
Domyślnie Odp: Ciągły tryb wypalania DPF. DPF_SOOT_LD: 300%

Cytat:
Napisał szynszyl Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
spróbuj zrobic statyczne wypalanie dpf przez kompa i zobaczyc bledy
Właśnie dziś wróciłem od następnego mechanika, który wgrał nowy soft, czy też go uaktualnił, i niestety nic to nie pomogło, wkurzyłem się wziąłem podłączyłem jeszcze raz tego forscana i zrobiłem ponownie procedurę którą zastosował rafalxfiles ale chyba jakoś w innej kolejności, pewności nie mam jak, bo byłem zrezygnowany. ale o dziwo, odpaliłem auto i patrzę, oczom nie wierzę, dwie wartości DPF na ZERO! czyli
DPF_LOAD - 0%
DPF_SOOT_LD - 0%
Pomysłem, że pewnie błąd, i zaraz coś tam wyskoczy, pojechałem na jazdę próbną i wygląda że chyba jest ok. Zrobiłem około 50-60 km i żaden błąd nie wyskoczył, po tym przejechanym odcinku zmierzyłem i wygląda to teraz tak:
DPF_LOAD - 27%
DPF_SOOT_LD - 4%
Teraz muszę obserwować czy wypalanie będzie się włączać i czy będzie się to wypalać...
rafalxfiles - Dzięki!
Archi100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-12-2020, 17:16   #43
Archi100
ford::beginner
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 03-12-2020
Skąd: Częstochowa
Model: Mondeo
Silnik: DIESEL
Rocznik: 2012
Postów: 10
Domyślnie Odp: Ciągły tryb wypalania DPF. DPF_SOOT_LD: 300%

Hallo, to znowu ja. Dziś zrobiłem ponad 100km i na szczęście żaden błąd nie wyskoczył. NA razie jeszcze nie wszedł w tryb wypalania a po dzisiejszej jeździe wynik zapchania DPF wygląda tak:
DPF_LOAD - 39%
DPF_SOOT_LD - 14%
Dość szybko przybywają te wartości, w tym tempie to za 1000km będę mieć pełen DPF!
Dodatkowo Forscanem podniosłem moc ze 140KM na 163KM, myślałem że ten zabieg to tylko na papierze, ale faktycznie nieznaczną różnicę czuć! Ciekaw jestem kiedy się włączy procedura wypalania DPF podczas jazdy, po ilu kilometrach albo jak do jakich wartości dojdzie stopień zabrudzenia DPF w procentach...
A jak jest u Was?
Archi100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-12-2020, 21:09   #44
atari
ford::professional
 
Zarejestrowany: 30-08-2008
Skąd: Szczecin
Model: mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 140KM -> 163KM
Rocznik: 2011
Postów: 1,097
Domyślnie Odp: Ciągły tryb wypalania DPF. DPF_SOOT_LD: 300%

Ale ze co? 1000 to mało? Normalnie powyżej 5st wypalanie jest co 300km maks
atari jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-12-2020, 21:47   #45
Archi100
ford::beginner
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 03-12-2020
Skąd: Częstochowa
Model: Mondeo
Silnik: DIESEL
Rocznik: 2012
Postów: 10
Domyślnie Odp: Ciągły tryb wypalania DPF. DPF_SOOT_LD: 300%

Cytat:
Napisał atari Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale ze co? 1000 to mało? Normalnie powyżej 5st wypalanie jest co 300km maks
No właśnie zastanawiam się kiedy włączy mi się wypalanie, bo zrobiłem około 160 km i w szybkim tempie mi przybywa sadzy i napisałem, że jak się wypalanie nie włączy, to jak przejadę 1000km to będę mieć pełen DPF, a dwa tygodnie temu go czyściłem
Archi100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-12-2020, 22:20   #46
atari
ford::professional
 
