Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-10-2009, 10:06   #1
rosja79
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 25-08-2009
Skąd: Lublin
Model: MK2 hatchback
Silnik: 1,6 i
Rocznik: 2008
Postów: 7
Domyślnie Filtr DPF - czy istnieje jakiś tańszy zamiennik??

WItam,
Mam pytanie odnosnie filtra czastek stalych DPF. moj focus - 2006 1,6 TDCI 109 KM - ma przejechane 137 tys km. kupilem go z niemiec 2 miesiace temu. ostatnio pojawily sie kontrolki wskazujace jakis blad silnika. sprawdzilem na diagnostyce komputerowej i okazalo sie ze przyczyna jest zapchany filtr DPF.
Powiedziano mi ze konieczna jest wymiana tego filtra, co sie wiaze z duzymi kosztami ( w ASO ok 3 500 PLN Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ). Czy moze wiecie czy jest szansa na jakies zamienniki albo czy warto zamienic na uzywany. podobno mozna rowneiz jakos go regenerowac, ale nie zawsze to pomaga.
prosze o pomoc!!!

rosja79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-10-2009, 11:35   #2
romek111
ford::average
 
Imię: Roman
Zarejestrowany: 29-09-2009
Skąd: Marlow
Model: focus 1.6 pb
Silnik: 1,6
Rocznik: 2003
Postów: 51
Domyślnie Odp: Filtr DPF

witam proponuje wywalic to badziewie znalezc jakiegos kumatego mechanika i po kłopocie
romek111 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-10-2009, 11:42   #3
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Filtr DPF

nie wiem jak jest w Fordach, ale w innych autach to normalne ze sie zapycha i trzeba go wypalic. Albo robi sie to w serwisie po podlaczeniu do kabla, albo zwyczajnie na niskim biegu (2 lub 3) przejedziesz z 5-10 km przy obrotach ok 2100-2300. Wazne, zeby bylo niskie obciazenie i stale obroty.
A jesli chodzi o wyrzucenie to kolega romek111 praktykowal to sam?
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-10-2009, 11:47   #4
romek111
ford::average
 
Imię: Roman
Zarejestrowany: 29-09-2009
Skąd: Marlow
Model: focus 1.6 pb
Silnik: 1,6
Rocznik: 2003
Postów: 51
Domyślnie Odp: Filtr DPF

Cytat:
Napisał mkaminski100 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nie wiem jak jest w Fordach, ale w innych autach to normalne ze sie zapycha i trzeba go wypalic. Albo robi sie to w serwisie po podlaczeniu do kabla, albo zwyczajnie na niskim biegu (2 lub 3) przejedziesz z 5-10 km przy obrotach ok 2100-2300. Wazne, zeby bylo niskie obciazenie i stale obroty.
A jesli chodzi o wyrzucenie to kolega romek111 praktykowal to sam?
tak gośc wywalił filtr z tłumika przeprogramował komputer i po kłopocie
romek111 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-10-2009, 11:48   #5
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Filtr DPF

Cytat:
Napisał romek111 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tak gośc wywalił filtr z tłumika przeprogramował komputer i po kłopocie
Wlasnie, ale nie wszystkie auta (juz) potrafia przeprogramowac.
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-10-2009, 12:15   #6
maureliusz
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-07-2009
Skąd: okolice myślenic
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI (109KM)
Rocznik: 2005
Postów: 2,165
Domyślnie Odp: Filtr DPF

W instrukcji powinno być napisane, co zrobić jak się zapcha. Tak jak pisał kolega, trzeba go przewieźć na niskim biegu i wysokich obrotach parę kilosów i może pomoże.
W oplu, wypalają to dziadostwo ogniowo :-) i wysypują syfy, ale w fordzie nie wiem, czy to jest możliwe- nie słyszałem o tym.
Jeżeli chodzi o wycięcie, to prze-programowanie koputera będzie konieczne, ale sam tego nie robiłem.
maureliusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-10-2009, 12:25   #7
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Filtr DPF

Cytat:
Napisał maureliusz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W instrukcji powinno być napisane, co zrobić jak się zapcha.
"Udac sie do najblizszego ASO w cely wydania majatku" jak znam zycie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cytat:
Napisał maureliusz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak jak pisał kolega, trzeba go przewieźć na niskim biegu i wysokich obrotach parę kilosów i może pomoże.
niski bieg tak, ale obroty nie musza byc wysokie, tak zeby turbo pracowalo a wydech dostawal cieple, ale nie gorace spaliny.

Cytat:
Napisał maureliusz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W oplu, wypalają to dziadostwo ogniowo :-) i wysypują syfy, ale w fordzie nie wiem, czy to jest możliwe- nie słyszałem o tym.
Jak pamietam podlaczaja do Techa i silnik sam zapala sadze w filtrze. To pozwala wypalic calkowicie, ale jak wiadomo i to nie daje dlugotrwalego efektu.

W Mazdzie robia chyba podobnie, a ze uzywaja tego samego VCMa to i Ford pewnie ma na to sposob, poza wymiana.
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-10-2009, 13:03   #8
tori_amos
ford::beginner
 
Avatar tori_amos
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 08-10-2008
Skąd: Bielsko-Biala
Model: Ford Focus II
Silnik: 1.6 TDCI 135PS (ex DPF;-)
Rocznik: 2007
Postów: 25
Domyślnie Odp: Filtr DPF

U mnie w ASO przy przeglądzie 60 tkm poinformowali, że najpierw należy uzupelnic jakiś tam płyn w DPF-ie, ok. 0,7 l i podłączyc komputer żeby wszystko grało za jedyne 800 zł (!!!), a póżniej przy ok.130-150 tkm należy go wymienic za jedyne 3 klocki(!!!) na nowy.
A na odpowiedź, że w Vtechu (Krakow) za te osiem stówek to mi mogą tak przeprogramować, że nic nie trza "wycinać" (skąd ten pomysł;-)) i błędów nie będzie pokazywał to pan odpowiedział, "że są dwie rózne szkoły" po czym znacząco się usmiechnął :-D;-)
__________________
Panther Black - Black is beauty.... :-D
tori_amos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-10-2009, 13:31   #9
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Filtr DPF

I niech mi ktos odpowie jaki jest sens kupowania nowego diesla jesli jak nie wtryski to pompa, jak nie pompa to dwumasa a jak nie to to DPF. I nagle sie okazuje, ze to przeciez producent przewidzial ze kosztuje w tysiacach i starcza do 150 tys km. Wisienka na torcie jest swiadomosc, ze jesli paliwo jest kombinowane to moze to byc ustatnie tankowanie...
Wychodzi na to, ze do 300 tys km trzeba wlozyc druga wartosc auta a po przekroczeniu zezlomowac.
Diesel staje sie coraz drozszym w utrzymaniu luksusem.
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-10-2009, 13:38   #10
Stasiu47
ford::advanced
 
Avatar Stasiu47
 
Zarejestrowany: 08-10-2007
Skąd: FZA
Model: C-max Titanium
Silnik: 1,6 150 KM
Rocznik: 2012
Postów: 339
Domyślnie Odp: Filtr DPF

Są dwa rodzaje filtrów i sposoby ich regeneracji. W jednych po zapchaniu komputer zwiększa ilość paliwa, które nie spalone dostaje się do filtra cząstek stałych (DPF) i wypala zgromadzoną tam sadzę - tak chyba jest w VW. Inny sposób to zbiorniczek ze specjalnym płynem - add blue - który komputer dozuje do filtra przy gorącym silniku i w ten sposób wypala osady. Brak płynu powoduje zapchanie filtra.
Moje auto jest z Francji i nie ma tego ustrojstwa. Jeżeli możliwe jest usunięcie to wywalić, bo obsługa tego filtra to ok. 800 zł rocznie, zależy oczyw. od przebiegu. Niemiec dostaje to z powrotem w obniżonym podatku i składce ubezpieczenia. My mamy tylko koszty, a wdychamy to co łaskawie wywala z rury jadący przed nami stary diesel, który ma takie same opłaty jak ten który spełnia Euro 4.
Stasiu47 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:28.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.