Zarejestrowany: 30-08-2008
Skąd: Szczecin
Model: mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 140KM -> 163KM
Rocznik: 2011
Postów: 1,097
Domyślnie Odp: Ciągły tryb wypalania DPF. DPF_SOOT_LD: 300%

Przy 80% się uruchamia
atari jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2020, 17:09   #47
rafalxfiles
ford::average
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 07-05-2018
Skąd: Lubań
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 53
Domyślnie Odp: Ciągły tryb wypalania DPF. DPF_SOOT_LD: 300%

Ciesze się, że pomogłem, ja też się męczyłem z tym chyba miesiąć.. nawet DPFa dałem do czyszczenia.. później jeździłem z 500 km na ciągłym wypalaniu (aż upaliłem świece dopalającą) bo gdzieś czytałem że ktoś tak miał i po jakimś czasie mu to Soot
_ld 300% spadło.. a to wszystko lipa.. trzeba skasować forrcanem i nie ma innej opcji Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie bałeś sie robić 163KM ?? że coś się zepsuje ??
rafalxfiles jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2020, 07:01   #48
rajman
ford::professional
 
Avatar rajman
 
Zarejestrowany: 12-07-2009
Skąd: Lublin
Model: Focus MK4
Silnik: 1.5 EcoBubble
Rocznik: 2019
Postów: 1,331
Domyślnie Odp: Ciągły tryb wypalania DPF. DPF_SOOT_LD: 300%

A co ma się zepsuć. To jest fabryczna nastawa. Aż dziwne ze są jeszcze Mondeo co jeżdżą z nie przestawiona mapa na 163 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
rajman jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2020, 21:39   #49
rafalxfiles
ford::average
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 07-05-2018
Skąd: Lubań
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 53
Domyślnie Odp: Ciągły tryb wypalania DPF. DPF_SOOT_LD: 300%

Nie chodzi mi o silnik, chodzi mi o to, że np ja w swoim mondziaku jak daje w forscanie wypalanie statyczne .. to wypala z 30 min, a później zawiesza się na włącz wyłącz silnik.. i bał bym się, że to samo stanie się podczas zmiany map..
rafalxfiles jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2021, 17:30   #50
Archi100
ford::beginner
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 03-12-2020
Skąd: Częstochowa
Model: Mondeo
Silnik: DIESEL
Rocznik: 2012
Postów: 10
Domyślnie Odp: Ciągły tryb wypalania DPF. DPF_SOOT_LD: 300%

Cytat:
Napisał rafalxfiles Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie chodzi mi o silnik, chodzi mi o to, że np ja w swoim mondziaku jak daje w forscanie wypalanie statyczne .. to wypala z 30 min, a później zawiesza się na włącz wyłącz silnik.. i bał bym się, że to samo stanie się podczas zmiany map..
Zmiany mapy nie bałem się, różnica na początku wydawała mi się wyraźniejsza, a teraz wydaje mi się mała, coś tam się czuje, ale nie za wiele (chodzi o moc).
Co do DPF, to cały czas jeżdżę, zrobiłem już około 900km i teram mam takie wartości:
DPF_LOAD - 70%
DPF_SOOT_LD - 72%

z tym, że DPF LOAD - waha się podczas jazdy i trochę spada i rośnie tak między 60-70%
Jak dotąd procedura automatycznego wypalanie do tej pory się nie uruchomiła i SOOT ciągle przybywa. Zobaczę jak przekroczy 80% czy się uruchomi, jak nie to myślę, że tak przy 90% wypalę statycznie przez Forscana...
Jest możliwość, że przez usunięcie tego błędu i skasowanie z tych 300% coś się popieprzyło w programie i ten tryb może się nie włączać? BO nie chciałbym co 1000km wypalać Forscanem bo z tego co wiem po takim wypalaniu pogarsza się jakość oleju i trzeba go wymienić...
Archi100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
dpf , filtr cząstek stałych , mondeo mk4



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:05.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.